CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 4:2 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou 27. 2. 2020 od 18:15 hod.
Exekutor Třebíče? Marek Ivan
10.12.2006 | Martin Řežábek

Exekutor Třebíče? Marek Ivan

Ú s t í n/L. - Marek Ivan forčekuje při vlastním oslabení. A úspěšně. Získává kotouč, který sice vzápětí ztrácí, ale ten se dostává na hůl Jana Kudrny. Ivan si jako sup najíždí před Valentovu branku, Kudrna vypouští své nahození a Ivan pohodlně tečuje do sítě. Takhle zařídil Marek Ivan branku na 2:0, kterou odrazil odpor Třebíče. Jako podle kopíráku, tentokráte po střele Janků, završil později účet utkání na 4:1. Marek Ivan si připsal proti Třebíči už pátou letošní branku ze svého devítibodového gólového účtu.

Naskočil do sedmadvaceti utkání a připsal si v nich 17 bodů za 9 branek a 8 asistencí. Třetinu tohoto zisku ale nastřádal proti jedinému soupeři. Třebíči. V prvním zápase se trefil dvakrát, v odvetě ve venkovním prostředí měl dva body rozdělené na gól i nahrávku, nyní opět dvakrát dobře mířil. Když bude v zápase s Třebíčí krušno, pošlete na led Marka Ivana. “Posledních pět šest let mi vždycky štěstíčko vybralo nějaký mančaft, proti kterému se mi dařilo. Stane se, že vám nějaký tým sedne a věříte si na něj a na golmany. A golmani si naopak nevěří na vás. Dneska jsem měl i štěstí, protože mi dvakrát padl puk na hokejku tak, že jsem mohl tečovat a nikdo u mě nebyl,“ vysvětluje Ivan zákonitosti hokeje. “Nějakých pětapadesát nebo šedesát procent gólů jsem dal Třebíči, doufám, že je v play-off dostaneme jako osmé, to by se mi asi dařilo,“ vtipkuje exekutor hokejového klubu z Vysočiny. Při zásazích do třebíčské klece byl ve správný čas na správném místě, nejprve tečoval nahození Jana Kudrny ve vlastním oslabení, poté stejným způsobem přetavil v gól i střelu Janků. Je to pozicí centra, na které se proti Třebíči objevil poprvé? “Od malička jsem centr, pak jsem několik sezon odehrál vpravo a poslední dvě tři sezony zase hraju centra. Pavel Hynek mě dal ale ze začátku na křídlo, protože centrů je tu dost. Teď onemocněli, takže jsem se tam dostal a zatím i zůstal. Mně centr vyhovuje víc, protože se můžu víc pohybovat ať už do levého nebo pravého rohu, do beka, dozadu nebo dopředu. Pravé křídlo je na půlce u pravých prken,“ poodhaluje hokejový harcovník taje poziční hry.

Jeho posouvání v sestavě mu patrně na psychice a herní pohodě nepřidalo, alespoň ne do doby, než se vrátil na pozici středního útočníka. Toho času vysedával i mezi diváky. Nyní se zase chytá a je základním kamenem úspěchů lvích ztečí. “Já jsem herně spokojen, ale všechno to začíná až někdy dvacátého března. Teďka tady můžeme předvádět psí kusy jako Říha, který má čtyřicet bodů, ale soutěž mu skončí v únoru a bude čekat až do dalšího září. Lepší je mít kompaktní tým bez osobností, které vedou statistiky. Radši budeme mít každý deset patnáct gólů, ale dohromady budeme mít víc než nějaký Říha. Věřím, že to dotáhneme hodně vysoko, od toho jsem tady,“ klade důraz na kompaktnost týmu hokejista s pověstí zlého muže. Jeho zanícenost, urputnost a chuť bojovat je patrná z každého pohybu na ledě a stejně tak i z každého vyřčeného výroku. “Já postupuju zápas od zápasu a je mi jedno, jestli přijede Boleslav nebo Ústí, jestli Boleslav nakupuje ty a ty hráče, na to nekoukám. I kdyby přijel výběr Kanady, tak budu hrát tak, jako by to byla Litomyšl. Jsem rád, že nás fanoušci podporují. Já neberu nic jiného než tři body, snažím se hrát každý zápas tak, abych vyhrál,“ upozorňuje všechny Ivan na vlastnosti profesionála.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Potřetí v řadě doma za tři body, porážíme Benátky

Ú s t í n/L. - Natáhnout sérii na číslo tři v domácím vítězném provedení v řadě. I to byl cíl... Celý článek

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv