Ú s t í n/L. - Ústecká série výher skončila na čísle tři. Slovan ve víkendovém zápase nestačil na Benátky, kterým podlehl 1:4. Žlutomodrým nevyšly přesilovky, neproměnili ani jednu z pěti. Martin Tůma po zápase přiznal, že jeho týmu chyběl důraz před brankou.

Jak byste zhodnotil utkání proti Benátkám?
Hodnocení je těžké. Hráli jsme doma, chtěli jsme bodovat, soutěž je vyrovnaná, body potřebujeme. Do zápasu jsme vstoupili špatně, Benátky se dostaly do vedení 2:0, a pak se ztráta už těžko dohání. Ve druhé třetině jsme podali už lepší výkon, měli jsme šance, které jsme ale neproměnili. Benátky se hodně tlačily do branky a to jim přineslo body.

Byl právě v důrazu před brankou největší rozdíl?
Já bych řekl, že ano. Všechny góly jsme dostali z brankoviště, kde byl soupeř důrazný. To se nám bohužel nedařilo. V některých situacích nám chybělo štěstí. Bohužel jsme se do branky netlačili tak, jak bychom potřebovali.

Jak hodně mrzí tato porážka?
Hodně, protože jsme hráli doma a na našem hřišti se nám v minulosti dařilo. Soutěž je hodně vyrovnaná, týmy okolo nás mají podobně bodů jako my, takže potřebujeme bodovat co nejvíce.

Jaká je nálada v kabině?
Tři zápasy jsme vyhráli, teď přišla porážka. Nemůžeme se z toho sesypat, sezona je ještě dlouhá a zápasů zbývá hodně. K zápasu proti Benátkám se vrátíme, řekneme si chyby, které jsme udělali a musíme se poučit.

Ústí nevyužilo ani jednu přesilovku, věnujete se jim na tréninku?
Ano, věnujeme. V Prostějově jsme dali v přesilovce gól, pak doma proti Havířovu. Poslední dva zápasy se nám ale přesilovky nedařily. Věřím, že se to zlepší.

Může vám v tomto hledu pomoci Jaroslav Roubík?
Je výborný v tom, že nám říká a ukazuje různé detaily, které pak můžeme použít. Radí nám, jak zpomalit hru nebo naopak zrychlit, kdy vystrčit hokejku. Nejdůležitější je vyzkoušet si to na tréninku, dostat to do hlavy, a pak to postupně přenést do zápasu. Pokud to děláme na tréninku pořádně, tak pak se to může projevit v zápase.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže