Ú s t í n/L. - Ve druhém domácím zápase letošní sezony dokázalo Ústí vyhrát nad Havířovem 4:3. Vítězslav Bílek se do statistik zapsal hned dvakrát. Nejprve otevřel gólový účet zápasu, a pak si připsal asistenci na rozhodující branku.

Jaká byla cesta za třemi body?

Na zápas jsme se poctivě připravovali, bylo to pro nás důležité utkání. Chtěli jsme navázat na výkon z Prostějova a zvýšit si sebevědomí. V první třetině se nám to podařilo, ve druhé jsme měli výpadek. Ve třetí části jsme si vedení chtěli pohlídat, ale soupeř naše chyby potrestal a srovnal. Jsem moc rád, že jsme v závěru dali gól a vyhráli.

Čím byl způsobený herní výpadek?

Řekl bych, že jsme chtěli čekat na jejich chyby, ale byli hodně urputní a chyb moc nedělali. Je pravda, že za stavu 1:3 neměli co ztratit a dočkali se vyrovnání.

Vstřelil jste úvodní branku zápasu, mohl byste tu situaci popsat?

Milfi (Jan Milfait) dostal puk na levou stranu, pak mi dal žabičku na teč a podařilo se mi zakončit mezi betony brankáře. Dostal jsem dobrou přihrávku a podařilo se mi puk dobře trefit.

Výrazně jste se podílel i na rozhodující brance zápasu…

Viděl jsem, že se otevřel prostor a mohl bych se prosadit ze své pozice. Šlo o takovou nenápadnou skrytou střelu. Tůmič (Martin Tůma) dobře clonil a projel před brankou. Trefil jsem ho do ruky, od které se pak puk odrazil do branky. Jsem rád, že se k nám přiklonilo i štěstí.

Mrzí vás, že jste trefil spoluhráče a neskóroval přímo?

To vůbec ne. Na tohle vůbec nekoukáme, hrajeme jako tým, je jedno, kdo skóruje. Důležité je, že jsme dali gól.

Ve dvou zápasech jste získal tři kanadské body, takže spokojenost?

Hraji s dobrými spoluhráči, jako formace jsme si s Tůmičem a Milfim dobře sedli. V Ústí jsem krátce, takže ještě musíme naši spolupráci doladit. Neustále pracujeme na tom, abychom hráli ještě lépe.

V dresu extraligového Kladna na bod čekáte?

V Kladně nedostávám takový prostor na ledě jako tady v Ústí kde hraji až dvacet minut. V Ústí se cítím dobře a to se logicky odráží na mém výkonu.

To znamená, že angažmá v Ústí vám vyhovuje více než na Kladně?

Určitě mi prospěje pokud zpět získám sebevědomí, které jsem v Kladně postrádal. Pokud bych se měl vrátil na Kladno, tak budu rozehraný a budu hrát lépe. Potřebuji se dostat do optimální formy, což se mi díky hostování do Ústí zatím daří. Chci být ve Slovanu platným hráčem a jsem rád, že to zatím vychází.

Co byste vzkázal fanouškům?

Aby chodili na hokej, fandili a užívali si ho. Velmi nám pomáhají, každý fanoušek je důležitý a je v hledišti znát.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže