V utkání s Mostem dlouho držel naději na zisk cenných bodů v boji o záchranu. Až ho ve 46. minutě prostřelil Robin Hanzl a dodal „střelný prach“ ústeckým hokejistům. Je to brankář Karlových Varů, který vypomáhá Mostu. Každý už ví, že se jedná o Lukáše Sáblíka , který je pro ústecké fanoušky dobře známý.

V dresu s číslem 1 nastoupil na led a hned se dočkal aplausu ústeckých fanoušků. „Moc jim za to děkuji. Bylo to velice příjemné. Zahřálo to u srdce. Ještě jednou děkuji.“ Tímto si pravděpodobně vysloužil koš plný štěstí, kterého měl v prvních dvou třetinách požehnaně. Z dorážky ho prostřeli Rastislav Špirko a pak lovil puk ze své klece až v 46. minutě. Poté už ho štěstěna opustila a mostecká obrana pravděpodobně také. Pustil za svá záda ještě dva puky. Hodně ho to po zápase mrzelo. „Most tady potřebuje každý bod a bohužel dneska se to zase nepovedlo. Možná dvě třetiny to vypadalo, že bychom mohli nějaký bod urvat, ale ve třetí třetině mi tam bohužel napadaly góly, což rozhodlo celý zápas. Spokojený určitě nemůžu být.“

Toto byla druhá porážka v řadě, kdy to vypadalo po dvou třetinách, že by se mohl Most dočkat pár bodíků v zápase se silným týmem. Nejprve to bylo v Chomutově, poté v domácím utkání s Ústím, kdy pustil ve třetí třetině celkem tři puky. „Tady to byl ale lepší zápas, mělo to lepší nasazení. Chomutov hrál hůře než dneska Ústí. Mě ale mrzí, že se tomu tempu soupeře pokaždé přizpůsobíme. Když Chomutov ten zápas začal vlažně, tak my také a naopak. Dneska s Ústím to chytlo tempo, takže to bylo kvalitní utkání. Právě to mě mrzí, že takovýto výkon jsme nepředvedli právě v Chomutově. Mohli bychom tam nějaký ten bod urvat. Bohužel ve třetí třetině nám tam napadá spoustu gólu. Akorát si z toho uděláme „kovbojku“, protože zápas prohrajeme o hodně branek.“

Protože je to zkušený brankář, který působí v týmu vicemistra Karlových Varech, zachytal si i na prestižním turnaji ve Švýcarském Davosu zvaný Spengler Cup. A v zápase s Ingolstadtem, kde dostal přednost před týmovou jedničkou Mensatorem, uspěl na výbornou, Vary vyhráli 5:2. „Čekal jsem to ale horší. A myslím si, že jsme tam vůbec neudělali ostudu. Byl tam velký rozdíl. Široký a dlouhý hřiště. I ten hokej byl jiný. Hráli se dva styly - ruský a kanadský. Například Dynamo hrálo přímo ten ruský, mělo perfektní techniku. Zbytek týmů hrál vyloženě kanadský, takže jsme se i něco přiučili.“

Každý správný ústecký fanoušek ví, že je to výborný gólman, který dříve za Ústí chytal, tak padla i otázka na to, jak se mu právě proti Ústí chytá a jak na angažmá v tomto klubu vzpomíná. Zde je odpověď: „Zápas s Ústím beru jako každý jiný zápas. Chci vyhrát každý zápas a o to pikantnější by to bylo právě proti Ústí. Měli jsme ale pokoru, což bylo i vidět. Na angažmá v Ústí samozřejmě vzpomínám v dobrém. Trošku mě mrzí ale závěr, když jsem odcházel. Celé angažmá ale určitě hodnotím velmi pozitivně. Velice rád na to vzpomínám, byly to výborné časy.“