Ústí n/L. - Jednou z ohlášených posil Slovanu před novou sezónou je již známý Kale Costa. Mladý australský hokejista začínal s hokejem právě v ústeckém Slovanu, minulý ročník odehrál převážně v dresu juniorky Pardubic. Jan Čaloun si ho jako nový trenér A-týmu vybral do svého výběru a my Vám s Kalem přinášíme předsezónní rozhovor.

Vítám Vás zpět ve Slovanu, jak probíhal přesun na sever Čech?

Mockrát děkuji, volal mi trenér Čaloun a nabídl mi místo v kádru Ústí. Těším se na utkání v seniorském hokeji, který jsem prozatím moc neodehrál. Věřím, že mě to může hokejově posunout.

Loňskou sezónu jste strávil téměř celou v pardubické juniorce. Jak byste minulý rok shrnul po osobní stránce?

Doufal jsem, že budu dávat více branek, to mi úplně nevyšlo, ale myslím, že jsem týmu pomohl, dostali jsme se daleko.

Sledoval jste výsledky ústeckých hokejistů? Co jste říkal na sestup do druhé ligy?

Ano, sledoval. Až do konce jsem věřil, že to kluci zvládnou. Bohužel se stalo to, co se stalo, teď už se musíme soustředit na novou sezónu v druhé lize.

Jaké jsou Vaše osobní cíle na nový ročník, jak byste se chtěl prezentovat?

Chtěl bych všem ukázat, že i my Australani umíme hrát hokej, pro tým udělám vše, co budu moct.

Dozvěděl jsem se, že hrajete aktivně i hokejbal, jak se cítíte bez bruslí?

Cítím se dobře, hokejbal mám rád, rád si ho zahraji s kamarády, se kterými jsem dřív hrával hokej, jako jsou Aleš Macek a Ondra Polata.

Na závěr, měl byste nějaký vzkaz pro ústecké fanoušky?

Přál bych si, aby nám chodili i nadále fandit. Budeme dělat vše proto, abychom se vrátili tam, kam patříme.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - 2. liga zná již svůj jízdní řád pro ročník 2022/2023. Slovan bude zahajovat tento ročník hned pikantním derby na ledě Děčína, a to ve středu 21.09.2022. První domácí utkání poté odehraje o tři dny později proti Příbrami. Ve 4. kole, první říjnový den pak čeká Slovan očekávaný souboj na ledě Pirátů z Chomutova. Stejně jako v loňské sezoně bude hrát Slovan svá domácí utkání ve všední den od 18. hod. Sobotní domácí střetnutí budou začínat od 16. hod. Níže naleznete kompletní rozpis utkání Slovanu pro první část sezony.

  • Ústí nad Labem - I v příští sezoně bude podporovat ústecký Slovan podnikatel a 20% vlastník klubu Miroslav Zadák. Majitel firmy ATT Investments podporuje Slovan již sedmým rokem. V otevřeném rozhovoru zhodnotil minulou sezonu, nastínil svoje plány do dalších let a vyzval i další místní firmy k podpoře sportu v regionu.

  • Zástupci druholigových klubů se dnes dohodli na podobě soutěže pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže