CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 4:2 | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Zdeněk Orct se elitního chomutovského útoku nebojí
16.10.2009 | Martin Pešout

Zdeněk Orct se elitního chomutovského útoku nebojí

Ú s t í n/L. - Jeden vyhrál extraligu s Karlovými Vary, druhý hrával v NHL, třetí strašil brankáře celé extraligy. Co je pojí? Společně přehrávají jednoho soupeře za druhým a díky nim patří Chomutovu první pozice v průběžném zúčtování první ligy.

Útočné komando Milan Procházka, Milan Kraft a Radek Duda se chystá i na ústecký Slovan. Brankář Lvů Zdeněk Orct však hodlá z této konfrontace vyjít jako vítěz. „Víme o nich. Ale Chomutov má silný kádr, někdo góly musí dávat. Jestli je střílí Duda nebo Kraft je jedno. Speciální formaci na ně nasazovat nebudeme. Budeme se snažit odevzdat maximum,“ tvrdí odhodlaně.

V sobotu půjde o první místo v tabulce. Na šlágr podzimu se ubírají zraky už dlouho dopředu. „Bude to kvalitní utkání. Ale ať dopadne jakkoli, nedělejme z toho převratné závěry. Pro nás soutěž začíná až později. Tím však nechci podceňovat dosavadní odehraná utkání nebo duel v Chomutově.“

Ústečtí Lvi v prověrce před derby uhájili těsnou výhrou nad Benátkami, Chomutov smetl Znojmo. „Nejen oproti zápasu s Benátkami se budeme muset zlepšit. Nejsme dokonalí a je na čem pracovat. Je jasné, že nás čeká nejtěžší zápas dosavadního průběhu sezóny. Chomutovu se sice momentálně daří, ale hodnotit, kdo jak na tom je, můžeme po utkání,“ říká.

Nesmiřitelní rivalové se proti sobě setkají poprvé od nešťastného srpnového přípravného střetnutí, které bylo po sérii bitek předčasně ukončeno. „Vzpomínám si na to. V hlavách hráčů to možná ještě bude. Každopádně jde především o hokej. Fanoušci mají na případné peprné reakce právo. S tím se musíme vypořádat,“ vykládá Orct.

Zkušený gólman po dvouzápasové pauze znovu naskočí na led. Na střídavé starty po vzoru Dušana Salfického se nechystá. „To je spíš věc manažera. Až řekne běž tam chytat, půjdu. V současné době žádné signály nejsou,“ uzavírá Orct. Bude se Slovan po bitvě Severu vyhřívat na první pozici?

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

Aukce vánoční edice hraných dresů

Ú s t í n/L. - Ve čtvrtek 4. 12. 2019 jsme sehráli utkání s HC Stadion Litoměřice, kde ústečtí... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv