Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Přichází maskovaný muž Zdeněk Orct!
03.06.2009 | Tisková zpráva/Jan Feudall

Přichází maskovaný muž Zdeněk Orct!

Ústí n/L – Ústečtí Lvi vstoupí do sezóny se silným brankářským trojlístkem. Dvojici Dušan Salfický – Radek Fiala doplní totiž další zkušený brankář Zdeněk Orct. Ten se v Ústí představil už v loňské sezóně, kdy při zranění brankářské jedničky Dušana Salfického zaskakoval v kleci Lvů. „Se Zdeňkem Orctem jsme podepsali roční kontrakt s roční opcí,“ řekl marketingový asistent severočeského klubu Přemysl Zeman.

Nedávno devětatřicetiletý liberecký odchovanec se tak vrací na místo, kde končil loňskou sezónu. Loni měli Ústečtí Lvi v části sezóny zraněnou brankářskou jedničku Dušana Salfického. Brankář, který dlouhá léta hájil branku Litvínova nebo Kladna, naskočil v základní části a nadstavbové části 1. ligy za Lvy do 8 utkání. A nevedl si vůbec špatně.

První ostrý start čekal na Orcta na ledě Chomutova. I když neměl před tímto tradičním střetem rivalů ze severu Čech pravidelný zápasový rytmus, dokázal pro svůj nový tým vychytat důležité vítězství.

V domácích zápasech proti Vrchlabí a Mostu si připsal čisté konto. V osmi zápasech základní části a nadstavbové části 1. ligy přesahovala úspěšnost jeho zákroků hranici 96%.

Zdeněk Orct nebude s úsměvem vzpomínat na zápas s Jihlavou v rámci 23. kola základní části 1. ligy. Ve druhé třetině ho totiž nešťastnou náhodou zasáhl při jeho zákroku obránce Lvů Martin Vágner. Orct opustil ledovou plochu Zlatopramen Areny na nosítkách. A zranění? Zhmožděná krční páteř a trapézové svaly.

V play off naskočil do branky pouze v jednom případě, to když zaskočil za Dušana Salfického ve čtvrtfinálové sérii na ledě Benátek nad Jizerou.

Statistika Zdeňka Orcta v dresu Ústeckých Lvů (2008 – dosud)

- 1x Mistr 1. ligy ČR (2009)

- základní část: 8 zápasů, 96,1% úspěšnost zákroků, 1,07 průměr obdr. branek, 2 čistá konta

- play off: 1 zápas, 77.8% úspěšnost zákroků, 4,44 průměr obdr. branek

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv