CHA Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Chrudim 24 . 1. 2020 od 18:45 hod.
V předehrávce s Medvědy
02.10.2008 | Vít Čepický

V předehrávce s Medvědy

Ú s t í n/L. – Po nevydařeném duelu na Vysočině, kde Slovan padl 1:3 s Duklou Jihlava, je na pořadu další domácí utkání. Tentokrát přijedou Berounští medvědi. Leckdo si jistě vzpomene na urputné bitvy, které Lvi s Medvědy sváděli v uplynulých prvoligových sezónách. Tentokrát je však celek Ústí jednoznačným favoritem, který bude chtít odčinit poslední prohru. Utkání vypukne v pátek 3. října v 18:00, v tento čas se budou hrát i všechny další domácí zápasy v týdnu.

Úvod

V současné době jedenáctý tým tabulky zaznamenal v uplynulém kole úspěch, přestože poslední dobou bojuje se střeleckou impotencí. Beroun dokázal v jediném zápase vstřelit více jak dvě branky a ani v tomto případě se nedá říct, že by soupeře rozstřílel – ve Vrchlabí dal góly tři. Medvědi z Berouna tak působí v útoku poměrně nemohoucně, jak ostatně na klubových stránkách potvrdil i asistent trenéra, který se po posledním zápase s Kadaní (1:0) nechal mimojiné slyšet: „Měli jsme dneska velké množství šancí, a proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, ale co my neproměníme, to je trestuhodné. Když útočníci nedají takovéhle šance, tak je to stejné jako když obránce udělá vzadu chybu,“ řekl Jindřich Setíkovský.

Loňská sezona

Na minulý ročník se v domovech berounských hokejových fanoušků po čase s nostalgií vzpomínat určitě nebude. Středočeský tým se potácel spíše v dolní polovině tabulky a po skončení sezony nezbývalo než se utkat o příslušnost k druhé nejvyšší soutěži v prolínací skupině Play Out. V té se Medvědi střetli s Prostějovem, Šumperkem a Mostem, přičemž byli úspěšní právě spolu se severočeským týmem a ligu udrželi.

Změny v kádru

V týmu Berouna převažovaly po loňské sezoně mírně odchody hráčů před příchody. Do světa se vydali kupříkladu Ústí dobře známý útočník David Appel, ten zamířil dokonce až za státní hranici do slovenského Martina. Dál kádr opustil David Nedorost na hostování do Hradce Králové společně s Lukášem Filipem, Adam Lukačovič odešel bránit do Brna, Marek Novák zkusil druhou ligu v Řisutech.

Opačnou stranou zamířil Adam Šaffer, loni ještě hráč Ústí, dále další bývalý Lev David Mazanec, z Kadaně zavítali Radek Hlavatý a Michal Hlusička na hostování. Na trenérskou pozici přišel Otakar Vejvoda.

Vstup do sezony

Ten si Berounští za rámeček nedají. Hned v prvním utkání zavítali k Medvědům hráči Chomutova, kteří jim pěkně vyprášili kožichy. 1:8 je výsledek, který hovoří za mnohé. V druhém kole se ale dokázali zvednout a na půdě Vrchlabí si vybruslili výhru 2:3. Dále to ovšem nebyla žádná sláva, Beroun prohrál s Havířovem, Jihlavou, Porubou i Benátkami. Bodovat se podařilo s Třebíčí a Kadaní v posledním zápase, který přestřelku nepřinesl a skončil 1:0.

Vzájemné zápasy 2006/2007

Ústí nad Labem - Beroun 4:0
Beroun - Ústí nad Labem 1:2
Ústí nad Labem - Beroun 4:2
Beroun - Ústí nad Labem 2:3

Sestavy z posledních zápasů:

Ústí: Salfický - Tůma, Macháček, Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Gýna, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Hanzl, Pazourek - Havlíček, Špirko, Kuchejda - Kloz, Přeučil, Heřman.
Beroun: Štelmach – Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Šmach, Vaněček, Čížek – Tvrzník, Šinágl, Šaffer – Kubica, Slížek, Novotný – Kupec, Křesťan, Vlček – Stieler, Balázs, Eberle. Trenéři Vejvoda a Setíkovský.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

6. třída: porážka v derby s Děčínem

Děčín - V severočeském derby šesté třídy se Slovan v zápase Děčínem dokázal prosadit jen jednou. Ve... Celý článek

7. třída: Ústí přišlo v poslední minutě o výhru na ledě Chomutova

Chomutov - Minutu před koncem zápasu vedla sedmá třída Slovanu Ústí na ledě Chomutova 7:6. Poslední... Celý článek

7. třída: Slovan nestačil na Rytíře Kladno

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké sedmé třídy cestovali k dalšímu zápasu na led Kladna. Slovan se sice v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv