Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 25. 9. 2021 od 16:00 hod. | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Pohled: Co rozhodovalo duely ve Lví aréně?
20.03.2007 | Karel Filas

Pohled: Co rozhodovalo duely ve Lví aréně?

Ú s t í n/L. - Vstup do play off se Slovanu povedl. Na Vysočinu veze náskok 2:0 v séri hrané na čtyři vítězství. Od poloviny prvního zápasu svého soka na ledě Lví arény přehrával. Zvládl obrat v důležitém prvním mači, pak i prodloužení. Je produktivní v přesilových hrách. Zatím příliš nezvládá oslabení a pálí šance. Takové by mohlo být stručné resumé po dvojici střetů v Ústí. Pojďme si shrnout významné události a ústecké osobnosti dosavadní série.

Zlomové okamžiky prvního zápasu

Prvý

Čas 35:00: Róbert Liščák u přední tyče vybídl Ladislava Slížka, který střílí první gól Slovanu v letošním play off. Snižuje na 1:2 a Ústeckých je najednou plné hřiště. Až do vyrovnání o deset minut později, kdy v další přesilovce dorážel za Řehořova záda Tomáš Martinec. V závěru hrací doby měli větší šance hosté, Slovan dotáhl nepříznivě se vyvíjející zápas do prodloužení.

Druhý

Čas 62:43 Tomáš Houdek napřáhl na modré a přes clonící spoluhráče střílí vítěznou branku. Sváteční střelec se v zápasech play off prosazuje po pěti letech. V sezoně střílí čtvrtý gól, z toho třetí Jihlavě!

Zlomové okamžiky druhého zápasu

Jen dvě minuty trval smírný stav 1:1. Ústecké vyrovnání soka nepoložilo. Střelec úvodní branky Slížek vybojoval faul. Za necelou minutu Čachotský posílá svůj tým do tří a ústecká střelnice má gólové završení. Dokonce dvojnásobné. Obě branky dělí jen 42 vteřin!
V čase 9:51 nestačí hostující trojice na nápřahy Jakuba Grofa. Až třetí je gólový. Rozhozený Řehoř už reagovat nestačil.
Čas 10:27 rychlý výpad zakončil Marek Ivan. Hosté si berou time out. Do konce zápasu se trefí již jen jednou, a tak Ivanův zásah je zapsán ve statistikách jako vítězný.

Zlomový tah trenéra Evana

V prvním utkání byla hra kouskována častými vylučováními, mužstvo se nemohlo dostat do tempa a ústecký trenér za nepříznivého stavu reaguje. Stáhuje hru na tři formace. Na lavičce zůstali zkušení Klimt s Ivanem a Hluchý. Martinec hrál s Mickou a Liščákem. A zařídili vyrovnání! „Ti, co nechodí na oslabení a do hry ve čtyřech, nebyli v tempu a když se to stáhlo, bylo to lepší,“ říkal střelec vítězného gólu z prodloužení Tomáš Houdek. Ti, co zápas nedohráli, nezatrpkli. Marek Ivan hned den poté zaznamenal vítěznou branku, na další Mickově se pak podílel. Hluchý měl dvě asistence.

Osobnosti zápasů ze Lví arény

Tomáš Martinec
Působí trochu nenápadně, ale jeho přihrávky znamenají góly. Na kontě má čtyři asistence. V prvním duelu navíc vyrovnával na 2:2. Jeho příhra v přesilovce ve druhém zápase byla znamenitá. „Vím, že Tomáš to umí nahrát, když si najdu volné místo, mohl bych to tam dostat a to se potvrdilo,“ chválil spoluhráče úspěšný střelec.

Ladislav Slížek
V základní části vstřelil jen devět branek, proti Jihlavě se trefil v obou mačích. V prvním nastartoval obrat, ve druhém otevřel skóre. Prospěl mu přesun zpět do centru, i když čtvrté pětky. „Hodil jsem to za hlavu. Řekl jsem, že budu hlavně makat pro tým,“ hlásí obrozený forvard. Trenér Evan mu hledá místo i v přesilových formacích.

Tomáš Micka
Bojovník, kterého je při každém střídání plné hřiště. Navíc se třemi body je třetí v kanadském bodování.

Co se nedaří?

Hlavně oslabení. Jestliže Jihlava v utkáních kouše, pak v přesilovkách musí mít i Lvi strach, že je sežere. Hru v početní výhodě má parádní. Výsledkem ve Lví aréně byly tři přesilovkové góly. A ten čtvrtý padl jen čtyři vteřiny po Pazourkově návratu na led.
Vůbec David Pazourek měl v prvním duelu smůlu. Vždy, když skákal z trestné na led, Jihlava skórovala, ve druhém případě na hřišti doplňoval trojici bránících Ústečanů.
Na trestné totiž ještě pykal Jan Klobouček, nejvíc vylučovaný Lev. V prvním klání byl za katrem třikrát, ve druhém už jen jednou.

Proměňování šancí. „Na každý gól se strašně nadřeme,“ souhlasí trenér Vladimír Evan. Padesát střel za zápas je slušná vizitka. V zakončení zatím tápe hlavně první útok, i když hlavně Pavel Janků měl několikrát gól už nadosah.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Dorost: Znovu bez inkasované branky, Slovan přehrál Litoměřice

Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci dokázali vyhrát druhý mistrovský zápas. Na domácí půdě dokázal... Celý článek

Dorost: Ústí vstřelilo Bílině 26 branek

Bílina - Hokejisté Ústí nad Labem dokázali v prvním ostrém zápase jednoznačně porazit Bílinu 26:0.... Celý článek

"Pojď hrát hokej" v Ústí nad Labem

Ú s t í n/L. - V úterý 21. 09. se na ústeckém zimním stadionu konala opět akce „Pojď hrát hokej“.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv