Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Turnaj dorostu o pohár hejtmana Karlovarského kraje
20.08.2006 | Michal Slavík

Turnaj dorostu o pohár hejtmana Karlovarského kraje

K a r l o v y  V a r y - Na závěr minulého týdne si karlovarský zimní stadion rezervovalo hokejové mládí. V pátém ročníku turnaje dorostu "O pohár hejtmana Karlovarského kraje" se zde utkali mladící Karlových Varů, Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce a Zlína. K vidění byl zajímavý hokej plný zvratů a překvapení. Ve spolupráci s ředitelem turnaje panem Pavlem Reiserem jsme pro vás připravili výsledkový servis.

Průběh turnaje

Karlovarský kraj podporuje nejrůznější sportovní aktivity a mimo jiné také mládežnický hokej. V termínu, kdy se do Karlových Varů sjížděli zasloužilí hokejisté na „Zlatou hokejku“, se na karlovarském zimním stadionu zároveň konal turnaj o putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje.

Chlapci Energie hostili dorostenecké týmy z Plzně, Olomouce, Zlína a z Ústí nad Labem. Hrát se začalo už v pátek (18. 8.) ráno a hned první utkání skončilo nerozhodně. Energie remizovala s pozdějším vítězem celého turnaje se Zlínem. Moravákům loni utekla první příčka tabulky jen o fous, takže na 5. ročníku turnaje už nechtěli nic ponechat náhodě. Sled utkání pak plynule pokračoval i v sobotu a o překvapení nebyla nouze. Na slavnostním vyhlášení výsledků pak ředitel turnaje pan Pavel Reiser předal ceny nejlepším týmům a zároveň i jednotlivcům. Tou dobou v Thermale začínalo vyhlášení výsledků ankety Zlatá hokejka, ale Jiří Dopita ještě chvíli vytrval na karlovarském ZS. Jeho syn v posledním utkání turnaje sice vstřelil v první třetině gól Plzni, ale ta se rychle otřepala a obrátila vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Hodnotné ceny, které každoročně věnuje sklářská firma Milan Mottl, a. s., si odvezly týmy na 1. – 3. místě tabulky. Zajímavé ceny dostali nejlepší jednotlivci. Křišťálový puk určený pro nejlepšího útočníka získal Tomáš Rachůnek ze Zlína. Další dobří útočníci, Honza Kovář z Plzně a Vladimír Čopák z Olomouce, měli nejlepší statistiky v počtu získaných kanadských bodů. Cenu si nakonec odnesl olomoucký Čopák. Hlavní pořadatel turnaje pan Jiří Holý dále ještě vyhlásil cenu pro nejlepšího gólmana. Tím se stal Pavel Francouz z Plzně. Poslední křišťálový puk, cenu pro nejlepšího obránce obdržel Michal Axman z Olomouce.

Na závěr se sluší poděkovat zástupcům karlovarského kraje za podporu sportu. Nelze zapomenout ani na další, často anonymní příznivce hokeje, kteří na turnaj obvykle přispívají a nebo jej alespoň podporují svojí prací.

Přehled výsledků

Pátek 18.8.
Karlovy Vary - Zlín       3:3
Ústí nad Labem - Plzeň     1:3
Olomouc - Karlovy Vary     4:4
Plzeň - Zlín          3:8
Ústí nad Labem - Olomouc    3:5

Sobota 19.8.
Ústí nad Labem - Karlovy Vary  2:2
Olomouc - Zlín         1:2
Karlovy Vary - Plzeň      0:4
Zlín - Ústí nad Labem      3:2
Olomouc - Plzeň         4:6

Konečná tabulka

1. Zlín    3 1 0 16: 9 7
2. Plzeň   3 0 1 16:13 6
3. Olomouc  1 1 2 14:15 3
4. K. Vary  0 3 1  9:13 3
5. Ústí n.L. 0 1 3  8:13 1

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv