Ú s t í n/L. - Ve středu 08.09.2021 proběhla tisková konference HC Slovan Ústí nad Labem před zahájením Chance ligy 2021/2022. Před novináři promluvili, výkonný ředitel HC Slovan Vladimír Evan, primátor města Ústí nad Labem PhDr. Ing. Petr Nědvědický, majitel ATT Investments Miroslav Zadák, sportovní jednatel Jan Čaloun, hlavní trenér Miroslav Mach a kapitán HC Slovan Michal Trávníček.

Vladimír Evan (výkonný ředitel HC Slovan): „Děkuji Vám všem, že jste přišli na dnešní tiskovou konferenci. Slovan vstupuje do jedné z nejtěžších sezón v historii první ligy. V letošním ročníku může z 1.ligy sestoupit až pět týmů. I loňská sezona byla velice náročná a to hlavně z ekonomického hlediska z důvodu covidové pandemie. Díky našim partnerům a to především městu Ústí nad Labem a firmě ATT Investments jsme sezonu nejen ekonomicky, ale i sportovně zvládli a opět tu letos můžeme sedět před novou prvoligovou sezonou. Velké díky samozřejmě patří i Všem ostatním partnerům, kteří nás v této nelehké době nadále podporovali. Nejen po sportovní, ale i po ekonomické stránce, bude i letošní sezona náročná. Museli jsme v rámci našich možností posílit tým tak, abychom se pohybovali v místech tabulky, kde nám nebude hrozit sestup s cílem se probojovat do play-off. Rozpočet se nám tak logicky navýšil a pracujeme na tom, aby se nám povedlo jej naplnit. S městem Ústí nad Labem neustále komunikujeme a aktuálně pracujeme zejména na optimálním modelu provozování zimního stadion. Závěrem bych Vám chtěl poděkovat všem, že jste zůstali věrni Slovanu,“ dodal Vladimír Evan.

PhDr. Ing. Petr Nědvědický (primátor města Ústí nad Labem): „Město Ústí nad Labem je výrazným sponzorem Slovanu. Pro letošní sezonu máme připravenou dotační politiku tak, abychom se přiblížili roku 2019. Do sportu je počítáno s navýšením dotace, ale bude samozřejmě záležet na rozhodnutí zastupitelstva města. Dále hledáme možnost, aby hokejový klub sám sobě zajišťoval míru financování. Nakonec jsme se shlédli v modelu fotbalu, kdy si sám fotbalový klub provozuje stadion. Víme, že pro klub to znamená starosti, ale také i financování. Obdobný model hledáme i s hokejovým klubem. Chtěli bychom příslušné smlouvy uzavřít do konce roku, aby byly platné od 1.1. 2022. O podrobnostech budeme samozřejmě informovat průběžně. Ve výsledku by měli být s výsledkem jednání o provozování spokojen, jak klub, tak i město Ústí nad Labem. V letošní sezoně klubu přeji, aby nepatřil mezi pět sestupujících. Dále pak věřím, že nás nezradí vládní a protiepidemiologická opatření, jelikož sport bez fanoušků dělat nelze“, dodal Petr Nedvědický.

Miroslav Zadák (jednatel, majitel, investor ATT Investments): „Chtěl bych poděkovat panu primátorovi za možnost provozovat zimní stadion. Pro klub to bude určitě starost, ale zároveň velká výzva, kde máme možnost si ekonomickou činnost zajišťovat z části sami. Naším cílem budou určitě ekonomicko-podnikatelské aktivity od klubu tak, abychom zajistili další financování. Moje osoba vstoupila do klubu před šesti lety, kdy jsem koupil významný podíl a stal jsem se jedním z významných partnerů. Já osobně se nebojím výzev a proto jsem šel do Ústí nad Labem, abych pomohl klub posunout. Věřím, že Slovan bude hrát v horních patrech tabulky, i když jsem si vědom možného navýšení rozpočtu a mé odpovědnosti spoluvlastníka klubu. Naše firma je připravena klub podržet i vzhledem k tomu, že jsem vizionář, nerad prohrávám a rád vítězím. Vše, a to i sport je dnes spojen s ekonomikou a speciálně lední hokej bez peněz dělat nejde“, dodal Miroslav Zadák

Jan Čaloun (sportovní jednatel HC Slovan): „Vrátím se k tématu zimního stadionu. Jako ústecký rodák, jsem na ústeckém stadionu žil a vyrůstal patnáct let a budu rád, pokud to dopadne, abychom mohli vytvořit na stadionu ideální sportovní podmínky. Sportovní zázemí je důležité, pro všestranný rozvoj sportovce v našem případě pro rozvoj hokejisty. Myslím, že jsme na letošní sezonu dobře připravení. Denně komunikuji s trenéry. Mužstvo stavěl Miroslav Mach se svými kolegy a myslím si, že je v 1.lize konkurenceschopné. Padá pět týmu a všichni přemýšleli stejně jako my a to jak nejvíce posílit. Doufám, že navážeme na loňskou sezonu a budeme hrát krásný hokej. Pokud budeme vozit body i z venku, mohli bychom hrát na velmi dobrých místech tabulky. Na druhou stranu, musíme také koukat pod sebe. Já osobně se na sezonu moc těším a věřím, že pro celý náš klub bude sezona úspěšná,“ dodal Jan Čaloun.

Miroslav Mach (hlavní trenér HC Slovan): „Chtěli bychom navázat na loňskou sezonu. Nebudeme ale vykřikovat velká gesta, ale určitě bychom chtěli hrát play-off. Prvním cílem je ovšem záchrana a myslím, že tak přemýšlí většina klubů. Co bude navíc, to bude ta pomyslná třešnička na dortu. Samozřejmě chtěli bychom hrát co nejdéle, dostat se do play–off. My jsme měli vytipované hráče, některé se sem povedlo přivést, někteří odmítli, ale to je hokejový život. Skladba týmu, je oproti loňské o něco starší a tedy zároveň zkušenější. Musíme tu mít zkušené a odolné hráče, jde opravdu o hodně. Doufám, že se sezona povede a že se tu na opět sejdeme před další prvoligovou sezonou,“ uzavřel Miroslav Mach.

Michal Trávníček (kapitán HC Slovan): „Už se všichni těšíme na začátek mistrovských zápasů. Přeci jen, pro nás hokejisty, není to letní období, tím obdobím, proč ten hokej máme rádi a proč ho děláme. Celou tu dřinu podstupujeme kvůli sezoně, abychom mohli obstát. Přípravné zápasy byly hodně ovlivněné tréninkovými dávkami, jak v posilovně, tak na ledě. Vše jsme přizpůsobili, abychom byli v sezoně úspěšní. Jak zaznělo, sezona bude dlouhá. Ohledně losu, příliš spokojení být nemůžeme, jelikož se hraje s každým třikrát a většina dalekých výjezdů nás čeká dvakrát. Soupeři, ale budou všichni kvalitní, všichni posilovali, jelikož opravdu padá hodně týmů. Nebude lehkých zápasů.“

Na závěr tiskové konference byly představené nové dresy Slovanu pro sezonu 2021/2022:

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Cheb - K prvnímu přípravnému utkání vyrazili hokejisté Slovanu na západ Čech do Chebu. V sestavě chyběly všechny nejzvučnější tváře ústeckého kádru, ty se v zápasech objeví až v pozdější fázi přípravy. Za Slovan se dokázali prosadit Damašek a Kordule, dva zásahy ovšem na Cheb nestačily a Ústí tak z tohoto zápasu odchází jako poražený tým. Na první zápas přípravy dorazilo i pár fanoušků Slovanu, tímto jim za podporu děkujeme. V úterý 16.8.2022 od 18:00 nás čeká první domácí přípravný zápas proti Pirátům Chomutov.

  • Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

  • Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže