Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Lví arénu čeká další derby, do Ústí zavítá Chomutov
17.10.2006 | Jan Horák

Lví arénu čeká další derby, do Ústí zavítá Chomutov

Ú s t í n/L. - Poslední tři celky, které se pustily do křížku s Chomutovem, odešly z tohoto souboje s řádně zatíženým brankovým kontem. Ústečtí Lvi si naopak po klopýtnutí s Prostějovem museli napravovat renomé v Brně. Severočeské derby, které s sebou nese atmosféru duelu druhého se třetím, začíná ve středu v 18:00 hod. Na prestižní střetnutí přijdou svými nástroji podpořit domácí publikum trumpetisté ze Severočeského divadla.

Porovnání týmů

8-2-0-2 celková bilance 9-0-0-3
4-2-0-1 zápasy venku 2-0-0-2
4-0-0-1 zápasy doma 7-0-0-1
2. postavení v tabulce 3.
28 získané body 27
49:29 skóre 55:32
0 utkání bez vstřelené branky 0
1 utkání se shut-outem 2
5:1 (Ostrava, Kadaň) nejvyšší výhra 10:4 (Havlíčkův Brod)
3:4 (Havlíčkův Brod) nejvyšší prohra 1:5 (Hradec Králové)
J. Grof; 14b (6+8) nejproduktivnější hráč M. Kostourek; 23b (10+13)
J. Grof; 6 nejlepší střelec M. Kostourek; 10
J.Grof; 8 nejvíce asistencí M. Kostourek; 13
J. Klobouček; 54 nejtrestanější hráč J. Révay; 36
M. Fikrt - 86,86% úspěšnost brankáře L. Horčička - 91,44%
M. Fikrt - 3,48 průměr inkas. branek L. Horčička - 2,67
23 góly v přesilovkách 24
28,05% využití přesilovek 25,53%
2 góly v oslabení 5
14,20% střelecká úspěšnost 13,85%

Změny v sestavě

Před letošní sezónou se z Chomutova přivalila do Kadaně takřka přestupová vlna, po které se svezli Tomáš Polanský, Jaroslav Buchal, kapitán Miloš Kajer, Stanislav Stavenský, Roman Pražák a Libor Řepík. Je třeba připomenout, že první trio se vrátilo do Kadaně z chomutovského hostování.
Obránce Petr Martínek poskytl své služby Kometě Brno, Mladá Boleslav pak s otevřenou náručí přivítala Kamila Koláčka, jenž dal mateřským tribunám definitivní sbohem po devíti letech. Nejčerstvější změnou na soupisce KLH je odchod útočníka Tomáše Chyby, který se do 29. listopadu bude objevovat v olomouckém dresu.
Čerstvé hráčské krve se dostalo Chomutovským z Litvínova. Roční hostování v KLH čeká ofenzivní dvojici Chemiků Martin Heinisch a Zdeněk Tausch, nejinak tomu bude u litvínovského beka Ladislava Řezníčka. V Havířově si Chomutov vyhlédl obránce Ondřeje Malínského, loňské hostování v KLH si zopakuje Roman Chatrnúch (Ostrava) a jako poslední muž do obrany přibyl z Plzně Martin Klaus.

Vstup do sezóny

Letošní ligový ročník otevřeli Chomutovští před domácím publikem exhibiční výhrou 7:2 nad Kadaní. V dalším kole usadil KLH tvrdě na zem Hradec Králové, který rozstřílel hosty z Chomutova 5:1. Severočeši se však záhy vzchopili, což v příštích třech mačích na vlastní kůži poznal Beroun (3:0), Havířov (2:1) a Prostějov (4:3).
V taháku 6. kola se Chomutov postavil v brněnské hale Rondo Kometě, která domácí tvrz navzdory houževnatému výkonu hostí uhájila (2:3). KLH si spravil chuť při nejbližší příležitosti a na své půdě nechal Havlíčkův Brod zaplatit velmi nemilosrdnou nováčkovskou daň (10:4). Slabší povahy mezi příznivci Chomutova si prošli očistcem v 9. kole na ledě Třebíče, kde Chomutov ztratil tříbrankové vedení. Kardiakům prožívajícím na třebíčských tribunách modrobílé inferno, dal v klidu vydechnout vítězným gólem na 5:4 chomutovský šutér Boušek. Ten se brankově činil i v následném trojlístku přestřelek, které Chomutov přichystal domácím fanouškům. Jihlava musela na severu Čech zkousnout devítibrankovou potupu (9:4), o něco srdnatěji vzdorovala Sareza (5:4) a poražena na hlavu opouštěla chomutovskou ledovou plochu Olomouc (6:0), jejíž konto zatížil zmiňovaný kanonýr hned čtyřmi brankami.

Opory mužstva

Chomutovské brankoviště má pod palcem Luboš Horčička, jehož statistiky (2,67 a 91,4%) sice nejsou tak ohromující jako v loňské sezóně, avšak pro KLH je jeho přítomnost na ledě nezbytná.
Zlý muž Chomutova Josef Révay oplývá i ušlechtilejšími hráčskými kvalitami (1+5, +7), roli beka s největším střeleckým apetitem plní Roman Chatrnúch (3+1).
V TOP 10 kanadského bodování 1. ligy se skví hned tři chomutovská jména - Milan Kostourek (10+13), Ladislav Boušek (9+8) a Jiří Charousek (5+8).

Vzájemné zápasy

2005-2006
Ústí - Chomutov 2:2 report
Chomutov - Ústí 1:4 report
Ústí - Chomutov 3:2 report
Chomutov - Ústí 2:3p report

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Kolafa, Kudrna, Nádašdi, Zápotočný Pojkar - Hulva, Klobouček, Antoš - Ivan, Slížek, Klimt - Janků, Martinec, Vítek - Přeučil, Bauer, Jiří Kudrna.

Chomutov: Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Malínský, Nosek - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlůj.


TIPUJEME OSTATNÍ ZÁPASY.
Ladislav Slížek

13.kolo - středa 18.října

Ostrava - Třebíč 0
„To bude vyrovnaný mač, takže remíza.“

Jihlava - Havlíčkův Brod 1
„Jihlava jde nahoru, jednička.”

Olomouc - Mladá Boleslav 2
„Boleslav bude chtít pod novým trenérem vyhrát.“

Kadaň - Brno 2
„Kadaň je doma nepříjemná, ale vyhraje Brno.“

Hradec Králové - Prostějov 1
„Hradec hraje v pohodě, těžko teď kloptýne.“

Beroun - Havířov 1
„Beroun taky doma umí, Havířov to má navíc daleko, jednička.“

Ústí nad Labem - Chomutov 1
„Není co řešit.“

 
 
Aktuálně na webu

Jiří Severa: Týmový cíl je jasný, postupit do play-off

Ú s t í n/L. - Před tréninkem na ledě jsme vyzpovídali Jiřího Severu, který ve Slovanu začne už... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo v přípravě i Benátky nad Jizerou

Benátky n. J. - Ústečtí dorostenci odehráli další přípravný zápas. Na ledě Benátek byli jasně... Celý článek

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv