Ú s t í n/L. - Útočník David Tůma se po pěti sezonách vrátil do Ústí nad Labem, kde momentálně nastupuje v první formaci s Michalem Trávníčkem a Danielem Vrdlovcem. Proti Prostějovu tento zkušený forvard trefil v úvodních dvaceti vteřinách první branku Slovanu a nastartoval tak tým správným směrem k zisku třech bodů.

Po pěti sezóna opět v ústeckém dresu, jaké jsou pocity? Těšil jste se?

Jsme moc rád, že jsem se mohl vrátit do Ústí a těšil jsem se do známého prostředí.

Do zápasu s Prostějovem trenérský tým udělal drobné změny v útocích, které se Vás také týkali, jelikož jste z druhého útoku šel do prvního. Řekli jste si k tomu v kabině něco?

Trenéři po dvou prohraných zápasech chtěli dát mužstvu nový impuls a některé hráče proházeli, včetně mě. Nakonec se tento tah vyplatil i s neobdrženou brankou.

Proti Jestřábům jste dokázal po úvodních dvaceti vteřinách skórovat. Byla to Vaše první branka v této sezoně, můžete nám ji prosím popsat?

Je super, že mi to tam konečně spadlo, ale myslím si, že jsem měl trochu štěstí, jelikož puk hodně skákal a nakonec se přes dva hráče dostal až ke mně.

V prvních dvou duelech jste se potýkali s nedisciplinovaností, čím si to vysvětlujete? Naopak proti celku z moravské metropole jste usedli za katr pouze jednou.

Týmu se vždy hraje lépe, když není tak často vylučován, jako jsme byli my v prvních dvou zápasech. Klukům, co chodí na oslabení, to bere dost sil a zbytek hráčů není v takovém tempu. Naštěstí se nám to povedlo změnit v Prostějově a myslím si, že utkání také vypadalo jinak.

V domácím prostředí proti Sokolovu přišlo na utkání necelých tisíc diváků, vnímal jste je? Jaký to je rozdíl oproti COVID době bez fanoušků?

Minulá sezona byla bez fanoušků, takže atmosféra vypadala jak na přípravných zápasech a když Vám přijdou lidé po roce na stadion, tak je to znát. V Ústí jsou skvělí fanoušci a věřím, že jich bude chodit mnoho.

Další utkání Vás čeká doma až v sobotu proti Havířovu, jaký máte tréninkový plán na tento týden? Dostali jste od trenéra nějaký den volno?

Tréninkový plán bude nastaven tak, abychom byli dobře připraveni na Havířov a navázali na výkon z utkání v Prostějově.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže