PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Slovan jede bojovat o body do Poruby
05.10.2008 | Vít Čepický

Slovan jede bojovat o body do Poruby

Ú s t í n/L. – Cesta přes celou republiku čeká v pondělí 6. října 2008 tým Ústeckých Lvů. Po dramatickém domácím zápase s Berounem čeká Ústí zápas na ledě momentálně jedenáctého týmu první ligy – Poruby. Slovan by rád konečně opět přesvědčivě vyhrál, což by týmu jistě dodalo potřebný klid. Ovšem tým z Ostravska bude vzdorovat, minimálně z toho důvodu, že na domácím ledě nevyhrál v základní době již téměř měsíc. Zápas začne v 17:00 a budete ho moci sledovat na podrobném onlajnu.

Loňská sezona

Na poslední postupové místo do vyřazovacích bojů Play Off dosáhli loni hráči tehdy ještě Sarezy Ostrava. Se ziskem 62 bodů skončili základní část na osmém místě. Předkolo jim přiřklo tým Kadaně, který byl Sareze snadným soustem. A to i přesto, že se Ostravští vzpamatovávali z hrozivé desetizápasové série bez výhry. Čtvrtfinálový soupeř z Olomouce byl ovšem již soupeřem nestravitelným, když ztratil pouze jeden zápas.

Změny v kádru

Tým Poruby opustil po konci sezony mj. brankář Radek Masný, který odešel o ligu níže do Opavy. Anglii zkusil tvrdý útočník Marek Ivan, kterého zná i ústecké publikum. Hrát bude za Newcastle Vipers. Michal Belanec odešel hostovat do nedaleké Orlové. Radovan Glas ukončil kariéru a věnuje se trénování ostravské mládeže.

Naopak posílit Porubu přišli hostovat z Vítkovic útočníci Michal Bartošek a Branislav Rehuš, na střídavý start přišel boleslavský Daniel Boháč. Vladimír Holík s Dušanem Brinckem vypomáhají obraně. David Iláš z Opavy bude stát v cestě střelám žlutomodrých.

Vstup do sezony

Do sezony vstoupila Poruba úspěšně, když dokázala v domácím prostředí porazit Hradec Králové 5:3. Pak ale přišla série čtyř proher za sebou, která fanouškům zřejmě moc radosti neudělala. Poruba podlehla postupně Chomutovu, Vrchlabí, Havířovu i Jihlavě. Až zápas v Berouně znamenal postavení se na nohy, Medvědi podlehli 1:2. S Třebíčí potvrzení výhry sice nepřišlo, následně ale Porubští dokázali přehrát Benátky na nájezdy, aby pak porazili Kadaň 4:2 na jejím vlastním ledě.

Vzájemné zápasy 2006/2007

Ústí nad Labem - Ostrava 5:1
Ostrava - Ústí nad Labem 2:0
Ústí nad Labem - Ostrava 3:4p
Ostrava - Ústí nad Labem 4:2

Sestavy z posledních zápasů:

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI: Salfický - Tůma, Macháček, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Pojkar, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Pazourek, Kuchejda - Havlíček, Špirko, Prorok - Kloz, Přeučil, Heřman.
HC VOKD Poruba: Iláš - Holík, Tesařík,Ovšák, Vnenk, Suchý, Vajda, Prokop, Buček, - Kolařík, Najdek, Káňa - Szturc, Hubáček, Urban - Gelačák, Zdeněk, Rehuš - Červenka, Holuša, Mocek.

 
 
Aktuálně na webu

Dorost: Do sítě extraligové Hvězdy se trefil jen Kincl

Ústí nad Labem - První domácí přípravný zápas odehrál dorostenci Slovanu. Na svém ledě přivítali... Celý článek

Dorost: Ústí vyhrálo v prvním přípravném zápase, za Slovan se trefilo pět hráčů

Letňany - První přípravný zápas odehráli ústečtí dorostenci na ledě Letňan. Slovan dokázal svého... Celý článek

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv