Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
První přípravný zápas sehrají Ústečtí Lvi v Liberci
29.07.2004 | Václav Trávníček

První přípravný zápas sehrají Ústečtí Lvi v Liberci

L i b e r e c – První přípravný zápas sehraje celek Ústeckých Lvů v pátek 29. července na ledě extraligového Liberce. V souboji dvou šelem se poprvé představí posílený celek Ústeckých Lvů, favorizovat lze však spíše severočeské Tygry, zvláště díky jejich letním posilám. Do města pod Ještědem totiž v průběhu horkých dnů zamířily takové hvězdy, jako brankář Milan Hnilička, obránce Miroslav Duben či útočníci Jan Tomajko a Lubomír Rataj. Zápas začne v liberecké malé hokejové hale v 17:00, vstup na utkání je zdarma.

Lední hokej má v Liberci velkou tradici. Po II. světové válce existovaly v městě pod Ještědem tři hokejové oddíly: Rapid, Slávia a SNB. Z těch byly v roce 1953 vytvořeny Jiskra Kolora a Tatran a oba tyto kluby hrály divizní soutěž. Díky výstavbě Zimního stadionu v roce 1956 se vytvořil sloučením obou klubů jeden - Lokomotiva Liberec. V roce 1961 došlo ke změně názvu na HC Stadion Liberec, který poté hrával převážně I. NHL a 2. ligu. Severočeský klub patřil v sedmdesátých letech k předním družstvům I. NHL a v jeho mládežnických mužstvech byl vychován nejeden výborný hokejista. Tito hráči šířili slávu libereckého hokeje i v jiných klubech. Od roku 1985 do roku 1995 se liberecký hokej dostal vinou finanční nejistoty na nižší úroveň především u dospělého hokeje. "A" mužstvo působilo v ryze amatérských podmínkách ve 2. lize a pouze úroveň a výsledky mládeže se podařilo udržet na vyšší úrovni. Celé toto období způsobilo ztrátu divácké přízně a prestiže v hokejovém hnutí.

V sezoně 2001/2002 však Liberečtí ovládli první ligu a v barážové sérii převálcovali legendární kladenskou ocel. Od ročníku 2003 hrají Bílí Tygři v nejvyšší soutěži. V loni se sice umístili na nelichotivé jedenácté příčce, avšak po letošních letních posilách je lze pasovat na téměř jistého účastníka vyřazovacích bojů v play off. Do libereckého mužstva se nechali zlákat brankář Milan Hnilička (Los Angeles Kings a farma Manchester Monarch v AHL), obránce Miroslav Duben (Pardubice) a útočníci Lubomír Vaic (Magnitogorsk, Rusko), Jan Tomajko (Sparta), Igor Rataj (Znojmo) a Andrej Podkonický (farma Washingtonu, IHL). Slovan tak rozhodně nečeká lehký zápas...

Utkání, jehož začátek nastane s úderem sedmnácté hodiny, se bude hrát netradičně na čtyři čtvrtiny. Trenéři Hynek s Borůvkou i Paleček s Dvořákem se totiž rozhodli poslat do boje širší kádr a dát tak šanci i těm hráčům, kteří v minulé sezoně zahřívali lavičku. Přijďte povzbudit své hokejisty!

VSTUP NA UTKÁNÍ JE ZDARMA!

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv