Ústí nad Labem - Ústečtí na svém ledě přivítali pražskou Kobru a z tohoto střetu si odnesli další tři body. Slovan se nyní může pyšnit desátou výhrou v řadě a již dvanáctou domácí výhrou v řadě. Dvě branky Kobře věnoval Jakub Trefný, který nám po utkání prozradil, jak zápas viděl a jak se těší na derby s Chomutovem.

Jakube, gratuluji k vítězství. Jak byste zhodnotil utkání s Kobrou?

Nebylo to vůbec snadné, byla to pro nás výzva, protože Kobra v tomto roce ještě neprohrála ani jeden zápas a celkově se zvedla. Byli dobrým soupeřem, ale zvládli jsme to, za což jsem rád.

Vstřelil jste dvě branky, popsal byste nám je?

U první branky jsem zkoušel překvapit brankáře zpoza branky, zda dává pozor. Nedával, tak to byla taková šťastná branka. Druhá branka byla z přesilové hry pět proti třem. Kordy (Pavel Kordule pozn. red.) mi hezky „nalil“ na střelu a kluci před brankou blokovali tak, že brankář nic neviděl.

Byl jste i u čtvrtého gólu, který nejdříve nebyl uznán. Přiblížil byste nám tuto gólovou situaci?

Byla tam skrumáž, brankář měl kotouč pod rukou, ale byl volný. Roubas (Jaroslav Roubík pozn. red) do kotouče píchl tak, že brankáři podjel pod rukou, a byla z toho branka.

V obranné formaci nastupujete po boku Richarda Záruby, jak se Vám s ním hraje?

Hrál jsem s ním už tehdy v první lize. Musím si ho trochu usměrnit, ale hraje se mi s ním dobře.

V této sezóně jste si připsal už 33 kanadských bodů, což se Vám ještě za jednu sezónu nepovedlo. Co k tomu říct?

Daří se mi a celkově se daří nám všem a je to vidět.

Už ve středu vás čeká derby s Chomutovem, co od tohoto utkání očekávat?

Bude to zase boj, je to derby. Můžeme očekávat, že to bude vyhrocené.

Vzkázal byste něco fanouškům?

Doufáme, že jich přijde co nejvíce, že přijdou fandit.

Co konkrétně pro Vás znamená hrát proti Chomutovu, ve kterém jste odehrál mnoho zápasů?

Všechny hráče tam znám, takže je to pro mě takové zvláštní.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

  • Armén Mikael Agateljan své sliby nenaplnil, ale ústecký hokej snad bude žít dál. Z bryndy se zadlužený klub pokusí vyvést nově založený spolek Slovan Ústečtí Lvi. „V této chvíli jsme jediný zájemce, kdo tady chce provozovat hokej na druholigové úrovni. Obrovským problémem jsou hokejové závazky ve výši zhruba 2,8 milionu korun. Ty musíme okamžitě uhradit a od toho se budou odvíjet další věci,“ říká předseda spolku Lukáš Vobecký.

  • V sezoně 2024 – 2025 bude pokračovat 2. liga pod názvem „Slovan Ústečtí Lvi“, jehož zástupci představili svoje plány na Valné hromadě držiteli licence.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže