Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Dorostencům začíná boj o extraligu
20.08.2008 | Jaroslava Přibylová

Dorostencům začíná boj o extraligu

Ú s t í n/L. - Ústeckým dorostencům pomalu vrcholí letní příprava a přípravné zápasy. Čeká je neúprosný boj o vytoužený návrat do extraligy. V minulé sezóně se Lvíčatům příliš nedařilo a pád o ligu níže byl téměř nevyhnutelný. "Cíle jsou samozřejmě letos nejvyšší, ale uvidím, jak to bude vypadat. Chtěli bychom vyhrát skupinu." řekl jasným a sebevědomým hlasem trenér Jiří Merta.

Připravovat se začala Lvíčata s příchodem prvních letních horkých dnů. "Začali jsme prvního května, takže přípravné období trvalo celý květen a červen. Trénovali jsme dvoufázově. Samozřejmě podle možností, neboť kluci ještě chodili do školy."

Do velmi náročného tréninkového procesu, který dorostencům naordinoval hlavní trenér Merta s asistentem Davídkem, se zapojilo na třicet mladých houževnatých hráčů včetně šesti gólmanů, kteří by jistě chtěli zasáhnout do boje o extraligu.

Hlavní náplní tréninků byla všestrannost. Proto tomu tréninky byly i tak přizpůsobeny. Nejednalo se o pouhou jednostrannou přípravu, kde by hráči do ztráty vědomí vybíhali Střížovický vrch v rekordních časech a několikrát za sebou za účelem naběhat co nejlepší fyzičku. Nejsou to neúnavné stroje, nýbrž pouhé lidské tělesné schránky. A řekněme si to na rovinu, kdo by takový zápřah vydržel. Ono běhat pořád do kopce, to by omrzelo asi každého z nás. Proto vražedné výběhy byly prokládány hrami. Ale aby zase tréninky nebyly jen o hraní, dorostenci se nevyhnuli ani posilovně na Zimním stadionu, kde pečlivě posilovali každý sval svého těla. Co by to také bylo za hokejistu, kdyby nějaký ten čas nestrávil v posilovně, a jak dodal trenér Merta: "dělali jsme samé známe věci, vždyť to znáte." Trenéři moc dobře vědí, co je letos v sázce, proto ze svých nároků nijak neslevovali.

Jelikož se přípravy zúčastnil velký počet hráčů, bude nutností ho zúžit. Proto další kroky některých hochů budou směřovat do dalších měst na Labi. "Kádr je dost široký, proto ho v tom předzávodním období budeme zužovat," a jak trenér Merta dál vysvětluje: "to znamená, že tu ponecháme pouze čtyři lajny plus tři gólmany, a ostatní, když se nevejdou do kádru, tak dáme na hostování do Děčína, Litoměřic nebo eventuelně do Teplic".

A co bude letošním cílem jak trenérů tak i hráčů? To je přeci jasné. Vrátit se zpět do extraligy. "Po loňské neúspěšné sezóně, kdy jsme skončili dvacátí čtvrtí, jsou cíle letos nejvyšší. Ale uvidíme, jak to bude vypadat. Chtěli bychom vyhrát skupinu první ligy. Pak se hraje nadstavba, kde se hraje baráž. Baráž se letos hraje poprvé. To znamená, že poslední tým z extraligy, který skončí na dvacátém čtvrtém místě sestupuje, a dvacátý první, dvacátý druhý a dvacátý třetí hraje baráž s prvními třemi vítězi první ligy. Ale postupujou jen dva týmy, takže dostat se zpátky bude hodně těžké," přiblížil svůj plán hlavní trenér ústeckých dorostenců Jiří Merta.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv