Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Lví aréna viděla ústecký hattrick po téměř třech letech
31.07.2007 | Karel Filas

Lví aréna viděla ústecký hattrick po téměř třech letech

Ú s t í n/L. - Jan Švík, Milan Antoš a Ladislav Slížek. Co mají tito hokejisté společného? Mimo toho, že se všichni objevovali nebo objevují v dresu ústeckého Slovanu, jsou to poslední tři autoři hattricků ve Lvím dresu. Právě Ladislav Slížek, jinak spíše excelentní nahrávač, v dnešním prvním přípravném zápase po dlouhé době třikrát v jediném zápase pokořil soupeřova brankáře.

Už ve 3. minutě převzal pěknou zadovku od Jana Kloze. Napoprvé proti Slipčenkovi ještě neuspěl. Dorážku proti rozhozenému brankáři už nasměroval na místo určení. Druhý úspěch si připsal tečí přesilovkové rány Jana Kudrny. Třetí zásah byl trochu šťastný. V pádu dorážel střelu Jiřího Kudrny a puk se dokodrcal za záda mosteckého gólmana. Běžela 39. minuta.

Ladislav Slížek začíná v Ústí svou třetí sezonu. Ve dvou předchozích v soutěžních zápasech nastřílel dohromady 25 branek. Asistencí přidal přesně dvojnásobek, 50! Za šest ročníků I. ligy, které předtím s dvouletou zahraniční přestávkou strávil v Berouně, nastřádal celkem 181 bodů.

Předtím Milan Antoš svůj hattrick zkompletoval také v přípravě: 5. srpna 2005 v Berouně za 44 minut. Lvi přemohli Medvědy 7:3. Antoš střílel postupně ve 3., 18. a 47. minutě. Podobně jako dnes Slížkovi i tehdy Antošovi asistoval u dvou branek Jan Kloz!

V utkání dospělých je Slížek se svými třemi trefami teprve druhým Ústečanem, kterému se podobný kousek v rekonstruované Lví aréně povedl. Poslední hattrick předtím se ve Lví aréně podařil 8. září 2004 ve 4. kole I. ligy, hned v prvním zápase po rekonstrukci, proti Písku. Jan Švík tehdy v 5. minutě skóre otevřel. Další zásahy přidal ve 20. a 40. minutě. Jednou mu asistoval i dnešní asistent Jan Kudrna.

Poslední utkání před rekonstrukcí, v semifinále play off 2004 proti Berounu třikrát skóroval tehdejší kapitán Daniel Hodek. Na výhru to nestačilo a sezona pro Slovan skončila.

Vůbec poslední hattrick viděla Lví aréna 19. prosince 2005. Ovšem střelec byl z celku soupeře. Při ústecké výhře 4:3 po prodloužení v utkání s Berounem všechny branky soupeře nastřílel exústecký forvard Martin Tvrzník.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv