Ú s t í n/L. - Hokejový obránce Jakub Trefný se z Kadaně přesunul do Ústí nad Labem. V dresu Slovanu bude tento čtyřicetiletý hráč patřit mezi nejzkušenější beky.

V polovině května Slovan oznámil příchod tohoto zkušeného obránce do Ústí nad Labem. "S žádným jiným klubem jsem nejednal a byl jsem velice rád, že se mi ozvali zástupci Slovanu. Myslím si, že mám klubu ještě co nabídnout", sdělil Jakub Trefný.

Jakub Trefný ve druhé nejvyšší hokejové soutěži odehrál v základní části 826 zápasů a patří v tomto ohledu v historických tabulkách na druhé místo a to hned po Jaroslavu Roubíkovi. "Věřím, že ve Slovanu budu platným hráčem a pomohu Slovanu k dobrým výsledkům. V Ústí je v současné době spousty kvalitních hráčů jejichž lídrem je určitě Michal Trávníček."

Rodák z Loun svou hokejovou kariéru spojil se severem Čech. V tomto regionu prošel Litvínovem, Chomutovem, Mostem a Kadaní.  „O jiných nabídkách jsem neuvažoval vzhledem k tomu, že mám tři děti. Nedovedl bych si představit, že bych byl někde daleko od rodiny. Na severu to mám rád," poznamenal. 

Trefný za svou kariéru odehrál celou řadu důležitých a dramatických zápasů, některé z nich právě proti Ústí nad Labem. Jeden konkrétní zápas se mu vybaví velmi rychle. „V přímém souboji o postup do extraligy Ústí porazilo Chomutov v sezóně 2006-2007 výsledkem 5:1 a slavilo tak historický úspěch." 

Společně se připravuje ve Slovanu na start nové sezony. „Letní příprava je dřina, ale tréninky jsou pestré a bez dřiny to nejde. Nikdy jsem neměl s letní připravou problémy," dodal na závěr Trefný, mezi jehož záliby patří trávený čas s rodinou a práce na zahradě. 

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - Po domácí výhře nad Kobrou Praha jsme vyzpovídali maskovaného muže ústeckého týmu, který v zápase nepustil za svá záda ani jednu střelu soupeře. Čtyřiadvacetiletý David Stahl zhodnotil vítězné utkání a vyzdvihl i výkon fanoušků v ochozech zimního stadionu.

  • Ú s t í n/L. - V druhém mistrovském utkání přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Domácí první dvě třetiny dominovali a vytvořili si stěžejní třígólový náskok. Ve třetí třetině začali kousat i hosté, nedokázali ovšem překonat Davida Stahla v brance, který si tak připsal cennou nulu. Další utkání čeká ústecké ve středu na ledě Chebu.

  • Ústí nad Labem - V úvodním kole druholigové sezony jsme měli možnost vidět hned první severočeské derby mezi Slovanem a Děčínem. Nebyly to žádné brankové hody, nakonec uspěl domácí Slovan nejtěsnějším možným rozdílem, a to v poměru 2:1. Rozhodující branku vstřelil bývalý hráč Děčína Pavel Kordule. Další utkání hraje Slovan opět doma, a to v sobotu 24.9.2022 od 16:00 proti pražské Kobře.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže