Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Byl to bezkrevný výkon, zlobí se David Pazourek
25.09.2007 | Jan Horák

Byl to bezkrevný výkon, zlobí se David Pazourek

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi se po prvních bodech z Vítkovic a s Plzní museli sklonit před Českými Budějovicemi. David Pazourek sice nádhernou bombou srovnal na průběžných 1:1, ale pak už jen stejně jako zbytek domácího mužstva přihlížel, jak hosté roztáčí své útočné soukolí. "Musíme víc bojovat, nebylo tam žádné nasazení," durdí se Pazourek. Žlutomodrým zlomil vaz záhadný gól na 1:3, o který se víc než kdokoliv jiný zasadila ústecká obrana v čele s brankářem Přikrylem. "Až kluci na střídačce mi museli říct, jak to bylo," kroutí nevěřícně hlavou Štěpán Hřebejk, kterému rozhodčí branku připsali.

Třetí gól v řadě si v zápase s Budějovicemi připsal David Pazourek. Jeho trefa na 1:1 však byla labutí písní domácích, kteří podruhé v sezoně dostali šestigólový výprask. “Zápas jsme vůbec nezvládli. V první třetině jsme ještě stačili, ale ve druhé jsme měli špatný nástup a pak už se to vezlo. Dnes to bylo bezkrevné, nebojovali jsme, byl to prostě špatný výkon,“ sype si popel na hlavu centr první lajny.
Klíčovým momentem zápasu byla hrůzná dvouminutovka v druhé třetině, kdy ústecká obrana korunovala své nejisté snažení a darovala Mountfieldu dvě branky. “Hru odzadu musíme bezpodmínečně vylepšit, ale o tom se bavíme už od začátku. Ale především je to o bojovnosti, protože z naší strany nebylo v utkání vůbec nic.“
Během poslední třetiny se žlutomodří za stavu 2:5 několikrát ocitli ve výhodě dvou mužů v poli. V první dvojnásobné přesilovce měl gól naděje na holi právě Pazourek, ale ve výborné pozici jen vyprášil Turkovu výstroj. “Milan Antoš mi to ideálně nalil přes brankoviště. My jsme to ráno trénovali a vycházelo mi to bezvadně. Teď se mi to protočilo na hokejce a trefil jsem jen výstroj brankáře,“ smutní zkušený forvard.
Hosté z Budějovic nakonec ještě přidali jednu branku, a orámovali tak utkání, v kterém převyšovali domácí v důrazu, agresivitě i kombinaci. “Narazili jsme na jedno z momentálně nejlepších mužstev soutěže. S takovým soupeřem, pokud nebudeme hrát na sto procent, bude výsledek vypadat přesně jako dnes.“
Po jihočeském výprasku se lví suita stěhuje na Kladno, které má zatím navlas stejnou bilanci jako ústecký nováček. “Bude to bitva, protože Kladno teď taky prohrálo. Budeme se snažit dovést nějaké body, nic jiného nám nezbývá,“ vyhlíží k pátečnímu střetnutí „Pazi“.
České Budějovice ani v Ústí neslevily z vysokého standardu předváděného v úvodu sezony a odvážejí si vysoké vítězství 6:2. “My jsme sem jeli se zdravým respektem, protože jsme věděli, že Ústí vyhovuje jejich velké hřiště a že budou hrát dobře. Řekl bych, že to nebylo tak jednoznačné utkání, jako byl pak výsledek,“ nepřeceňuje opticky snadnou výhru Štěpán Hřebejk.
Budějovický forvard měl na svědomí nejspíš stěžejní okamžik utkání. Za stavu 1:2 z pohledu domácích se připletl ke kolizi gólmana Přikryla s jedním z ústeckých obránců a puk k překvapení tribun i hráčů skončil v síti. “Dostal jsem nahrávku od Milana Tomana na dlouhou hůl a chtěl jsem jít za pukem. Za brankou jsem viděl beka, kterého jsem se snažil dohrát a najednou slyším, jak rozhodčí zapískal a ukazuje do brány. Až kluci na střídačce mi museli říct, jak to celé bylo,“ popisuje určitě nejpodivuhodnější gól své kariéry Hřebejk. “Oba ty slepené góly, kdy druhý parádně trefil z voleje Jirka Šimánek, rozhodly celý zápas,“ dodává.
Vedle štěstí se mohl Mountfield spolehnout především na svůj vlastní výkon. Domácím znepříjemňoval hru výborným forčekingem ve středním i vlastním obranném pásmu, kde měli Lvi minimum prostoru. “Před zápasem jsme si řekli, že na takhle velkém hřišti budeme muset hrát hodně aktivně. Snažili jsme se hodně bruslit a napadat, nakonec se to ukázalo jako dobrá taktika, která nám vynesla tři body,“ chválí mužstvo budějovický odchovanec.
Výhra v ústeckém kotli vynesla Jihočechy do čela tabulky, neboť dosud vedoucí Liberec doma zaváhal s Karlovými Vary. V příštím utkání budou Budějovice hájit pozici extraligového lídra v domácím utkání právě proti Bílým Tygrům. “V sezoně není lehkých zápasů. Bude to těžký zápas jako kterýkoliv jiný a my se budeme snažit naši sérii prodloužit.“

 
 
Aktuálně na webu

Slovan doplňuje kádr o další hráče

Ú s t í n/L. - Vedení Slovanu se pro příští sezónu dohodlo na spolupráci s brankářem Petrem... Celý článek

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv