Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Lvíčata na prahu nové sezóny
18.06.2009 | Miroslav Janíček

Lvíčata na prahu nové sezóny

Zahrát si NHL nebo Extraligu. To je sen každého kluka, který si obuje brusle a vyjede na led jakéhokoliv zimního stadionu. Ale cesta na samý vrchol je dlouhá a náročná, plná odříkání a povinností. Přestože se to nakonec povede jen jednomu z mnoha, plní se led každodenně hráči od těch nejmenších až po juniory. Vychovávat hráče není jen o tom přivést je na stadion. Stojí za tím náročná mravenčí práce trenérů, ale i zapálení a trpělivost rodičů, kteří nesou i nemalé břímě finanční. "Bez těch všech bychom nic nedokázali. Také jim patří velké uznání za podíl na chodu klubu a úspěších v minulé sezóně", děkuje prostřednictvím našich stránek manažer mládeže Vladimír Evan.

Stabilizace trenérů i hráčů ve všech mládežnických kategoriích a především sázka na domácí zdroje. To byl hlavní cíl před startem minulé sezóny. Při konečném bilancování z toho nakonec bylo play off extraligové juniorky a Mistrovství ČR 7. a 8. třídy. Když se navíc povedeným náborem podařilo přivést do základny 68 dětí, je možné hledět do budoucnosti s mírným optimismem. Veškeré úspěchy ale šly ruku v ruce s obětavou prací trenérů od základny až po juniorku, podporou rodičů a v neposlední řadě i podporou města Ústí nad Labem a akciové společnosti HC Ústečtí Lvi.

I do nadcházející sezóny je však jednou z hlavních priorit dále stabilizovat mládežnický hokej v Ústí, a to nejen po stránce sportovní, ale i finanční. Samozřejmostí by také mělo být navázání na minulou úspěšnou sezónu. To však vzhledem k reorganizaci mládežnických soutěží, a navíc i probíhající ekonomické krizi, nebude vůbec jednoduché.

V současnosti máme veškerou mládež, tedy juniory a starší i mladší dorost, v extralize. Nejsložitější bude situace u juniorů, kde z 22 mužstev sestupují 4. Systém je takový, že tři mužstva padají přímo a další tři mužstva mají ještě možnost nápravy v baráži s kvalifikantem z ligy juniorů. Do extraligy postupují z baráže první dva týmy.

Díky věkovému posunu juniorských soutěží, kdy v ní mohou hrát i hráči ve věku 21 let, tak přijde kvalitativní vzestup ligy. Do budoucna se dá očekávat zvýšení prestiže juniorské extraligy, neboť pouze 4 týmy mohou doplnit tradiční extraligové bašty. Ve skupině západ už v nadcházející sezóně bude hrát 9 týmů z extraligy a k nim Chomutov a Ústí.

Tým se posílil o dva hráče ze Vsetína (zájem o ně byl i ve Zlíně, ale může nás těšit, že dali přednost Ústí) a dalšího Kladeňáka a je připraven navázat na loňskou účast v play off. V současnosti je v něm hned několik hráčů, kteří mohou naskočit za "A" tým. Uvidíme, jestli třeba i letos v juniorce neobjevíme dalšího Havlíčka.

Trenéři juniorky mají v současnosti v přípravě zhruba 30 hráčů, což zvyšuje konkurenci v týmu. Letní příprava letos začala už v polovině dubna a skončí poslední týden v červnu. Po delší době se do přípravy vrátilo i soustředění. Letní přípravu tak nejstarší naděje zakončí v Nové Včelnici u Jindřichova Hradce. Od 20. července vyjedou jako první, současně s "A" týmem, na led a v měsíčním kempu hráče čeká boj o místo v sestavě.

Starší a mladší dorostenci mají jako extraligový nováček jediný cíl. Tím je záchrana soutěže. U staršího dorostu sestupuje jediný tým z 24 a u mladšího dorostu jeden tým z každé desetičlenné skupiny. Na první pohled by se to mohlo zdát snadné, ale žádný lehký úkol dorostence rozhodně nečeká.

V žákovských kategoriích (7. + 8. třída a 5. + 6. třída) sice trenéři nebudou muset řešit problémy se sestupem, ale bude je tlačit bota na jiném místě. V obou těchto kategoriích je nedostatek dětí, a tak jestli se bude klub chtít pokusit o co nejvyšší kvalitu, bude muset po vzoru jiných špičkových týmů doplňovat stav z okolních klubů.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv