Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Posbírá Slovan body i v Olomouci?
24.09.2006 | Jan Horák

Posbírá Slovan body i v Olomouci?

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi zatím fungují jako dobře promazaný stroj. Ze čtyř zápasů nechali jediný bodík na ledě jihlavské Dukly. Naopak HC Olomouc se se zvládnutým vstupem do sezóny rozhodně nepotýká. Prozatímní devátá figura sice není po čtyřech kolech nijak fatální, ale na Hané mají o čem přemýšlet. Jak to bude po zápase se Slovanem, se pozná v pondělí 25. září od 18 hod.

Sezóna 2005/2006

Do loňské sezóny nevstoupili Hanáci zrovna pravou nohou, plný bodový zisk na sebe nechal čekat až do 6. kola, kdy se na Hané nechali zaskočit Ústečtí Lvi. Výhra nad favoritem 1. ligy byla pro Olomoucké vítaným impulsem, z kterého Mora čerpala především před domácím publikem. Z příštích jedenácti duelů před svým kotlem tratila Olomouc bodově pouze jednou. Solidní forma Hanáků, která gradovala před Vánoci třemi výhrami v řadě, se začala s Olomoucí pomalu loučit po Novém roce. Debakly s Kometou, Kadaní, Třebíčí či Ústeckými Lvy poslaly Moru na hranu postupové osmičky. Dotírající Sareze však došel dech dlouho před závěrečným kolem základní části, a tak Olomouc proklouzla do play-ff s dvanáctibodovou rezervou na deváté Slezany. Vyřazovací boje však skončily pro Hanáky v nejkratším možném termínu. Ústečtí Lvi neponechali nic náhodě a Olomouckým zajistili po čtyřech porážkách a skóre 5:18 brzkou dovolenou.

Změny v kádru

Tradiční letní změny v sestavě neušetřily ani hanáckou kabinu. Zbrusu novou brankářskou dvojici sestaví Petr Tuček (hostování ze Zlína) a David Adamec, mladík se zkušenostmi z reprezentační „18“, který do „A“ mužstva Hanáků povýšil z juniorů. Loňské duo mužů s brankářskou výstrojí Štefan Žigárdy a Radek Tihlář již olomouckou svatyni hájit nebudou.
Z hanácké defenzivy se vytratili Tomáš Protivný (konec hostování ze Sparty), Jiří Paška a na výpomoc při střídavých startech se už nedostaví Ondřej Šmach (Znojmo), David Všetečka (Mladá Boleslav) a Ville Varakas (Znojmo). Z juniorského týmu se mezi dospělé probil Jiří Ondrušek.
I ofenziva Mory prodělala nejednu úpravu. Pouštění žilou útočným vozbám Olomouce znamenalo ukončení hostování Pavla Metličky (Kadaň), Martina Malkuse (Strakonice), Jaroslava Kreuzmana (Kadaň) a Andreje Hebara (Třinec). Cenným úlovkem je pro Olomoucké dvojice štik z třineckého rybníka, kterými jsou Richard Bordowski a Tomáš Zbořil. Další novou krví do hanácké ofenzivy, byť na hostování, jest Martin Saluga z Prostějova. A i do ofenzivních řad se protlačila juniorská naděje, své štěstí mezi muži zkusí Michal Rak.

Příprava a vstup do soutěže

V přípravě si Olomouc naložila poměrně slušnou porci přátelských utkání. Celkem třináctkrát se poměřila z kluby napříč hokejovými soutěžemi. Největší pozornost soustředila Olomouc pochopitelně na soky z 1. ligy. V sedmičce střetnutí se svými ligovými souputníky se Olomouc dočkala pouze jediného vítězství, když v Prostějově přehrála domácí 3:2. Z dvojzápasů s Havířovem a Kometou vyšla Mora s pasivní bilancí, z domácího duelu s Třebíčí vytěžili Hanáci pouze plichtu 2:2. V přípravě také udělili Hanákům šestigólovou lekci Orli ze Znojma. Olomoucké příznivce však jistě potěšila přestřelka (10:11) s Jágr Teamem, naopak tomu bezpochyby bylo u domácí porážky 1:4 se slovenskou Skalicou. Olomouc si spravovala chuť s druholigovými celky, kdy dvakrát dokázala přemoci Šumperk a jednou Přerov.
Vstup do soutěže nezastihl Olomoucké v té nejlepší formě. Po úvodní půlhodině 1. kola v Třebíči se schylovalo k debaklu, Mora však tříbrankovou ztrátu stáhla na konečných 2:3. V dalším mači se Olomouc zahojila před domácím publikem výhrou 5:1 nad jihlavskou Duklou. Vítězná nálada se však rozplynula jak pára nad hrncem v Ostravě, kde Hanáci museli zkousnout porážku 2:4. Velkou detektivkou byl pak zápas v Havlíčkově Brodě. Na každý z prvních tří zářezů Mory dokázal nováček 1. ligy najít odpověď, aby v prodloužení brankou na 4:3 urval premiový bodík pro sebe.

Vzájemné zápasy

2005-2006
Olomouc - Ústí 4:3 report
Ústí - Olomouc 6:3 report
Olomouc - Ústí 2:3 report
Ústí - Olomouc 7:0 report

Předpokládané sestavy

Olomouc: Tuček - Kříž, Šafařík, Bartoň, Faltýnek, Šmach, Turoň, Vlček, Světlík - Šimo, Ministr, Slaninák - Žajgla, Najdek, Bordowski - Hradecký, Harand, Bouz - Zbořil, Čuřík, Barták.

Ústí n./L.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Zápotočný, Houdek, Kudrna Jan, Kolafa, Hořava, Suchánek - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Martinec, Vítek - Ivan, Slížek, Klimt - Kloz, Přeučil, Kudrna Jiří.


TIPUJEME OSTATNÍ ZÁPASY
Jiří Zikmund

5.kolo - pondělí 25.září

Ostrava - Kadaň 2
„Tam vidím dvojku.“

Chomutov – Prostějov 1
„Chomutov doma nedostává moc gólů. Když dají dva, tak zvítězí.“

Jihlava – Hradec 0
„Jihlava doma nehraje špatně, tak by Hradci nějaký bod mohla sebrat.“

Kometa – Havlíčkův Brod 1
„V Rondu se hraje špatně, vyhrajou domácí.“

Mladá Boleslav – Havířov 1
„Boleslav už doma musí vyhrát.“

Třebíč – Beroun 0
„Tak tam by mohla být remíza.“

Olomouc – Ústí 2
„Tak to je jasný, že jo...“

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv