Ústí nad Labem - Po domácí výhře nad Kobrou Praha jsme vyzpovídali maskovaného muže ústeckého týmu, který v zápase nepustil za svá záda ani jednu střelu soupeře. Čtyřiadvacetiletý David Stahl zhodnotil vítězné utkání a vyzdvihl i výkon fanoušků v ochozech zimního stadionu.

Davide, první dva zápasy a šest bodů na kontě. Ideální vstup do soutěže?

Je to skvělý, vstup do minulého utkání nebyl ideální, něco jsme si k tomu po první třetině řekli. S Kobrou byl ten zápas ovšem diametrálně odlišný. Kluci hráli výborně do defenzivy, já jsem první dvě třetiny neměl téměř práci.

Z tribuny to vypadalo, že mělo utkání první dvě třetiny jasného lídra, vnímal jste to stejně?

Myslím si, že to bylo poměrně jednoznačné. Jak už jsem zmiňoval, první dvě třetiny jsem se téměř nezpotil, tu třetí už soupeř zabral.

To, co říkáte, potvrzují i statistiky střel na bránu, kde jste měl za poslední třetinu stejně zákroků jako za první dvě dohromady.

Je to tak, odhaduji, že to první dvě třetiny bylo tak po pěti střelách, tu třetí, to už bylo jiné, tam už soupeř šance měl.

Vy osobně dnes s nulou, jak jste se cítil?

Musím se přiznat, že jsem byl první třetinu lehce nervózní. Kluci mi ale skvěle pomohli, do zápasu jsem se brzy dostal a od druhé třetiny jsem se cítil skvěle.

Bude Vás ta nula stát něco do týmové kasy?

Asi jo (smích), určitě mě to bude něco stát, zatím ale nevím kolik.

Dva domácí zápasy, diváci dle mého názoru byli slyšet, to se určitě hned hraje lépe.

Určitě, super atmosféra, určitě se ten náš výkon odvíjí i od toho, táhnou nás dopředu, jsou naším motorem.

Příští utkání vás čeká ve středu na ledě Chebu, na čem ještě zapracovat do tohoto střetnutí?

Myslím si, že když do toho utkání vstoupíme jako s Kobrou, tak problém mít nebudeme. Byl to skutečně dobrý výkon.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí n/L. - Dlouhé čekání je u konce, po předkrmu v podobě sedmi přípravných duelů čeká na svěřence trenéra Růžičky hlavní chod, startuje nový ročník druhé ligy ledního hokeje. V prvním kole se na ústeckém ledě představí západočeský Cheb. Jak utkání dopadne se dozvíme v sobotu od 16:00.

  • Ústí nad Labem - Obránce s řadou zkušeností ze Slovenska, Polska, Německa nebo Chance ligy podepsal smlouvu s Ústeckým Slovanem. Lukáš Popela zhodnotil své působení v zahraničí, přípravu ve Slovanu, nebo vyhlídky do startu 2. ligy.

  • Ústí nad Labem - Prodej permanentních vstupenek odstartuje 22. srpna! Rezervace míst pro permanentkáře ze sezony 2022/2023 potrvá do 5. září. Po tomto termínu klub uvolní tato místa do běžného prodeje. Permanentní vstupenku můžete pořídit na pokladnách zimního stadionu během přípravných domácích utkání. Pořiďte si permanentní vstupenku, která Vám přináší řadu výhod. Užijte si tak hokejovou atmosféru z pohodlí svého sedadla.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže