Ú s t í n/L. - Hokejový obránce Jakub Trefný se z Kadaně přesunul do Ústí nad Labem. V dresu Slovanu bude tento čtyřicetiletý hráč patřit mezi nejzkušenější beky.

V polovině května Slovan oznámil příchod tohoto zkušeného obránce do Ústí nad Labem. "S žádným jiným klubem jsem nejednal a byl jsem velice rád, že se mi ozvali zástupci Slovanu. Myslím si, že mám klubu ještě co nabídnout", sdělil Jakub Trefný.

Jakub Trefný ve druhé nejvyšší hokejové soutěži odehrál v základní části 826 zápasů a patří v tomto ohledu v historických tabulkách na druhé místo a to hned po Jaroslavu Roubíkovi. "Věřím, že ve Slovanu budu platným hráčem a pomohu Slovanu k dobrým výsledkům. V Ústí je v současné době spousty kvalitních hráčů jejichž lídrem je určitě Michal Trávníček."

Rodák z Loun svou hokejovou kariéru spojil se severem Čech. V tomto regionu prošel Litvínovem, Chomutovem, Mostem a Kadaní.  „O jiných nabídkách jsem neuvažoval vzhledem k tomu, že mám tři děti. Nedovedl bych si představit, že bych byl někde daleko od rodiny. Na severu to mám rád," poznamenal. 

Trefný za svou kariéru odehrál celou řadu důležitých a dramatických zápasů, některé z nich právě proti Ústí nad Labem. Jeden konkrétní zápas se mu vybaví velmi rychle. „V přímém souboji o postup do extraligy Ústí porazilo Chomutov v sezóně 2006-2007 výsledkem 5:1 a slavilo tak historický úspěch." 

Společně se připravuje ve Slovanu na start nové sezony. „Letní příprava je dřina, ale tréninky jsou pestré a bez dřiny to nejde. Nikdy jsem neměl s letní připravou problémy," dodal na závěr Trefný, mezi jehož záliby patří trávený čas s rodinou a práce na zahradě. 

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Cheb - K prvnímu přípravnému utkání vyrazili hokejisté Slovanu na západ Čech do Chebu. V sestavě chyběly všechny nejzvučnější tváře ústeckého kádru, ty se v zápasech objeví až v pozdější fázi přípravy. Za Slovan se dokázali prosadit Damašek a Kordule, dva zásahy ovšem na Cheb nestačily a Ústí tak z tohoto zápasu odchází jako poražený tým. Na první zápas přípravy dorazilo i pár fanoušků Slovanu, tímto jim za podporu děkujeme. V úterý 16.8.2022 od 18:00 nás čeká první domácí přípravný zápas proti Pirátům Chomutov.

  • Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

  • Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže