Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Rosol: Názor na hráče si udělám sám!
28.06.2009 | Martin Pešout

Rosol: Názor na hráče si udělám sám!

Ú s t í n/L. - Legendární postava litvínovského klubu ohlásila velký návrat do města, kde s hokejem začínala. Trenér Petr Rosol se po osmadvaceti letech vrátil na místo činu a premiérově požene do sezóny své svěřence v roli hlavního kouče.

Dvojnásobný mistr ligy s Duklou Jihlava a mnohonásobný reprezentant navazuje na trenérskou práci svého předchůdce Miloše Hořavy. „Ano, mluvil jsem s ním. Ale jestli si z toho něco vezmu nebo ne, je čistě moje věc. Názor na hráče si každopádně udělám sám,“ tvrdí rázně.

Do krajské metropole přichází ze sousedního Litvínova. Tam dva roky a dva měsíce spolupracoval s Jaroslavem Hüblem starším. Nyní se musí spoléhat sám na sebe. Chemikům jejich činnost svědčila. „Vzpomínám na to dobře. Uhráli jsme dobré výsledky. Byli jsme pátí a pak třetí po základní části. Pokaždé jsme vybojovali účast v play-off. Jen škoda, že jsme vypadli s Karlovými Vary, které to nakonec celé vyhrály,“ lituje.

Litvínovské angažmá však už spadá do oblasti historie. Toho si je vědom i samotný Rosol. „Už je to za mnou a nechci se k tomu vracet. Proč jsem odešel z Litvínova? Chtěl jsem jít do Ústí,“ informuje. Důvod vzájemného rozchodu je prostý. „V Litvínově jsme se už nedohodli na další spolupráci, a tak jsem odešel,“ říká.

Po extraligových kolbištích si bude muset zvyknout na ta prvoligová. Bude to pro něj velký skok? „Nemyslím si, že to bude velký rozdíl. Nechci nikoho urážet, ale je rozdíl jít třeba do Tábora, který je nováčkem, nebo do Ústí, které je ambiciózním klubem a má nejvyšší cíle,“ upozorňuje.

Devítitýdenní dávky letního drilu má Slovan za sebou. Rosol si z něj odnáší pozitivní dojmy. „Myslím, že vše probíhalo velmi dobře, ale byla to jen letní suchá příprava. Tréninky na ledě a zápasy jsou něco jiného,“ tvrdí. A pokračuje: „Práce s hráči v extralize nebo první lize je podobná, ale nikdy je nehodnotím po dvou měsících, zvlášť na letní přípravě. Ta je něco úplně jiného než na ledě,“ ví.

Kteří hráči budou jeho vyvolenými, neprozradí. Jak na něj alespoň nová parta působila? „Těžko hodnotit jen po letní přípravě. Uvidíme jak se hráči budou jevit na ledě. Jestli noví hráči budou posilami, musí ukázat sami. Letní příprava byla jinak velmi podobná té extraligové,“ dodává na téma, jestli musel hledat nové metody tréninku.

Z nových akvizic ústeckého celku se teoreticky může jako největší posila jevit Milan Vobořil, kterého mimo jiné vedl Rosol v Litvínově. Ten však úplně stejný názor nesdílí. „To že má extraligové zkušenosti ještě neznamená, že bude mít zajištěnou první lajnu. Nikdo prostě nemá místo jisté a po přípravě se klidně s někým můžeme rozloučit.“

Poprvé se bude pohybovat v prvoligových kruzích. Co z této soutěže dosud pochytil? „V minulé sezóně jsem mnoho zápasů neviděl. Ale špičkové zápasy Slovanu v play-off a baráži jsem si nenechal ujít,“ vypráví.

Od dob, kdy se po ledě ústecké arény proháněl Rosol, uplynula pořádná porce času. Nepřepadává ho proto nostalgie, když kráčí lvím chrámem, který se postupně proměnil ze skromného zimáku v atraktivní stánek? „Stadion je modernější a stále na stejném místě,“ konstatuje na závěr s úsměvem Rosol.

Zdroj FOTO Topstory: http://www.usteckydenik.cz ; Zdeněk Koza

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv