Ústí nad Labem - Ústečtí si v rámci třetího, velmi napínavého, osmifinálového utkání vybojovali výhru v prodloužení. Jedním z autorů ústeckých branek byl mladý obránce Dominik Vacík, který nám po zápase v dobré náladě prozradil, jak viděl utkání a jak si váží podpory fanoušků.

Dominiku, gratuluji k vítězství. Jak byste zhodnotil napínavé utkání číslo tři v sérii?

Průběh utkání byl nahoru, dolů. Na začátku jsme vedli, soupeři se ale bohužel podařilo vyrovnat. Bylo to jako na horské dráze.

Jaká je týmová psychika, když jste se dostali do vedení 2:1 na zápasy?

Naše psychika je určitě lepší. Rozhodně je lepší jet do Vrchlabí s tím, že vedeme. Kdybychom prohráli, byli bychom pod nepříjemným tlakem. Teď se cítíme odlehčeněji, jsme více v pohodě a Vrchlabí čeká větší tlak.

V první třetině jste dostal Slovan do vedení. Popsal byste nám celou situaci?

Někdo střílel na bránu, nejsem si jistý, kdo to byl. Gólman chvíli puk držel, ale vypadl mu před brankou a já do toho jen plácnul (smích).

Jak si vysvětlujete, že jste už podruhé v sérii ztratili dvougólové vedení?

Hodně to teď řešíme, vzhledem k tomu, že jsme v základní části měli jednu z nejlepších obran. Pracujeme na tom a doufáme, že se ve Vrchlabí povede lépe bránit a že zamezíme co nejvíce střelám mířeným na naši branku.

V pátek zajíždíte na led Vrchlabí, na co je potřeba se připravit?

Musíme si udržet dobrou psychiku. Ve Vrchlabí mají dobrou atmosféru, chodí tam hodně lidí, kteří fandí dobře. Vrchlabí se bude chtít předvést před svými fanoušky.

A co byste vzkázal ústeckým fanouškům, kteří vás přišli podpořit v tak hojném počtu?

Mockrát jim děkujeme za neskutečnou atmosféru, kterou nám vytvořili, bylo jich hodně a doufáme, že nás přijedou podpořit i do Vrchlabí.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Most - Ústecký Slovan se dostal v prvním venkovním utkání rychle do vedení, k zisku tří bodů to však zdaleka nestačilo. Ústečtí v Mostě nakonec prohráli 8:4. S nadějí na obrat přišel v druhé třetině zkušený útočník Jan Rudovský, který divácky nádherným gólem zpoza branky srovnal stav na 3:3. Po zápase se s námi podělil o jeho dojmy z odehraného utkání a okomentoval fanouškovskou atmosféru.

  • Z Mostu body nevezeme

    30. 9. 2023

    Most - V rámci třetího kola druhé ligy zajížděli ústečtí poprvé na venkovní led a rychle se dostali do vedení. Poté už byli ale jasně výraznější domácí a nakonec dokráčeli k poměrně přesvědčivému vítězství 8:4. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Merty ve středu v pražských Letňanech.

  • Šestapadesátiletý bývalý obránce Slovanu nově povede A tým Ústeckého Slovanu. Jiří Merta převezme A tým již na zítřejším tréninku. V této sezóně si odbyde premiéru na trenérské lavici v sobotním utkání proti Mostu. „Po dvou letech se vracím na střídačku A mužstva. Ve Slovanu působím již 26.sezónu a neváhal jsem ani chvilku, jelikož mám ke klubu kladný vztah a přeji si klubu pomoci. V mužstvu působí hodně hráčů, které jsem trénoval, jak v mládeži, tak v seniorském hokeji a do konce s Jardou Roubíkem stál na střídačce (pozn. redakce smích). Věřím, že naše spolupráce bude fungovat a budeme předvádět dobré výkony“, uvedl Jiří Merta.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže