Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Základní část dopadla velice úspěšně
02.02.2009 | Redakce

Základní část dopadla velice úspěšně

Ú s t í n/L. - Po loňské nepovedené sezoně, kde byl Slovan pro velkou bodovou ztrátu na předposlední místo jednoznačné poslední a konec sezony završil sestupem o ligu níže, můžeme v té letošní být na náš klub po právu hrdí. Na kontě máme 110 bodů a do play-off vstupujeme z prvního místa. Je to sice jiná liga než ta nejvyšší, ale jak se říká, první liga, taky liga.

Sezona 2008/2009 začala výměnou vedení a hlavního trenéra. Namísto Davida Šaffera přišel na post generálního manažera Robert Kysela. Ten je známý pro každého hokejového fanouška, zvláště pak pro toho ústeckého. Společně s ním pak ještě přišel kouč se zvučným jménem a zkušenostmi z ruské KHL a reprezentační „20“ Miloslav Hořava. Bývalý hlavní trenér Jan Votruba se přesunul na místo asistenta. Takto již působili společně v extraligovém Znojmě. Těmito změnami se v klubu začalo blýskat na lepší časy.

Klub na začátku sezony opustili útočníci Tomáš Martinec, Jiří Hašek, František Mrázek, Andrej Nedorost, Robert Krajči a na nějakou dobu i Marek Hovorka. Rozloučili se také obránci Daniel Zápotočný, Jakub Evan a Petr Hořava, a to samé platí i o bývalé brankářské jedničce Petrovi Přikrylovi. Místo těchto hráčů přišli útočníci Milan Miklík, Michal Dragoun, Zbyněk Sklenička, Ivo Prorok a obránci Lukáš Bolf, Martin Tůma a naposledy Ondřej Kříž. Změny nastaly i na postech brankářů, když o místo v brance se podělili Dušan Salfický a Radek Fiala. V průběhu sezony došlo k řadě hostovaní a střídavých startů z a do extraligových, prvoligových a druholigových klubů.

V prvních zápasech se svěřenci trenérů Hořavy a Votruby zatím sehrávali a dostávali se z traumatu po baráži s Mladou Boleslaví, která nás poslala zpět do míst, kde jsme byli většinu času z historie klubu. Jakožto „nováček“ jsme ale hráli velice dobře. Bylo minimum zápasů, ze kterých bychom odcházeli bez bodu. Můžeme se jen chlubit vítěznými sériemi. Ta nejdelší činila 11 vyhraných zápasů v řadě. Naopak ta černá, bezbodová série nás vůbec nepostihla i když nějaké to trápení se soupeřem bylo. Vždy ale byl prohraný zápas obklopen vyhranými. Toto nezvládl žádný jiný soupeř z první hokejové ligy.

Pohledem na tabulku také zjistíme, že jsme tým s nejmenším počtem obdržených branek. Na tomto „nej“ se nejvíce podílí důsledná obrana i brankáři, zvláště pak „šoumen“ Dušan Salfický. A když měl zdravotní problémy, vždy ho skvěle nahradili ostatní brankáři. Ať už to byl Radek Fiala, Zdeněk Orct nebo Martin Volke. Tito sice nejsou tak produktivní ve střelbě na prázdnou bránu jako Dušan Salfický, ale diváky zase ohromují rychlostí a pohybem těla.

Brankářům velice dobře pomáhali obránci. Nejvíce pak dvojka Jan Klobouček a Jiří Zeman, kteří mají nejvíce odehraných zápasů a nejvíce si v obraně vyhovují. A nejen v obraně. Při přesilovkách dokáží vyšachovat soupeřovu obranu a vybídnout ke skórování spoluhráče, případně i sebe. Jak se správně trefit do brány ví právě Jan Klobouček, který již desetkrát rozvlnil síť soupeřovy brány. Nejhezčí byl pravděpodobně gól z domácího zápasu s Berounem. Zde se prosmýkl mezi obránci a překvapivou střelou z úhlu překonal brankáře Martina Altrichtra.

V útoku se nám sice střelecky nedařilo tak jako velkým soupeřům z Brna a Chomutova, ale i tak to stačilo na první místo. Nejvíce se pod tím podepsali dva hráči, kteří si i díky svým výkonům v letošní sezoně oblékli slovenský reprezentační dres. Martin Šagát a Rastislav Špirko, kteří si u fanoušků vysloužili kombinaci Š+Š, mají shodně 35 kanadských bodů. Dalšími útočníky, kteří byli v širším výběru reprezentací, tentokrát těch juniorských, byli s 16 kanadskými body Robin Hanzl a s osmi body Ondřej Havlíček. Bohužel dal kouč Marek Sýkora přednost jiným, a tak si Robin Hanzl MS "20" v Otawě nezahrál. Ondřej Havlíček se na světový šampionát "18" může těšit.

Celkový pohled na tabulku budí dobrý pocit z toho, že Slovan odvedl velice dobrou práci a každý ústecký fanoušek hokeje je pravděpodobně hrdý na to, že může nosit stejný žlutomodrý dres jako muži, kteří první místo trpělivostí a herní pohodou vybojovali. Ale aby byla tato dobře rozehraná sezona nakonec úspěšně zakončena, musíme porazit v play-off každého, kdo se nám postaví do cesty. Snem asi každého ústeckého fanouška je postup zpět do extraligy a její udržení na co nejdelší dobu. K tomuto velice těžkému úkolu bude zajisté potřeba obrovské podpory Vás všech. Vás, fanoušků týmu HC Slovan Ústečtí Lvi.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv