Ústí nad Labem - Ústečtí na svém ledě přivítali pražskou Kobru a z tohoto střetu si odnesli další tři body. Slovan se nyní může pyšnit desátou výhrou v řadě a již dvanáctou domácí výhrou v řadě. Dvě branky Kobře věnoval Jakub Trefný, který nám po utkání prozradil, jak zápas viděl a jak se těší na derby s Chomutovem.

Jakube, gratuluji k vítězství. Jak byste zhodnotil utkání s Kobrou?

Nebylo to vůbec snadné, byla to pro nás výzva, protože Kobra v tomto roce ještě neprohrála ani jeden zápas a celkově se zvedla. Byli dobrým soupeřem, ale zvládli jsme to, za což jsem rád.

Vstřelil jste dvě branky, popsal byste nám je?

U první branky jsem zkoušel překvapit brankáře zpoza branky, zda dává pozor. Nedával, tak to byla taková šťastná branka. Druhá branka byla z přesilové hry pět proti třem. Kordy (Pavel Kordule pozn. red.) mi hezky „nalil“ na střelu a kluci před brankou blokovali tak, že brankář nic neviděl.

Byl jste i u čtvrtého gólu, který nejdříve nebyl uznán. Přiblížil byste nám tuto gólovou situaci?

Byla tam skrumáž, brankář měl kotouč pod rukou, ale byl volný. Roubas (Jaroslav Roubík pozn. red) do kotouče píchl tak, že brankáři podjel pod rukou, a byla z toho branka.

V obranné formaci nastupujete po boku Richarda Záruby, jak se Vám s ním hraje?

Hrál jsem s ním už tehdy v první lize. Musím si ho trochu usměrnit, ale hraje se mi s ním dobře.

V této sezóně jste si připsal už 33 kanadských bodů, což se Vám ještě za jednu sezónu nepovedlo. Co k tomu říct?

Daří se mi a celkově se daří nám všem a je to vidět.

Už ve středu vás čeká derby s Chomutovem, co od tohoto utkání očekávat?

Bude to zase boj, je to derby. Můžeme očekávat, že to bude vyhrocené.

Vzkázal byste něco fanouškům?

Doufáme, že jich přijde co nejvíce, že přijdou fandit.

Co konkrétně pro Vás znamená hrát proti Chomutovu, ve kterém jste odehrál mnoho zápasů?

Všechny hráče tam znám, takže je to pro mě takové zvláštní.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - David Hurný z Ústí nad Labem se stal novou posilou české reprezentace Neslyšících. Hned ve svém prvním utkání se 18-ti letý útočník prezentoval v českém reprezentačním dresu dvěma brankami a jednou asistencí.

  • Dne 22.3. 2023 proběhne na zimním stadiónu otevřený trénink (15:00 hod - 16:00 hod) a modelové utkání (17:45 hod -19:00 hod) hráčů dorostu ročníků 2008 a 2007. Cílem akce je nalézt nové hráče, kteří by doplnili budoucí kádr dorostu pro sezónu 2023/2024 v soutěži 1. liga dorostu (2. nejvyšší soutěž v ČR). Rádi přivítáme hráče na této akci, kteří se mohou ucházet o místo v sestavě v této velmi kvalitní soutěži. V případě zájmu prosím kontaktujte hlavní trenéra dorostu pana Mertu na telefonním čísle 602 133 281.

  • Valná hromada spolku HC Slovan Ústí nad Labem rozhodla nabídnout svůj majoritní podíl 56% ve společnosti HOKEJ ÚSTÍ NAD LABEM s.r.o. bez ohledu na případný postup do 1. ligy či setrvání ve 2. lize. Případní zájemci kontaktujte klub prostřednictvím emailové adresy hokejustinadlabemsro@slovanusti.cz nebo formou datové schránky HOKEJ ÚSTÍ NAD LABEM s.r.o. (2immgtq) a to nejpozději do 20. dubna 2023, aby případný zájemce mohl začít s ostatními společníky připravovat sezonu 2023/2024.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže