Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení sportovních soutěží. Připravili jsme si proto pro vás článek shrnující dosavadní průběh juniorské extraligy z pohledu ústeckého celku, ve kterém jsme mimo jiné vyzpovídali hned pětici hráčů.

V loňském roce se ústecký juniorský celek probojoval do play off extraligy juniorů, tam vypadl hned v prvním kole s favorizovaným Havířovem. Letošní sezónu začali junioři Slovanu na výbornou, v prvním utkání porazili Písek ve venkovním utkání. Od té doby ovšem hned třikrát za sebou prohráli, nejvíc z toho mrzí prohra 4:5 na ledě Havlíčkova Brodu, kde prohráli díky havlíčkobrodskému gólu v poslední minutě. Před pozastavením soutěže si ale zlepšili chuť domácím vítězstvím nad Pískem. Po pěti kolech tak patří Ústí čtvrté místo v tabulce západ. Na prvním místě jsou prozatím Kralupy nad Vltavou. Nutno ovšem podotknout, že počet odehraných utkání jednotlivých týmů je poměrně nerovnoměrný.

Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi brankami Tomáš Čermák, asistencím vede se šesti přihrávkami Jan Macel. Kanadskému bodování vévodí Jan Tůma (3+5). Brankářskou jedničkou Slovanu byl zatím ve všech utkáních Petr Kmoch. Pod seznamem odehraných utkání přinášíme krátké rozhovory s pěticí hráčů.

18.9.2020 – Písek - Ústí 2:4
20.9.2020 – Kralupy nad Vltavou - Ústí 6:2
25.9.2020 – Ústí - Kobra Praha 4:8
27.9.2020 – Havlíčkův Brod - Ústí 5:4
4.10.2020 – Ústí - Písek 5:2

Jáchym Čermák (útočník, 18 let)

V probíhající sezóně

 • Odehraná utkání: 5
 • Góly: 1
 • Asistence: 1

Jak zatím hodnotíte dosavadní průběh sezóny?
Dosavadní průběh sezóny zatím moc kladně nehodnotím, máme zatím jen šest bodu z pěti zápasů, to není moc. Měli jsme jich mít aspoň devět, protože prohra v Havlíčkově Brodě byla úplně zbytečná, takže doufám, že až to znovu začne, tak se zlepšíme a půjdeme nahoru.

Jak vypadá Váš den při distanční výuce a se zavřeným zimákem?
Jelikož jsem si v sobotu zlomil kotník, tak nic moc dělat nemůžu, takže můj den není moc zajímavý. Ale věnuji se teď té online výuce, koukám na seriály a hraju Fifu, když nemůžu sportovat a doufám, že už ta noha bude brzo v pohodě a budu moct zase trénovat.

Máte se spoluhráči nějaké sezónní cíle?
Tak s kluky asi ani žádné cíle moc nemáme stanovené, chceme hrát co nejlépe a co nejvíce vyhrávat, nikoho nebaví prohrávat, ale kluci si většinou moc nevěří. Já si ale myslím, že letos máme celkem dobrý tým, když se sejdeme všichni, tedy až na velký nedostatek obránců. Myslím si, že určitě bychom mohli hrát na prvních dvou místech tabulky, že na to máme, protože všechny týmy v lize jsou vyrovnané a když nám z A-týmu vypomůže občas Tomáš Čermák, tak můžeme hrát co nejvýše v tabulce.

Samuel Hampl (útočník, 18 let)

V probíhající sezóně

 • Odehraná utkání: 4
 • Góly: 3
 • Asistence: 0

V minulém utkání, proti Písku, jste si připsal vítěznou branku. Jak byste zápas zhodnotil?
Tak do zapasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát a připsat si 3 body. Od začátku jsme byli aktivní a nechtěli jsme pustit Písek do tempa. Díky tomu jsme vyhráli.

Co říkáte na současné pozastavení soutěží?
Situace to asi vyžaduje, nikdo z týmu z toho nadšený není. Všichni doufáme, že to brzy skončí a vrátíme se co nejdřív na led.

Jaké jsou Vaše hokejové cíle do budoucna?
Hokej mě baví a chci se v něm posunout co nejdále to půjde.

Petr Kmoch (brankař, 19 let)

V probíhající sezóně

 • Odehraná utkání: 5
 • Úspěšnost: 86,79%
 • Čistá konta: 0

Slovan zatím odehrál 5 utkání, všechny jste odchytal Vy. Je letos na Vašem postu nižší konkurence?
Tohle je spíš otázka na trenéry, já jsem samozřejmě rád, že dostavám hodně prostoru, vyhovuje mi to.

Jak zatím hodnotíte sezónu?
Z osobního, i týmového hlediska to zatím není úplně optimální, ale sezóna je teprve na začátku a věřím, že to bude dobré.

Jak nyní bude probíhat Vaše příprava v této nelehké době?
Budu se připravovat individuálně, jako o letní přípravě.

Vít Šindelář (útočník, 19 let)

V probíhající sezóně

 • Odehraná utkání: 1
 • Góly: 0
 • Asistence: 0

Letos si nastoupil zatím jen do jednoho soutěžního utkání, do toho posledního a hned jako kapitán. Co stálo za tvou absenci v prvních zápasech?
Prvních pár utkání jsem nehrál, protože jsem byl nemocný. Nebylo to vážné, ale na trénincích cítím, že jsem na tom hůř s fyzičkou. Takže se teď snažím dostat zpátky do formy.

Jak na tebe působí letošní juniorský tým?
Myslím si, že máme celkem mladý tým. Budeme asi trošku slabší v obraně, protože nám v současné chvíli hraje na beku dost útočníků, tak snad se s tím kluci nějak poperou.

Co tvé cíle do budoucna, budou na prvním místě studia nebo hokej?
Já jsem měl vždycky na prvním místě školu a určitě to tak zůstane. Opravdu se mi líbí, že v Ústí vznikl i univerzitní tým, který bych rád reprezentoval a zahrál si univerzitní ligu.

Jan Tůma (útočník, 19 let)

V probíhající sezóně

 • Odehraná utkání: 5
 • Góly: 3
 • Asistence: 5

Po pěti zápasech vedete mezi spoluhráči kanadské bodování, jak se cítíte po osobní stránce?
Po osobní stránce si myslím, že to není špatné, ale vždy to muže být lepší. Byly zápasy kdy se mi třeba vůbec nedařilo.

A jak hodnotíš výkony týmu?
Výkony týmu jsou strašně nevyrovnané, děláme strašně moc individuálních chyb a to nás stojí body.

Nastupuješ také za univerzitní tým, jakou úroveň má univerzitní soutěž?
Univerzitní soutěž má určitě svoji kvalitu, nehrají tam vůbec špatní hráči. Je to silovější a rychlejší.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

 • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

 • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

 • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže