Ústí nad Labem - Po domácí výhře nad Kobrou Praha jsme vyzpovídali maskovaného muže ústeckého týmu, který v zápase nepustil za svá záda ani jednu střelu soupeře. Čtyřiadvacetiletý David Stahl zhodnotil vítězné utkání a vyzdvihl i výkon fanoušků v ochozech zimního stadionu.

Davide, první dva zápasy a šest bodů na kontě. Ideální vstup do soutěže?

Je to skvělý, vstup do minulého utkání nebyl ideální, něco jsme si k tomu po první třetině řekli. S Kobrou byl ten zápas ovšem diametrálně odlišný. Kluci hráli výborně do defenzivy, já jsem první dvě třetiny neměl téměř práci.

Z tribuny to vypadalo, že mělo utkání první dvě třetiny jasného lídra, vnímal jste to stejně?

Myslím si, že to bylo poměrně jednoznačné. Jak už jsem zmiňoval, první dvě třetiny jsem se téměř nezpotil, tu třetí už soupeř zabral.

To, co říkáte, potvrzují i statistiky střel na bránu, kde jste měl za poslední třetinu stejně zákroků jako za první dvě dohromady.

Je to tak, odhaduji, že to první dvě třetiny bylo tak po pěti střelách, tu třetí, to už bylo jiné, tam už soupeř šance měl.

Vy osobně dnes s nulou, jak jste se cítil?

Musím se přiznat, že jsem byl první třetinu lehce nervózní. Kluci mi ale skvěle pomohli, do zápasu jsem se brzy dostal a od druhé třetiny jsem se cítil skvěle.

Bude Vás ta nula stát něco do týmové kasy?

Asi jo (smích), určitě mě to bude něco stát, zatím ale nevím kolik.

Dva domácí zápasy, diváci dle mého názoru byli slyšet, to se určitě hned hraje lépe.

Určitě, super atmosféra, určitě se ten náš výkon odvíjí i od toho, táhnou nás dopředu, jsou naším motorem.

Příští utkání vás čeká ve středu na ledě Chebu, na čem ještě zapracovat do tohoto střetnutí?

Myslím si, že když do toho utkání vstoupíme jako s Kobrou, tak problém mít nebudeme. Byl to skutečně dobrý výkon.

• Jablonec – Na Slovan v rámci 21. kola druhé ligy čekalo venkovní střetnutí s Jabloncem nad Nisou, na jehož půdě byl od samého začátku produktivní, a i zásluhou tří dvoubrankových střelců Jana Rudovského, Pavla Korduleho a Lukáše Kučery zvítězil drtivým poměrem 9:2. V dalším utkání ústečtí hokejisté zamíří na půdu Písku.

• Výzva k fanouškům

30. 11. 2022

Ústí nad Labem - Klub HC Slovan Ústí nad Labem si velice váží podpory svých fanoušků, ať už na domácích či venkovních utkáních. V posledních zápasech ovšem došlo k situacím, se kterými se klub neztotožňuje a byl bohužel i finančně potrestán ČSLH. Prosíme fanoušky, aby na zimních stadionech nepoužívali jakoukoliv pyrotechniku a nevhazovali předměty na ledovou plochu. Může dojít ke zranění hráčů, realizačního týmu a rozhodčích. Před domácím utkáním s Vrchlabím proběhne s fanoušky beseda od 16.hod v bufetu U Mikyho jejichž účastníky budou na toto téma za klub HC Slovan Ústí nad Labem Ing. Jiří Pelc a Miroslav Štětka za security službu. Děkujeme za pochopení.

• Ústí nad Labem - Ústečtí si v sobotním utkání s Táborem vybojovali cenné tři body. Ačkoli se Tábor poměrně dlouho držel ve vedení, ústeckým se v druhé třetině podařil parádní obrat, kdy do sítě Tábora vstřelili hned tři góly. Byl to Jan Smola, kdo za stavu 1:1, s pomocí Ondřeje Damaška, poslal Ústí do vedení. Jan nám po zápase prozradil, co bylo podle něj v utkání rozhodující.