Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Ve Slovanu působíte jako trenér mládeže, co všechno tato funkce obnáší?

Jsem hlavním trenérem základny, kde mám na starost tréninky pro nejmenší kategorie a zároveň také nábor mladých hokejistů.

Jak dlouho u Slovanu působíte, co Vás na práci s mládeží baví?

Ve Slovanu působím již druhou sezonu. Na práci s mládeží mě baví nejvíce práce s mládežníky a jejich rozvoj, jak po stránce sportovní, tak lidské. Především mě baví radost v jejích očích při hře. Jsem rád, že mělo vedení Slovanu zájem o spolupráci a mohu v tomto klubu působit.

Jaký je aktuální zájem o mládežnický hokej v Ústí nad Labem?

Navzdory covidovým sezónám se nám daří základnu zaplnit a děti stále přibývají, za což jsem rád.

Jak často probíhají nábory?

Nábory probíhají dvakrát ročně. Děti mohou rodiče přivést prakticky kdykoliv. Nejjednodušší je nás kontaktovat a dorazit na trénink. Veškerou výstroj si sportovci mohou od nás zapůjčit bezplatně.

Celý život jste hrál hokej. Co se nejvíce snažíte předávat malým hokejistům?

Snažím se předávat především radost ze hry a dobře vím, že je pro hokej nejdůležitější kvalitní bruslení a proto se na něj především zaměřuji.

Zároveň působíte ještě u 2., 4. a 7. třídy, jak je náročné vše skloubit?

S tréninky není problém. Náročnější je to o víkendech, kdy máme zápasový program.

Minulý týden proběhlo v Ústí nad Labem HSM, kterého jste se zúčastnil.

Soustředění se koná již sedmým rokem a je do detailu propracované. Jsem rád, že jsem se mohl již druhým rokem zúčastnit. Tohoto soustředění se převážně zúčastňují hokejisté Slovanu, ale také z jiných měst. Moc jsem si to užil.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Hronov - Slovan zajížděl do vzdáleného Hronova odčinit neúspěch z posledního domácího utkání s Klatovy. Dvě třetiny panovalo nerozhodné skóre, ve třetím dějství ovšem rozjeli ústečtí hokejisté svůj gólostroj a nakonec zvitězili vcelku pohodlně 6:1. Hattrick zapsal Martin Berčík. O další branky se postarali Vodička, Trefný a Prošek.

  • Ústí nad Labem – Slovan nastoupil ke čtvrtému zápasu proti týmu SHC Klatovy, s kterými padl 1:4 a zapsal první porážku v sezoně. Slovan doplatil zejména na produktivitu. Kde hledal neúspěchy střelec jediné branky Lukáš Kučera, a co je potřeba zlepšit do dalších zápasů? To si můžete přečíst v pozápasovém rozhovoru.

  • Ú s t í n/L. - Po třech vítězných utkáních přišlo vystřízlivění. Slovan na domácím ledě hostil soupeře z Klatov, kterému podlehl 1:4. Jedinou branku Ústí zapsal Kučera pohotovou smečí vysokého kotouče. Další utkání sehrají ústečtí ve středu na ledě Hronova.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže