Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 4:2
Jan Kloz: Už se moc těším na hokej
15.06.2008 | Marcel Voneš

Jan Kloz: Už se moc těším na hokej

Ú s t í n/L. - Před rokem se touhle dobou připravoval společně se spoluhráči na první sezónu Ústeckých Lvů v nejvyšší soutěži. Společně s Janem Čalounem byl jediným odchovancem žlutomodrých barev a i proto byli fanoušci na jeho výkony hodně zvědaví. Jan Kloz si však nakonec extraligu ani nezkusil, celou sezónu se totiž potýkal se zdravotními problémy. Talentovaný forvard, který nakoukl i do juniorské reprezentace, tak prožil sezónu bez hokeje. Nyní se naplno připravuje na následující sezónu a doufá, že problémy se zdravím už má na dlouhou dobu vybrané.

Jan Kloz, který patřil v postupové sezóně 2006/2007 k příjemným překvapením, si poranil rameno už během finálové série s Chomutovem, při souboji na tréninku. „Pod injekcemi jsem to dohrál a pak mě to přestalo bolet,“ začíná vyprávět o zdravotních lapáliích.

„V přípravě bylo nejdříve všechno v pohodě, ale jak jsme začali na ledě, tak jsem při prvním utkání s Mostem spadl na to rameno a opět to začalo bolet.“ Jan Kloz sice utkání odehrál, ale bolest mu další den nedovolila jít na trénink. „Tak mě poslali na vyšetření a po několika vyšetřeních se zjistilo to zranění a já musel na operaci.“

Ani poté však bývalý juniorský reprezentant neměl vyhráno. Po doléčení zraněného ramena byl podle očekávání poslán na rozehrání do prvoligového Mostu. „Ještě předtím jsem ale marodil s angínou,“ pokračuje. Poté, co začal trénovat, musel se stejnou nemocí bojovat ještě dvakrát. „Chodil jsem na všelijaká vyšetření, doktoři si mě přehazovali, nevědělo se, co se mnou je. Až po delší době se zjistilo, že mám streptokoka. Stále se to nechtělo zlepšovat a tak jsem byl mimo až do konce sezóny.“

Ústecký odchovanec tak prožíval nepovedenou sezónu pouze na tribuně. „Moc veselý to nebylo, to je jasný. Bylo by to lepší, kdybychom se alespoň zachránili, ale takhle jsem to nesl opravdu hodně špatně, navíc jsem dlouhou dobu vůbec nevěděl, co se mnou bude,“ popisuje nejhorší chvíle své dosavadní kariéry.

Od začátku května už ale vstřebává tréninkové dávky pod vedením trenérů Hořavy a Votruby. Jak se po tak dlouhé době bez zátěže cítí? „Abych řekl pravdu, tak je to strašný. Myslel jsem si, že to bude o hodně lepší. Cviky v posilovně zvládám v pohodě, ale při běhání nebo jízdě na kole nestačím s dechem a únava se taky dostavuje dřív. Myslel jsem si, že když jsem ještě mladej kluk, tak to půjde rychlejš. Teď už se to teda zlepšilo, už se do toho dostávám. Až se půjde na led, tak už bych měl být 100% připraven,“ doufá Kloz.

O přípravě pod vedením trenéra Hořavy se říká, že patří k hodně tvrdým. „S áčkem jsem absolvoval čtyři přípravy a tahle je suverénně nejtvrdší,“ přitakává hráč. „Ale myslím si, že to potřebujeme a na ledě bychom měli být hodně dobře připravení.“

A jak se Jan Kloz těší na led? „Moc se na to těším, chci zase zažít ty zápasy, předzápasový tréninky, porady a všechno, co k tomu patří,“ odpovídá očividně natěšený.

V první lize se dá letos očekávat větší kvalita, neboť některé týmy, především brněnská Kometa a KLH Chomutov značně posilují své kádry. Jak jednadvacetiletý hráč přiznává, změny v týmech soupeřů vůbec nesleduje. „Nestíhám nic, přijdu z tréninku domů, najím se, vyspím se a jdu znova na trénink. Na internet se nekoukám, na televizi také moc ne. Snažím se prostě jen trénovat a odpočívat,“ uzavírá.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan vybojoval na domácím ledě důležitou výhru proti Frýdku

Ú s t í n/L. - V rámci 22. kola se Slovan utkal na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Utkání začalo... Celý článek

PREVIEW: Souboj o důležité body, Slovan hraje proti Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. –Zápasový kolotoč pro ústecké hokejisty pokračuje dál. V rámci 22. kola Chance Ligy... Celý článek

Miroslav Mach: Cílem je pro nás stále předkolo play-off

Ú s t í n/L. - Dvacet střetnutí ústeckého Slovanu, letošní specifické sezony Chance ligy je za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv