Ú s t í n/L. - Vedení klubu se dohodlo na spolupráci s útočníkem Anatolijem Protasenjou, který ve své kariéře oblékal především dres HC Dukla Jihlava. Skoro dvoumetrový obr se v letošní sezoně bude rvát za ústecký Slovan.

Jak se zrodila dohoda mezi Vámi a ústeckým Slovanem?
Nabídka od Slovanu mě velice zaujala. Když jsem mluvil s panem Machem, cítil jsem z jeho slov velký zájem, že opravdu stojí o to, abych hrál za Slovan. Je to pro mě velice důležité cítit důvěru trenéra.

S jakým cílem přicházíte do Ústí nad Labem?
Těším se na novou výzvu, spoluhráče a město. Věřím, že vytvoříme dobrou partu a budeme bojovat v každém zápase o body. Nyní se připravuji na sezónu individuálně, abych mohl podat dobré výkony a abych byl co nejvíce prospěšný pro tým.

V minulé sezóně jste nastupoval v Polsku, jak jste tam byl spokojený?
Minulou sezónu jsem hrál za tým Osvětimi. V týmu se mi líbilo, sešlo se hodně šikovných kluků ze Slovinska, Ruska, Kanady, Slovenska a Česka. Měli jsme opravdu silný tým. Ve velkém nás podporovali i fanoušci.

Vidíte rozdíl mezi zahraničními ligami, kde jste hrával?
Každá liga má svá specifika a člověk si musí zvyknout. Například v Polsku mě překvapila kvalita soutěže a neomezený počet cizinců. Zápasy měly vysoké tempo. V Bělorusku je ještě stará sovětská škola, nechtějí moc jít s dobou a drží se svého systému, ale to také není špatné, každá soutěž má co nabídnout.

Co se Vám nejvíce zamlouvá na České republice?
Nejraději mám českou kuchyni, ta mě hodně zaujala. Člověk to nesmí, ale s tím jídlem přehánět. (pozn. smích)

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem – Středeční derby s Chomutovem se Slovanu přetrhla dlouhá vítězná řada. Severočeské derby nenabídlo příliš gólových momentů a tři body si odvezl Chomutov. Autorem jediného ústeckého gólu byl Martin Tůma, kterým nám po zápase prozradil, v čem viděl trhliny a co by se dalo naopak pozitivně vyzdvihnout.

  • Ústí nad Labem - Tomuto derby málo co chybělo! K vidění byla řada útočných příležitostí, vyhrocených situací i výrazná divácká podpora. Slovan dlouhou dobu sahal po bodovém zisku, velkou naději mu dala vyrovnávací trefa Martina Tůmy. Pak ale zaúřadovala zkušená dvojice Lukeš - Hübl, čímž si body odváží domů Piráti. Vítězná série Ústeckých tak prozatím končí.

  • Rakousko, Spittal an der Drau - Naše Veroniky, které oblékají dres HC Slovan Ústí nad Labem v 9. třídě, Hujová společně s Ortovou získaly na Evropském olympijském festivalu zlaté medaile! Byly součástí týmu reprezentace žen U16, která si ve finále poradila se Slovenskem v poměru 4:1. Na vítězství se navíc Veronika Hujová blýskla přesnou trefou. Holky, moc gratulujeme.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže