Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 4:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Petr Přikryl: Je třeba bojovat dál a úspěch se dostaví
14.05.2008 | Jan Feudall

Petr Přikryl: Je třeba bojovat dál a úspěch se dostaví

Ústečtí Lvi vstoupí do nové sezóny s novou brankářskou jedničkou. Dosavadní strážce svatyně Lvů Petr Přikryl je na odchodu z klubu. „Zažili jsme zde společně boj o extraligu, euforii z postupu, extraligové boje a bohužel také ohromné zklamání z prohrané baráže,“ říká v rozhovoru litoměřický odchovanec.

Petr Přikryl přišel do Ústí během sezóny 2006/07 z pražské Sparty a brzy se stal jedničkou v brance Slovanu. Výraznou měrou se podílel na historickém postupu do Extraligy. I v nejvyšší soutěži odchytal prakticky celou sezónu. Po dvou letech působení v HC Ústečtí Lvi je na odchodu, nyní si bude hledat nové angažmá.

„Chtěl bych touto formou poděkovat klubu za důvěru a zejména fanouškům za podporu. Zažili jsme zde společně boj o extraligu, euforii z postupu, extraligové boje a bohužel také ohromné zklamání z prohrané baráže. Tento osud Ústeckých Lvů měl reflexi v mém osobním zážitku – byla to radost a sláva po postupu, ohromná podpora po úspěšném startu v extralize až po trápení v závěru soutěže. Chtěl jsem bojovat až do poslední vteřiny s týmem, bohužel, osud to zařídil jinak. Každý, kdo má hokej rád a alespoň trochu mu rozumí a čte statistiky brankářů, asi pochopí, že jsme to neměli snadné, že jsme museli čelit složitějším situacím než zaběhlé extraligové kluby. Závěr soutěže po výborně rozehraném prvním zápase přinesl zvrat a ztrátu koncentrace, sebedůvěry, bez které nelze vítězit. Otevřeně řečeno, zažil jsem přízeň, poplácávání po rameni i zklamání a zatracování. Pořekadlo říká, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, a proto je asi dobré, aby na post brankářské jedničky v Ústí přišel nový zkušený borec a já věřím, že se takového novému vedení podaří získat. Hokej je krásný sport, ale je to především sport, kde jsou vítězství ale i prohry. A některé mrzí, ba bolí, hodně dlouho, věřte,“ svěřil se Petr Přikryl a pokračoval: „Doufám, že se novému týmu HC Ústečtí Lvi podaří vrátit do Ústí Extraligu, udržet ji a zbudovat novou tradici špičkového extraligového hokeje v tomto městě. Ještě jednou dík a také omluvu těm, kterým závěr sezóny přinesl zklamání. Takový je život, i já jsem zažil v kariéře slávu, mistrovské tituly a také hořkost zklamání, ale je třeba bojovat a úspěch se dostaví,“ uzavřel rozhovor sympatický brankář.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan zvítězil podruhé v řadě. Doma dokázal přetlačit Havířov

Ú s t í n/L. - 5. kolo Chance ligy přineslo souboj domácího Slovanu a hostů z Havířova. Slovan... Celý článek

Z6: Slovan dlouho vzdoroval, ale nakonec to na Litvínov nestačilo

Ú s t í n/L. - Ve druhém zápase přivítali ústečtí mladíci Litvínov. Na vítězství s Teplicemi... Celý článek

Z6: Slovan si v prvním zápase poradil s Teplicemi

Ú s t í n/L. - 6. třída v prvním zápase na svém ledě přivítala Teplice. Zápas se jim velmi povedl,... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv