Ústí n/L. - Po třetím osmifinále, ve kterém ústečtí přetlačili v dramatickém utkání Vrchlabí v prodloužení, bylo v mix zóně pořádně napilno. Rozhovor se střelcem rozhodující branky jsme Vám ale nemohli odepřít. Pavel Kordule, v utkání pětibodový, hodnotí postupně celý zápas. Zamýšlí se také nad tím, co je ještě potřeba vylepšit. Kromě toho se v krátkém pozápasovém rozhovoru dočtete také to, jak probíhala oslava jeho rozhodující trefy.

V sérii vedete 2:1 na zápasy, po utkání zřejmě veliká euforie.

Určitě, kdybychom utkání prohráli, tak by se série těžko otáčela. Jsme velice rádi, že jsme zápas ubojovali.

V prodloužení jste rozhodl, zbytek týmu se jel radovat s Vámi.

Ano, bylo to parádní, chtěl jsem ujet a udělat nějakou oslavičku. Spoluhráči mě ale chytili radostí, tak jsme se tam nakonec tak klouzali (smích). Všichni jsme rádi, že jsme vyhráli, vedení 2:1 v sérii je velmi důležité. Teď máme de facto dva mečboly, zkusíme urvat hned ten první v pátek ve Vrchlabí.

Jak se z Vašeho pohledu utkání vyvíjelo od jeho začátku?

Ten úvod byl takový divoký, za první třetinu šest gólů, to jsem od play off nečekal (smích). V druhé třetině brzy soupeř vyrovnal. Pak bylo utkání vyrovnané, nakonec 5:5 a v prodloužení jsme byli my ti šťastnější. Těžký zápas, ale jsme rádi, že jsme vyhráli.

Jak říkáte, na play off dost branek, Vaše bilance 2+3 za zápas je ale také slušná, v tomto ohledu jste spokojen?

Upřímně jsem to úplně nečekal, ale jsem za to samozřejmě rád. Důležitý je pro mě však týmový výsledek.

Podruhé v sérii se stalo, že soupeř dotáhl dvoubrankovou ztrátu, co změnit, aby se toto již neopakovalo?

Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení, dostáváme góly v oslabení a to nám bere síly. Cestou k úspěchu je tedy hrát v plném počtu. Samozřejmě k tomu hrát dobře odzadu, dopředu si něco určitě vytvoříme.


Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Most - Ústecký Slovan se dostal v prvním venkovním utkání rychle do vedení, k zisku tří bodů to však zdaleka nestačilo. Ústečtí v Mostě nakonec prohráli 8:4. S nadějí na obrat přišel v druhé třetině zkušený útočník Jan Rudovský, který divácky nádherným gólem zpoza branky srovnal stav na 3:3. Po zápase se s námi podělil o jeho dojmy z odehraného utkání a okomentoval fanouškovskou atmosféru.

  • Z Mostu body nevezeme

    30. 9. 2023

    Most - V rámci třetího kola druhé ligy zajížděli ústečtí poprvé na venkovní led a rychle se dostali do vedení. Poté už byli ale jasně výraznější domácí a nakonec dokráčeli k poměrně přesvědčivému vítězství 8:4. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Merty ve středu v pražských Letňanech.

  • Šestapadesátiletý bývalý obránce Slovanu nově povede A tým Ústeckého Slovanu. Jiří Merta převezme A tým již na zítřejším tréninku. V této sezóně si odbyde premiéru na trenérské lavici v sobotním utkání proti Mostu. „Po dvou letech se vracím na střídačku A mužstva. Ve Slovanu působím již 26.sezónu a neváhal jsem ani chvilku, jelikož mám ke klubu kladný vztah a přeji si klubu pomoci. V mužstvu působí hodně hráčů, které jsem trénoval, jak v mládeži, tak v seniorském hokeji a do konce s Jardou Roubíkem stál na střídačce (pozn. redakce smích). Věřím, že naše spolupráce bude fungovat a budeme předvádět dobré výkony“, uvedl Jiří Merta.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže