Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Radek Duda: Víš co? Taková ztráta zamává s každým týmem
18.10.2009 | Martin Pešout

Radek Duda: Víš co? Taková ztráta zamává s každým týmem

Ú s t í n/L. - Jeho formace tentokrát neřádila, přesto se pod ústeckou kapitulaci také podepsala. Hokejový bouřlivák Radek Duda si může užívat první vítězné severočeské derby. „Ústí přijelo hrát hokej a to je voda na náš mlýn,“ říká lídr kanadského bodování první ligy.

Radek Duda poprvé poznal elektrizující atmosféru bitvy o nekorunovaného krále Severu. A vyšel z ní vítězně. „Bylo to derby jako kterékoli jiné. Chvíli se oba celky oťukávaly. Vstup do zápasu se nám ale povedl. Vstřelili jsme dvě branky a od nich se odvíjel celý zápas,“ všímá si Duda.

Ústečtí po dvojnásobné kapitulaci museli změnit systém hry, což domácí přivítali. „Slovan musel otevřít hru a začít hrát hokej. To je ale voda na náš mlýn. To nám sedí. Když k nám někdo přijede hrát hokej a vyloženě nebrání,“ pochvaluje si.

Regionální souboj nabídl velice kvalitní podívanou, přesto se tak jednoznačný průběh nečekal. „Víš co? Popravila je hra čtyři na čtyři v polovině utkání, při které jsme zaznamenali dvě rychlé branky. Odskočili jsme jim na rozdíl tří gólů a to se v takovém zápase už těžko dostáváš zpět do utkání,“ vykládá.

To navíc z chomutovské strany nebylo všechno. Domácí ještě dvakrát skórovali a utkání z ústecké strany směrovalo k nepříjemnému debaklu. „Ještě dvakrát jsme překonali Orcta a to zamává s každým týmem. Pro mě však ústecký výkon nebyl zklamáním. Zápas jsem si užíval a diváci vytvořili pěknou kulisu,“ ví Duda.

Chomutov ani po jedenácti kolech druhé nejvyšší soutěže nepoznal porážku. A náskok před druhými Ústeckými Lvy zvýšil na čtyři body. „Žádné mužstvo nechce prohrávat. Čím ale více vyhráváš, tím si na sebe děláš větší tlak. Myslím, že je to výzva pro všechny naše hráče. Protože, jestli soupeři dosud proti nám hráli na 120%, nyní budou hrát na 150. To je pro nás jedině dobře. Takové zápasy potřebujeme. Musíme být pod tlakem, abychom se takové situace naučili zvládat,“ uzavírá víkendový souboj Duda, jenž nakoukl i do tajů mezinárodního hokeje.

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv