Ústí nad Labem - Na trenérské lavici Slovanu bude po boku Jana Čalouna v druholigové sezoně 2022/2023 také druhý ústecký patriot a odchovanec ústeckého hokeje Martin Štěpánek. Mistr světa z Petrohradu je s ústeckým klubem dlouhodobě spjatý a do této doby trénoval převážně mládež ústeckého Slovanu. Co říká nový trenér A-týmu před novou sezonou, se můžete dočíst v našem rozhovoru.

Na trenérské lavici budete stát společně s Honzou Čalounem. Co si od této spolupráce slibujete?

Na spolupráci s Honzou se těším. Po hokejové stránce se známe celý život. Poznali jsme se jako spoluhráči i jako kolegové na trenérské lavici a vždy jsme si rozuměli. Kompetence budeme mít rozdělené, já se budu starat o obránce, Honza bude mít na starost útočníky.

Pro Vás coby trenéra je druhá liga v podstatě novou soutěží. Měl jste příležitost ji nějakým způsobem vnímat a sledovat?

Jako hráč jsem působil ve 2.lize a v minulosti jsem vybojoval postup se Slovanem do 1. ligy. Vzpomínám na toto období, kdy na hokej chodilo mnoho fanoušků, kteří se semkli a vytvořili skvělou atmosféru, která nám dopomohla k postupu. Věřím, že se o takový úspěch poperu i na trenérské lavici. 2. liga bude v nadcházejícím ročníku určitě kvalitní soutěž plná zkušených hráčů a ambiciózních týmů, které budou určitě chtít bojovat o postup do Chance ligy.

Jakou máte představu o přípravě?

S týmem se společně sejdeme koncem července a začneme se připravovat na sezónu. Příprava bude náročná a intenzivní s několika přátelskými zápasy. Věříme, že hráči budou dobře fyzicky připraveni.

Jak probíhá sestavování kádru pro příští sezónu?

Jsem velice rád, že se k hokeji vrací ústečtí srdcaři Jarda Roubík a Martin Volke. Vždy je dobré mít v týmu hráče pro které je Slovan srdeční záležitostí. Stejně tak si vážíme setrvání Martina Tůmy nebo Jakuba Trefného se kterými jsme již domluveni. Oslovili jsme všechny hráče, kteří tady působili v minulé sezóně. S některými těmito hráči jsme blízko dohodě a někteří zvolili jinou hokejovou cestu. Do konce tohoto týdne zveřejníme další jména, která budou působit v ústeckém Slovanu, ale logicky po uzavření smlouvy s naším klubem.

Budete nadále působit i u mládežnické kategorie?

Ano, nadále budu působit u 9. třídy, tedy ročníku 2008, kde budu trénovat společně s Lukášem Místeckým. Věřím, že dokážu tyto aktivity skloubit. Ne jinak jsou na tom i Jaroslav Roubík a Martin Volke, kteří budou také v mládeži pomáhat, čehož si nesmírně vážíme.

Neuvažoval jste o tom, že byste nazul také brusle?

I když hokej miluju a hlava by hrát chtěla, tak moje tělo už by to nezvládlo (smích).

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - 2. liga zná již svůj jízdní řád pro ročník 2022/2023. Slovan bude zahajovat tento ročník hned pikantním derby na ledě Děčína, a to ve středu 21.09.2022. První domácí utkání poté odehraje o tři dny později proti Příbrami. Ve 4. kole, první říjnový den pak čeká Slovan očekávaný souboj na ledě Pirátů z Chomutova. Stejně jako v loňské sezoně bude hrát Slovan svá domácí utkání ve všední den od 18. hod. Sobotní domácí střetnutí budou začínat od 16. hod. Níže naleznete kompletní rozpis utkání Slovanu pro první část sezony.

  • Ústí nad Labem - I v příští sezoně bude podporovat ústecký Slovan podnikatel a 20% vlastník klubu Miroslav Zadák. Majitel firmy ATT Investments podporuje Slovan již sedmým rokem. V otevřeném rozhovoru zhodnotil minulou sezonu, nastínil svoje plány do dalších let a vyzval i další místní firmy k podpoře sportu v regionu.

  • Zástupci druholigových klubů se dnes dohodli na podobě soutěže pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže