Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Slovan hraje v semifinále počtvrté za sebou, uspěje potřetí v řadě?
28.03.2007 | Karel Filas

Slovan hraje v semifinále počtvrté za sebou, uspěje potřetí v řadě?

Ú s t í n/L. - Sezona vrcholí. V boji o extraligu zbyly čtyři týmy. A nechybí mezi nimi ústecký Slovan. Už tradičně. Počtvrté za sebou budou ústečtí hokejisté bojovat v semifinále první hokejové ligy. Ústí tak z celé čtyřky zná atmosféru závěrečných bitev v posledních letech nejlépe. Chomutov a Mladá Boleslav budou v semifinále potřetí za poslední čtyři roky, Hradec podruhé. Navíc jen jednou z pěti pokusů trojice soků někdo z nich jásal po postupu, Slovan se radoval dvakrát ze tří pokusů. Předloni i loni. Bude v sérii pokračovat?

Jen tři roky zpátky Ústečtí Lvi semifinálovou sérii nezvládli. S Berounem narozdíl od semifinále v dalších letech začínali na ledě soupeře. První zápas ztratilii v nájezdech a už se nezvedli. I když poslední duel před nabitou domácí arénou zdramatizoval hattrick tehdejšího kapitána Daniela Hodka. Ústečtí přesto padli 3:4 a v celé sérii 0:3.

Z tehdejšího kádru v Ústí zbyli pouze dva mohykáni. Jiří Kudrna a Jiří Zikmund. Ovšem pikantností je, že v dresu Slovanu hráli Petr Lipina s Pavlem Zdráhalem, nynější opory Mladé Boleslavi. A to ještě v sezoně opustil žlutomodré Přemysl Sedlák. Další cestovatel na ose Ústí nad Labem – Havířov – Mladá Boleslav.

V Berouně tehdy společně bojovali Ladislav Slížek s Václavem Eiseltem, kteří po společně stráveném loňském play off v Ústí nastoupí nyní jako rivalové. Další zajímavý náboj letošního semifinále.

V dalších dvou sezonách už byli ústečtí hokejisté úspěšní. Stejně jako letos začínali sérii v domácím prostředí. Vždy úvodní dva duely zvládli vítězně. Loni zvládli sérii s Hradcem bez ztráty. Předloni pak jednou zaváhali v Mladé Boleslavi. A právě sérii s Mladou Boleslaví zažil na druhé straně barikády nynější obránce Středočechů Václav Drábek a také forvard Tomáš Sýkora, který je však nyní zraněný. Největší zkušenosti s boleslavským hokejem má ústecký brankář Petr Přikryl v posledních dvou sezonách tam odchytal tři desítky zápasů, v play off však ani jeden.

Semifinále 2003/04

Beroun – Ústí nad Labem 3:0 (1:0SN, 4:0, 4:3) a Chomutov – Jihlava 1:3 (1:2, 1:4, 3:2SN, 1:7)
Ústečtí pamětníci: Jiří Kudrna a Jiří Zikmund
Tehdy v Ústí, nyní v Mladé Boleslavi: Petr Lipina, Pavel Zdráhal, Tomáš Sýkora (nyní zraněný)
Tehdy v Berouně, nyní v Mladé Boleslavi: Václav Eiselt
Tehdy v Berouně, nyní v Ústí: Ladislav Slížek

Semifinále 2004/05

Ústí nad Labem – Mladá Boleslav 3:1 (3:2, 5:1, 1:2, 5:2) a České Budějovice – Chomutov 3:2 (2:1SN, 2:3, 2:3PP, 3:2PP, 3:2PP)
Ústečtí pamětníci: Zikmund (do hry nezasáhl) Jan Kudrna, Klobouček, Pazourek
Tehdy v Ústí, nyní v Mladé Boleslavi: Václav Drábek
Boleslavští pamětníci: Nouza, Kadlec, Hradecký (nyní zraněný)

Semifinále 2005/06

Ústí nad Labem – Hradec Králové 3:0 (4:1, 1:0, 4:1) a Mladá Boleslav - Havířov 3:0 (3:1, 7:3, 2:1)
Ústečtí pamětníci: Zikmund (do hry nezasáhl), Jan Kudrna, Grof, Klobouček, Zápotočný, Antoš, Pazourek, Slížek, Klimt, Kudrna Jiří
Tehdy v Hradci, nyní v Ústí: Petr Přeučil
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv