Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 25. 9. 2021 od 16:00 hod. | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Skořepa: Porážka byla dost krutá
19.02.2009 | Redakce

Skořepa: Porážka byla dost krutá

Ú s t í n/L. - Nováček první ligy Benátky nad Jizerou se díky své ohromné snaze a chuti dostal až do čtvrtfinále play-off. Tato farma tygrů z Liberce přešla celkem hladce v předkole play-off přes Chrudim, kterou na zápasy porazila 3:0, a do cesty se jí postavil favorit soutěže – Slovan. Benátecký cíl byl jasný. Uhrát se Slovanem co nejvíc kvalitních utkání a nenechat se jen tak porazit.

Spolu se Slovanem dohromady sehrály pět zápasů. Při zápasech v Ústí měli domácí jasně navrch, kdežto v Benátkách již Slovan tolik štěstí neměl. Benátky Ústí potrápily a dokonce ve čtvrtém zápase zvítězily 4:0. Na zápasy byl stav 3:1 a série se vrátila zpět do Ústí. Zde však Benátecké mužstvo čekala studená sprcha. Po kanonádě Slovanu zde prohrálo 3:9.

Pro Benátky tímto jejich první prvoligová sezóna skončila a skončila i pro útočníka a kapitána Josefa Skořepu. „No, tak my jsme sem jeli s vědomím, že nemáme co ztratit, ale takhle velkou porážku si myslím, že jsme si ani nezasloužili. Takhle porážka pro nás byla dost krutá,“ lituje po dnešním zápase Skořepa.

Jakožto nováček vstupovali do play-off v roli outsidera, ale již s Chrudimí ukázali, že tomu tak být nemusí. V jednom zápase dokonce Slovan přehráli 4:0. „Každopádně jsme do těch zápasů šli s cílem, že Slovan potrápíme. Ústí bylo favoritem celé soutěže, ale my jsme se nechtěli vzdát. Myslím si, že se nám to podařilo. Doma jsme vyhráli, to asi málokdo čekal. Každý si myslel, že nás přejedou 4:0, ale potrápili jsme je,“ chválí si výkony svého týmu kapitán. „Naším cílem bylo udržet se v první lize, což se povedlo. Během sezóny u nás proběhla změna trenéra. To nám velmi prospělo. Zvedli jsme se a zatoužili po play-off. Sezóna to pro nás byla hodně úspěšná. Proti Chrudimi z toho nějací lidé dělali aféru, že jsme ji porazili, ale my jsme ty tři zápasy byli jasně lepší.“

Na začátku sezóny byli pod vedením trenéra Hakena, se kterým v 22 zápasech získali pouhých 19 bodů. Poté přišla změna a na trenérský post usedl trenér Čermák. S ním si odehráli 24 zápasů a získali výborných 36 bodů. „Pan Haken není moc zkušený trenér, bylo to pro něj jeho první velké trénování. Pan Čermák je velký a zkušený trenér. Udělal s námi kus práce, pracoval s námi a udělal řád v kabině i na ledě. Všechno to klapalo, jak mělo.

Benátky jako tým se letos s hokejem loučí, ale někteří jejich hráči si ještě zahrají v Liberci. Nicméně pro Benátky začne sezóna za několik měsíců a hráči doufají, že ta příští bude přinejmenším natolik úspěšná, jako ta letošní.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Dorost: Znovu bez inkasované branky, Slovan přehrál Litoměřice

Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci dokázali vyhrát druhý mistrovský zápas. Na domácí půdě dokázal... Celý článek

Dorost: Ústí vstřelilo Bílině 26 branek

Bílina - Hokejisté Ústí nad Labem dokázali v prvním ostrém zápase jednoznačně porazit Bílinu 26:0.... Celý článek

"Pojď hrát hokej" v Ústí nad Labem

Ú s t í n/L. - V úterý 21. 09. se na ústeckém zimním stadionu konala opět akce „Pojď hrát hokej“.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv