Ú s t í n/L. - V utkání, které mohlo hodně naznačit o současné formě Lvů, ústečtí hokejisté vyhořeli. Na Kladně dostali sedm branek a za předposledními Středočechy se propadli už o deset bodů. Tento výprask zaplatil kouč Vladimír Evan místem hlavního kouče. Orli ze Znojma naopak vyhráli posledních pět zápasů a jsou již mezi prvními osmi. Ústečtí budou mít tedy ve Zlatopramen Areně ve středu 26. prosince od 17:30 přetěžkou práci.

5:1 (Kladno) nejvyšší výhra 4:0 (Ústí)
0:11 (Karlovy Vary) nejvyšší prohra 0:7 (Pardubice, Slavia)
P. Janků; 16b (9+7) nejproduktivnější hráč J. Dopita; 27b (13+14)

Průběh sezony

Orli ze Znojma se do letošní sezony rozlétli velmi pomalu. V první čtvrtině soutěže jen jednou vyhráli za tři body, ve 2. kole porazili doma Pardubice (4:3). Sice poté ještě třikrát dotáhli zápas do vítězného prodloužení, ale mezi 9. a 13. kolem si na soupeřích vymohli jediný bod.
Příští týdny sice Znojmo výrazně zlepšilo bodovou produktivitu, domácí vítězství bylo v té době pravidlem (Litvínov, Zlín, Plzeň, Kladno), ale obhájit ho i v následujícím utkání venku představovalo pro znojemské borce neřešitelný úkol. Lepší dojem z druhé čtvrtiny ročníku zkazila dvě prohraná domácí utkání v řadě, ta ale ve 26. kole přebila překvapivá výhra v Třinci (3:2).
Od té doby jsou znojemští dravci při chuti, v šesti posledních zápasech ukořistili 14 bodů. Znojmo namátkou nezaváhalo ve Zlíně (3:2) a v prodloužení se dokonce radovalo na půdě silné Plzně (6:5p). Naposled doma Orli skolili vedoucí Slavii 5:2.

Tahouni mužstva

Pevnou pozici mezi brankářskou elitou nejvyšší soutěže si vybudoval Jiří Trvaj, který brankářskými statistikami stále stoupá (2,39 a 92,54%).
V defenzivních řadách Orlů se skrývá vůbec nejproduktivnější bek soutěže, Richard Jareš (7+10, -1) letos prožívá životní sezonu. Ofenzivy soupeřů se musí mít na pozoru před zlým mužem znojemské sestavy Radimem Bičánkem (2+4, 0), naopak někdejší ofenzivní klenot vsetínské obrany Radim Tesařík (1+3, 0) musí především čelit svému zdraví, než aby podporoval útok svého celku. I proti Ústeckým Lvům bude absentovat.
Svůj loňský příspěvek orlí ofenzivě už teď vyrovnal Jiří Dopita (13+14), jenž se v posledních týdnech nadechl k vynikajícím výkonům. S nimi však Dopita zůstává mezi orlími letkami osamocený, Pavlu Selingrovi (7+7) ani Martinu Růžičkovi (6+6) do formy téměř devětatřicetiletého barda ještě nějaký kus chybí.

Změny v kádru

Z Karlových Varů se už před Vánocemi vrátil forvard Aleš Padělek, který na západě Čech strávil měsíc. Taktéž po měsíci pro změnu druhým směrem do Karlových Varů zamířil obránce Aleš Mudroch.
Po záskoku ve znojemské obraně se do prvoligové Olomouce vrátil Ondřej Kříž, naopak další olomoucký bek Martin Vyrůbalík se v dresu Orlů objevil opět po delší době a hned asistoval u vítězství nad Slavií. Pár týdnů už navíc vypomáhá defenzivě Orlů David Všetečka z Mladé Boleslavi.

Sestavy z posledních zápasů

Ústí n. L.: Přikryl - Gýna, Hořava, Novotný, J. Evan, Zeman, Pojkar, Vágner, Zápotočný - Čaloun, A. Nedorost, Mrázek - Janků, Pazourek, M. Havel - V. Novák, Špirko, Šaffer - Šagát, Martinec, Klobouček.
Znojmo: Trvaj - Švrček, Jareš, Vyrůbalík, Chvátal, Mojžíš, Bičánek, Všetečka - Kucharczyk, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, Padělek, Beroun.