PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
V Ústí se představí i druhý nováček
07.10.2008 | Jan Horák

V Ústí se představí i druhý nováček

Ú s t í n/L. - Po klopýtnutí v Jihlavě se Slovan pomalu dává dohromady. V Ostravě vyhrál, a podruhé v řadě tak vybojoval všechny body. Nováček z Benátek nad Jizerou se k dalšímu tříbodovému zisku přímo nabízí, ale dnes není radno podcenit nikoho. Benátky sice naposledy prohrály s Kadaní, ale předtím dokázaly posbírat 7 bodů ve třech zápasech. Utkání mazáka soutěže s jejím benjamínkem začne ve středu 8 října v 18:00 hod.

Loňská sezóna

Loni druholigové Benátky se základní částí doslova protančily. Ve 34 utkáních byly horší soupeře pouze v 5 případech, zbylá utkání zvládly vítězně a tuto fázi sezony vyhrály.
Ve čtvrtfinále se následně nijak nezdržovaly s Mělníkem, v dalším kole však svedly tuhý boj o finále s Velkým Meziříčím. Benátky rozhodly o svém postupu až v posledním pátém zápase. Ve finále s Řisutami Benátky na úvod klopýtly, zbytek série však ovládly a po třech výhrách v řadě se mohly pustit do bojů o 1. ligu.
V baráži se Benátky potkaly s Technikou Brno a Chrudimí. Chrudim si šla pro postup od prvního zápasu, o druhé postupové místo se musely Benátky s Brnem tvrdě bít. Vše rozhodl druhý vzájemný duel, v kterém zvítězily Benátky 4:2, čímž si vysloužily pozvánku do 1. ligy.

Změny v kádru

S přestavbou kádru, který by byl schopen obstát v 1. lize, výrazně pomohl Liberec. Na soupisce Benátek jsou hráči jako Michal Fikrt, Andrej Podkonický, Tomáš Klimenta nebo Stanislav Procházka.
Benátkám budou vypomáhat také hráči z postoupivší Mladé Boleslavi. Proti Slovanu si tak znovu zahrají řízní beci Václav Drábek a Robert Schnabel. Do Ústí se také po čase podívají forvardi Michal Havel, Jiří Kudrna a Ctibor Jech. Tentokrát však jako nové tváře soupeře.

Vstup do sezóny

V úvodu ročníku mohly Benátky někoho i překvapit. V tabulce nejsou tak nízko, jak by se na nováčka dalo čekat. Na poslední Třebíč mají zatím k dobru 6 bodů.
Do sezony dokonce vstoupily vítězně, doma přehrály dalšího nováčka z Chrudimi. Nicméně záhy je nováčkovská daň stihla, v dalších pěti zápasech Benátky padly. Pro benjamínka soutěže byly očistcem především porážky 2:6 v Hradci Králové a děsivých 1:8 doma s Chomutovem.
Benátky se zmátořily v 7. kole, když na své půdě přemohly Medvědy z Berouna. Po příjemném bodu z Ostravy pak přišla domácí pětigólová výhra nad Třebíčí. Naposledy přišel nováček o všechny body s předposlední Kadaní.

Kádr Slovanu

V utkání proti Benátkám budou muset Ústečtí Lvi oželet přítomnost několika hráčů. Do zápasu určitě nezasáhne Jan Čaloun, který se potýká s virózou. Dále bude chybět Ivo Prorok, jehož zlobí koleno a rovněž problémy s kolenem nepustí do utkání obránce Lukáše Bolfa. V sestavě by se naopak mohl objevit forvard Robin Hanzl.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Pojkar, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Pazourek, Kloz - Havlíček, Špirko, Heřman – Novák V., Přeučil.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, M. Ton, Hrach, Mrkvička, Pavlů, Gajda, Kajínek - Kudrna, Havel, Musil - Jech, Bárta, Kadeřábek - Kopic, Weiss, Dušek - Skořepa, Rapač, Hudíček.

 
 
Aktuálně na webu

Dorost: Do sítě extraligové Hvězdy se trefil jen Kincl

Ústí nad Labem - První domácí přípravný zápas odehrál dorostenci Slovanu. Na svém ledě přivítali... Celý článek

Dorost: Ústí vyhrálo v prvním přípravném zápase, za Slovan se trefilo pět hráčů

Letňany - První přípravný zápas odehráli ústečtí dorostenci na ledě Letňan. Slovan dokázal svého... Celý článek

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv