Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Ve Slovanu působíte jako trenér mládeže, co všechno tato funkce obnáší?

Jsem hlavním trenérem základny, kde mám na starost tréninky pro nejmenší kategorie a zároveň také nábor mladých hokejistů.

Jak dlouho u Slovanu působíte, co Vás na práci s mládeží baví?

Ve Slovanu působím již druhou sezonu. Na práci s mládeží mě baví nejvíce práce s mládežníky a jejich rozvoj, jak po stránce sportovní, tak lidské. Především mě baví radost v jejích očích při hře. Jsem rád, že mělo vedení Slovanu zájem o spolupráci a mohu v tomto klubu působit.

Jaký je aktuální zájem o mládežnický hokej v Ústí nad Labem?

Navzdory covidovým sezónám se nám daří základnu zaplnit a děti stále přibývají, za což jsem rád.

Jak často probíhají nábory?

Nábory probíhají dvakrát ročně. Děti mohou rodiče přivést prakticky kdykoliv. Nejjednodušší je nás kontaktovat a dorazit na trénink. Veškerou výstroj si sportovci mohou od nás zapůjčit bezplatně.

Celý život jste hrál hokej. Co se nejvíce snažíte předávat malým hokejistům?

Snažím se předávat především radost ze hry a dobře vím, že je pro hokej nejdůležitější kvalitní bruslení a proto se na něj především zaměřuji.

Zároveň působíte ještě u 2., 4. a 7. třídy, jak je náročné vše skloubit?

S tréninky není problém. Náročnější je to o víkendech, kdy máme zápasový program.

Minulý týden proběhlo v Ústí nad Labem HSM, kterého jste se zúčastnil.

Soustředění se koná již sedmým rokem a je do detailu propracované. Jsem rád, že jsem se mohl již druhým rokem zúčastnit. Tohoto soustředění se převážně zúčastňují hokejisté Slovanu, ale také z jiných měst. Moc jsem si to užil.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Z Mostu body nevezeme

    30. 9. 2023

    Most - V rámci třetího kola druhé ligy zajížděli ústečtí poprvé na venkovní led a rychle se dostali do vedení. Poté už byli ale jasně výraznější domácí a nakonec dokráčeli k poměrně přesvědčivému vítězství 8:4. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Merty ve středu v pražských Letňanech.

  • Ústí nad Labem - Ústecký Slovan padl v prvním derby sezony s Děčínem v poměru 4:6. Utkání, které navštívilo i podruhé v sezoně přes tisíc fanoušků zhodnotil ústecký odchovanec a hráč s děčínskou minulostí Štěpán Kuchynka.

  • Šestapadesátiletý bývalý obránce Slovanu nově povede A tým Ústeckého Slovanu. Jiří Merta převezme A tým již na zítřejším tréninku. V této sezóně si odbyde premiéru na trenérské lavici v sobotním utkání proti Mostu. „Po dvou letech se vracím na střídačku A mužstva. Ve Slovanu působím již 26.sezónu a neváhal jsem ani chvilku, jelikož mám ke klubu kladný vztah a přeji si klubu pomoci. V mužstvu působí hodně hráčů, které jsem trénoval, jak v mládeži, tak v seniorském hokeji a do konce s Jardou Roubíkem stál na střídačce (pozn. redakce smích). Věřím, že naše spolupráce bude fungovat a budeme předvádět dobré výkony“, uvedl Jiří Merta.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže