Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Už je to tady, startuje baráž!
10.04.2008 | Marcel Voneš

Už je to tady, startuje baráž!

Ú s t í n/L. - Po desetidenním hokejovém půstu se opět otevřou brány Zlatopramen Areny. Po play out, který Ústečtí hokejisté sehráli během března, však půjde o zápasy mnohem napínavější. Startuje totiž baráž, která rozhodne o tom, zda si Lvi zahrají extraligu i nadcházejícím ročníku, či si na další extraligové kapitoly v klubové kronice budou muset minimálně rok počkat. Protivníkem v souboji o nejvyšší soutěž bude starý známý, BK Mladá Boleslav. Napínavé souboje, hrané v bouřlivé atmosféře, začnou v pátek 11. dubna v Ústí nad Labem. Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17:30 hod.

Letošní sezóna v Mladé Boleslavi

Poté, co loňská sezóna skončila v semifinále, stejně jako v předchozích dvou ročnících na hokejkách Ústeckých Lvů (2005 semifinále, 2006 finále), se středočeský tým rozhodl změnit strategii v nákupu hráčů. To se ukázalo dobrou volbou, neboť tým vedený trenérem Petrem Kaňkovským vyhrál suverénně první ligu, která byla letos rozdělena na východní a západní část.

Mladoboleslavský klub, který letos slaví sté výročí od svého založení, odešel ve 44 kolech základní části jen šestkrát poražen. Od 20. října loňského roku, kdy odjelo se všemi body Brno, neviděli domácí diváci v boleslavské Zlatopramen Aréně ani jednou prohru svých oblíbenců. Tento fakt navíc platil i v play-off.

Vyřazovací boje začaly soubojem s týmem Havlíčkova Brodu, který neměl být velkou překážkou. Hokejisté z města automobilů sice postoupili v nejkratším možném čase, avšak dva zápasy se rozhodly až v prodloužení.

Napínavější sérii přineslo semifinále s Kometou Brno. Oba celky si držely svou domácí neporazitelnost a série se tak natáhla až na maximální počet sedmi zápasů. Ve třech mačích ve vyprodaném brněnském Rondu skórovali Boleslavští pouze jednou, inkasovali přitom třináctkrát.

Ve finále se Mladou Boleslav pokusil zastavit Chomutov, ten však potvrdil, že na Středočechy příliš hrát neumí a odešel poražen ve čtyřech zápasech. Celá série se lámala ve třetím souboji, kdy hráči v bílomodrém vedli šest minut před koncem o tři góly. Ani to jim však na vítězství nestačilo, když hosté do konce třetiny vyrovnali a rozhodli v nájezdech.

Osobnosti týmu

I přes úspěšnou sezónu se v boleslavské brance vystřídala hned trojice gólmanů. Nejvíce zápasů odchytal domácí Filip Šindelář, který kryl loni záda Hniličkovi v Liberci. Další část odchytali českobudějovický Jan Chábera a pardubický Martin Růžička.

V obraně opanovali statistiky po základní části Jan Jindra s Davidem Mockem. Oba si +/- hodnocení připsali kladných 30 bodů, v kanadském bodování pak 27, respektive 21 bodů. V play-off už patřila pozice nejproduktivnějšího obránce českobudějovickému Petru Macháčkovi.

V útoku kraluje boleslavký kapitán Richard Král, který sice v základní části skončil v klubovém bodování až za Pavlem Šebestou, ve vyřazovacích bojích už však prodal své zkušenosti naplno. Hodně vidět byli i Nouza, Boháč nebo Gombár.

Boleslavské statistiky

Základní část

PRODUKTIVITA Z G A B 1 Šebesta Pavel 39 15 30 45 2 Král Richard 39 19 23 42 3 Nouza Tomáš 43 23 18 41 STŘELCI Z G 1 Rytnauer Ladislav 38 25 2 Nouza Tomáš 43 23 3 Boháč Daniel 42 22 TRESTNÉ MINUTY 1 Wagenhoffer Jozef 91 2 Šebesta Pavel 76 3 Drábek Václav 73 BRANKÁŘI MIN Z PR. % 1 Šindelář Filip 1888 32 1.65 94.20 2 Růžička Martin 546 11 1.32 95.00 3 Chábera Jan 479 8 1.88 93.98

Play-off

PRODUKTIVITA Z G A B 1 Král Richard 15 11 7 18 2 Šebesta Pavel 15 4 6 10 3 Gombár Jiří 15 2 8 10 STŘELCI Z G 1 Král Richard 15 11 2 Šindel Jakub 11 5 3 Šebesta Pavel 15 4 TRESTNÉ MINUTY 1 Schnabel Robert 74 2 Sýkora Tomáš 36 3 Handlovský Lukáš 22 BRANKÁŘI MIN Z PR. % 1 Šindelář Filip 446 8 2.29 92.54 2 Chábera Jan 427 7 3.37 89.87 3 Růžička Martin 66 3 0.91 97.56

Vzájemné zápasy

2006-2007
Základní část
Mladá Boleslav - Ústí 6:8 report
Ústí - Mladá Boleslav 2:1p report
Mladá Boleslav - Ústí 5:4p report
Ústí - Mladá Boleslav 2:3p report
Semifinále play-off
Ústí - Mladá Boleslav 4:3 report
Ústí - Mladá Boleslav 4:1 report
Mladá Boleslav - Ústí 4:6 report

Sestavy z posledních zápasů

Ústí n. L.: Přikryl - Zeman, Gýna, Pojkar, Hořava, Novotný, Zápotočný, Němeček, J. Evan, - Čaloun, Martinec, Mrázek- Hovorka, Šagát, Krajči - Janků, Špirko, Káňa - V. Novák, A. Nedorost, Hašek.

M. Boleslav: Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Kolafa, D. Mazanec, Mocek, Schnabel – Nouza, Král, Gombár – Gajovský, Boháč, Šebesta – Mikulík, Šindel, Eiselt – Rumpel, Sýkora, Handlovský.

Doprovodné akce

Tisíce žlutomodrých válečníků

Každý hokejista i fanoušek Lvů bude mít na tváři válečné žlutomodré barvy! Před pokladnami Zlatopramen Areny budou připraveny hostesky, které vám namalují klubové barvy. Navíc, rozdáváme nafukovací žlutá fandítka! Do hokejové války jdeme společně!

Vyhraj LCD TV!

Realitní společnost Mexx reality, s.r.o. a HC Slovan Ústečtí Lvi si pro fanoušky připravili na domácí utkání soutěž. Stačí, když s barážovém čísle Lion´s Revue vyplníte kupon a během utkání předáte hosteskám týdeníku Severočeský Metropol. V neděli 13.4. vylosujeme o 2. přestávce tři vítěze, kteří se můžou těšit na následující ceny: 1. LCD TV 2. Rychlovarná konvice 3. Toustovač.

Osvěžení zdarma

Společnost MART-IN s.r.o. připravila pro fanoušky zmrzlinové osvěžení zdarma. Zchlaďte hokejovou horečku zmrzlinou Nestlé! Před pokladnami Zlatopramen Areny budou hostesky rozdávat zmrzlinu, přijďte ochutnat!
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv