CHA Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Chrudim 24 . 1. 2020 od 18:45 hod.
Slovan jede bojovat o body do Poruby
05.10.2008 | Vít Čepický

Slovan jede bojovat o body do Poruby

Ú s t í n/L. – Cesta přes celou republiku čeká v pondělí 6. října 2008 tým Ústeckých Lvů. Po dramatickém domácím zápase s Berounem čeká Ústí zápas na ledě momentálně jedenáctého týmu první ligy – Poruby. Slovan by rád konečně opět přesvědčivě vyhrál, což by týmu jistě dodalo potřebný klid. Ovšem tým z Ostravska bude vzdorovat, minimálně z toho důvodu, že na domácím ledě nevyhrál v základní době již téměř měsíc. Zápas začne v 17:00 a budete ho moci sledovat na podrobném onlajnu.

Loňská sezona

Na poslední postupové místo do vyřazovacích bojů Play Off dosáhli loni hráči tehdy ještě Sarezy Ostrava. Se ziskem 62 bodů skončili základní část na osmém místě. Předkolo jim přiřklo tým Kadaně, který byl Sareze snadným soustem. A to i přesto, že se Ostravští vzpamatovávali z hrozivé desetizápasové série bez výhry. Čtvrtfinálový soupeř z Olomouce byl ovšem již soupeřem nestravitelným, když ztratil pouze jeden zápas.

Změny v kádru

Tým Poruby opustil po konci sezony mj. brankář Radek Masný, který odešel o ligu níže do Opavy. Anglii zkusil tvrdý útočník Marek Ivan, kterého zná i ústecké publikum. Hrát bude za Newcastle Vipers. Michal Belanec odešel hostovat do nedaleké Orlové. Radovan Glas ukončil kariéru a věnuje se trénování ostravské mládeže.

Naopak posílit Porubu přišli hostovat z Vítkovic útočníci Michal Bartošek a Branislav Rehuš, na střídavý start přišel boleslavský Daniel Boháč. Vladimír Holík s Dušanem Brinckem vypomáhají obraně. David Iláš z Opavy bude stát v cestě střelám žlutomodrých.

Vstup do sezony

Do sezony vstoupila Poruba úspěšně, když dokázala v domácím prostředí porazit Hradec Králové 5:3. Pak ale přišla série čtyř proher za sebou, která fanouškům zřejmě moc radosti neudělala. Poruba podlehla postupně Chomutovu, Vrchlabí, Havířovu i Jihlavě. Až zápas v Berouně znamenal postavení se na nohy, Medvědi podlehli 1:2. S Třebíčí potvrzení výhry sice nepřišlo, následně ale Porubští dokázali přehrát Benátky na nájezdy, aby pak porazili Kadaň 4:2 na jejím vlastním ledě.

Vzájemné zápasy 2006/2007

Ústí nad Labem - Ostrava 5:1
Ostrava - Ústí nad Labem 2:0
Ústí nad Labem - Ostrava 3:4p
Ostrava - Ústí nad Labem 4:2

Sestavy z posledních zápasů:

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI: Salfický - Tůma, Macháček, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Pojkar, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Pazourek, Kuchejda - Havlíček, Špirko, Prorok - Kloz, Přeučil, Heřman.
HC VOKD Poruba: Iláš - Holík, Tesařík,Ovšák, Vnenk, Suchý, Vajda, Prokop, Buček, - Kolařík, Najdek, Káňa - Szturc, Hubáček, Urban - Gelačák, Zdeněk, Rehuš - Červenka, Holuša, Mocek.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

6. třída: porážka v derby s Děčínem

Děčín - V severočeském derby šesté třídy se Slovan v zápase Děčínem dokázal prosadit jen jednou. Ve... Celý článek

7. třída: Ústí přišlo v poslední minutě o výhru na ledě Chomutova

Chomutov - Minutu před koncem zápasu vedla sedmá třída Slovanu Ústí na ledě Chomutova 7:6. Poslední... Celý článek

7. třída: Slovan nestačil na Rytíře Kladno

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké sedmé třídy cestovali k dalšímu zápasu na led Kladna. Slovan se sice v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv