Chance Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Udrží Lvi na ledě Rebelů první příčku?
27.10.2009 | Martin Pešout

Udrží Lvi na ledě Rebelů první příčku?

Ú s t í n/L. - Jako první si vyšlápli na Chomutov. Ústečtí Lvi však věří, že podruhé se hráčům Havlíčkova Brodu zaskočit favorita soutěže nepovede. Slovan jede na Vysočinu v pozici lídra tabulky. Utkání 15.kola první ligy zakončí ve středu 28. října od 18:00 úvodní čtvrtinu základní části.

11-2-0-1 celková bilance 5-2-0-7
1. postavení v tabulce 8.
37 získané body 19
46:19 skóre 46:47
Jan Alinč; 12b (5+7) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina; 15b (7+8)
Rok Pajič; 8 nejlepší střelec Miroslav Holec; 8
Jan Alinč; 7 nejvíce asistencí Miroslav Třetina, Tomáš Svoboda; 8
Roman Němeček, Milan Mikulík; 18 nejtrestanější hráč Miroslav Třetina; 34
95,48% úspěšnost brankářů 90,70%
1,38 průměr inkas. branek 3,23

Ústecký tým

Bezmála dva měsíce patřila ústeckému celku druhá pozice. Po pondělní senzační porážce Chomutova s Kadaní se však Slovan dostal do čela tabulky. Hra Slovanu se navíc zlepšuje. Ani proti Vrchlabí sice Lvi nepředvedli gólovou smršť, předvedený výkon však nemohl fanouška nudit. Žlutomodré táhne při absenci Salfického brankářská dvojice Orct – Fiala. Oba strážci brankoviště předvádějí stabilní výkony, Slovan díky nim inkasoval nejméně branek ze všech účastníků první ligy. Havlíčkobrodský tým je nevyzpytatelný a jistě uprostřed týdne nebude lehkým protivníkem. Ústečtí jsou však přesto favoritem a případná porážka by znamenala překvapení. Rozhodne se však na ledě.

Aktuální forma Havlíčkova Brodu

Rebelové po skvělém startu do soutěže opustili od famózních výsledků a zařadili se do středu tabulky. V současnosti jim patří osmá pozice. V pondělí farma Slávie žila regionálním derby s Duklou Jihlava. Tým vyznávající červenobílé barvy padl se slavným rivalem na jeho ledě 1:4. Derby tradičně provázela řada emotivních situací. Půl minuty před koncem utkání se na ledě strhla nefalšovaná bitka po vzoru NHL. Jihlavský Ladislav Rytnauer se ostře pustil do havlíčkobrodského Martina Ondráčka. Akce byla vyústěním řady potyček během zápasu. „Utkání rozhodla naše nesoustředěnost v první třetině, kdy jsme dvakrát špatně vystřídali a dostali dva góly ve třech, a neproměněný nájezd za stavu 2:1,“ pravil kouč Rebelů Petr Novák.

Opory Havlíčkova Brodu

Klubovou produktivitu týmu vede Miroslav Třetina, který stihl nasbírat patnáct kanadských bodů (7+8). V klubu se prosazuje dvojice, která v minulosti nastupovala za extraligovou Slavii Praha - Michal Borovanský a Lukáš Endál. Do jednoho utkání naskočil i oblíbenec ústeckých příznivců: Tomáš Micka.

Sestavy z posledního utkání:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička - Hovorka, Alinč, Šaffer - Janků, Kříž, Heřman - Mrázek, Pajič, Dragoun - Pšurný M., Mikulík, Pšurný R.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Linhart) - Drtina, Šulc, Jebavý, Soldán, Roth, Jelínek, Špelda, Pavlík - Holec, Endál, Borovanský - Smith, Třetina, Knotek - Jelínek, Stromko, Čermák - Svoboda, Ondráček, Dušátko.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

6. třída: Šesťáci odjíždí z Bíliny se třemi body

Bílina - v rámci třetího kola vyrazila šestá třída Slovanu na led Bíliny. V druhé třetině se Ústí... Celý článek

Nábor malých hokejistů - přijď zkusit hokejový trénink

Ú s t í n/L. - Dne 24.9.2020 od 15:30 hodin se bude konat nábor malých hokejistů na zimním stadionu... Celý článek

6. třída: Šesťáci podlehli Lounům na domácím ledě

Ú s t í n/L. - v rámci druhého kola odehrála šestá třída Slovanu utkání na domácím ledě proti celku... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv