Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Lví arénu ovládla Olympiáda, Čaloun nesl vlajku
24.06.2007 | Karel Filas

Lví arénu ovládla Olympiáda, Čaloun nesl vlajku

Ú s t í n/L. - Stánek ústeckých hokejistů ve druhé polovině předposledního červnového týdne pohltila Olympiáda. Ne, že bychom se teleportovali do roku 2016 či 2020, kdy bude Praha usilovat o přidělení letních olympijských her a ve Lví aréně by třeba mohly probíhat soutěže v boxu, ale krajské město pořádalo již III. HRY LETNÍ OLYMPIÁDY dětí a mládeže a právě zimní stadion byl jedním z center. V úterý na něm proběhlo slavnostní zahájení a svůj turnaj zde odehráli mladí florbalisté.

Už úterní zahájení bylo velkolepé. Zaplněná aréna mladými sportovci shlédla show, na které se moderátorsky podílel televizní komentátor Petr Vichnar, jenž už zažil na vlastní kůži mnoho velkých olympiád. Olympijský oheň zažehla nejlepší česká sportovkyně posledních let Kateřina Neumannová.
V olympiádě mládeže mezi sebou soupeří jednotlivé kraje České republiky. Vlajkonošem toho domácího, Ústeckého, byla čerstvě podepsaná posila Ústeckých Lvů Jan Čaloun. Kraj nakonec vybojoval páté místo jak celkově, tak shodně v chlapcích i děvčatech.
Lví aréna hostila turnaj ve florbale chlapců. Ti si tak mohli přičichnout k extraligové vůni. Na stejném místě totiž před dvěma měsíci vybojovali ústečtí hokejisté historický postup do extraligy. Maratón zápasů se odehrával na stejné ploše, před stejnými ochozy, za provozu stejné multimediální kostky.Domácí zapsali do celkového hodnocení kraje dva bodíky za šesté místo. Nejdříve po třech vítězstvích (vs. Zlínský 3:1, Pardubický 6:2 a Jihočeský 3:1) postoupili z prvního místa své skupiny. Ve čtvrtfinálové skupině nejdříve remizovali s pozdějším finalistou Jihomoravských krajem 1:1, ale porážka s Prahou (1:5) je odsoudila pouze k boji o 5. místo, ve kterém v odvetě za zápas ze skupiny podlehli Zlínskému kraji 2:4.

Právě kvůli účasti na olympiádě dětí a mládeže se Jan Čaloun nezúčastnil soustředění Lvů v Mutěnicích na Hodonínsku. Tam sehráli hokejisté fotbalový turnaj. V něm neuspěli, skončili poslední šestí, když ve skupině remizovali s Plzní (1:1) a podlehli Třinci (1:2), v boji o konečné páté místo pak znovu soupeřili s Plzni a nestačili 2:4.

Od zítra se budou hokejisté týden potit jižních Čechách, v Nové Včelnici. V sobotu pak letní dril skončí a začne dovolená. Na led by měli vyjet 22. července. První přípravný duel je čeká o devět dní později. 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv