Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a zkušený třiatřicetiletý brankář Lukáš Cikánek. Odchovanec kladenského hokeje byl v loňské sezoně bez profesionálního angažmá a živil se jako malíř pokojů. Nyní má šanci ve Slovanu o restart, už tak hodně bohaté hokejové kariéry.

Lukáši, vítejte ve Slovanu, jak vznikl Váš přestup do Slovanu, kdo Vás případně oslovil?

Volal mi pan Mach, asi před měsícem, jestli mám ještě chuť se vrátit k hokeji. Dal mi čas, potom mi volal asi po 14 dnech, jak to vidím. Řekl jsem, že chuť mám a potom, už to bylo jen o domluvě, která byla hodně férová a myslím, že jak klub, tak já jsme spokojený a to je důležité.

Co od angažmá ve Slovanu očekáváte, s jakými přicházíte cíli?

Hlavně doufám, že se do toho co nejdřív dostanu. Abych byl platný týmu a povedla se sezóna. Já v to věřím, kdybych tomu nevěřil, tak zůstanu už normálně v práci. 

Pokud vím, tak jste rok a půl byl bez profesionálního angažmá. Udržoval jste v kondici, chodil na led? Případně co bylo Vaší náplní po tuto dobu?

Na led jsem chodil párkrát, jen jako trenér dětí. Ale kvůli práci jsem to vůbec nestíhal. Párkrát jsem si byl zaběhat, ale nic velkého to nebylo. Prostě, když je člověk od rána na štaflích, tak je rád že přijde domů a lehne si, ale že bych se jen válel, to určitě ne.

Ve Slovanu se potkáte v brankářské dvojici s Petrem Hamalčíkem. Znáte se, respektive víte o sobě?

S Petrem Hamalčíkem se osobně asi neznám. Já hokej po konci na Kladně moc nesledoval, ale o něm jsem slyšel. Je to mladý a talentovaný brankář. Já věřím, že se bude jen zlepšovat .

Slovan má tradičně v kádru mnoho hráčů, kteří prošli Vaším mateřským Kladnem. S aklimatizací v týmu tedy nejspíše nebude problém?

Přesně tak. Znám tam plno lidí, jak z řady hráčů, tak z vedení klubu. Přece jenom jsem nějakou sezonu odchytal, takže neznám jen kluky z Kladna, ale i ty proti kterým jsem chytal .

Otázka na závěr, jak se na sezonu těšíte a jaký je Váš týmový cíl pro nadcházející sezonu?

Já se těším, bude to po té pauze pro mě velká výzva, ale jak už jsem říkal, věřím že to půjde a sezóna bude co nejdelší. To si určitě přejeme všichni, jak hráči, vedení klubu, tak fanoušci, protože minulá sezona nebyla pro žádného fanouška vůbec dobrá.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Cheb - K prvnímu přípravnému utkání vyrazili hokejisté Slovanu na západ Čech do Chebu. V sestavě chyběly všechny nejzvučnější tváře ústeckého kádru, ty se v zápasech objeví až v pozdější fázi přípravy. Za Slovan se dokázali prosadit Damašek a Kordule, dva zásahy ovšem na Cheb nestačily a Ústí tak z tohoto zápasu odchází jako poražený tým. Na první zápas přípravy dorazilo i pár fanoušků Slovanu, tímto jim za podporu děkujeme. V úterý 16.8.2022 od 18:00 nás čeká první domácí přípravný zápas proti Pirátům Chomutov.

  • Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

  • Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.

Youtube kanál

Sestřih: Slovan vs. Šumperk, 17. 3. 2022

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže