Ú s t í n/L. - Po porážce s pražskou Slavií zhodnotil utkání ústecký obránce Ondřej Smetana, který v pondělí odehrál bezmála 25 minut. Co chybělo přesilovým hrám, a jak se cítí zpět v Ústí nad Labem?

Mohl byste krátce zhodnotit dnešní utkání?
Do zápasu jsme vstoupili špatně. Řekli jsme si, že chceme hrát od začátku, ale přistoupili jsme k tomu jak lajdáci. První třetinu jsme prohráli 3:1, takže jsme na sebe v šatně museli trochu zakřičet a pak se hra zvedla. Do hry nás dostaly i přesilovky, které jsme ale neproměnili. Zbytek zápasu jde za staršími hráči, protože jsme přesilovky nevyužili.

Ve druhé třetině jste si vytvořili několik slibných příležitostí při přesilových hrách. Co chybělo ke skórování?
Šancí jsme tam měli dost. V první třetině jsme urazili hokejového boha, protože jsme k tomu přistoupili tak, jak jsme přistoupili. V těch přesilovkách jsme neměli takový ten poslední tah, abychom dali góly. Byli jsme lajdácký, ještě z první třetiny.

Byl jste na ledě u kontaktní branky na 2:3. Mohl byste tuto situaci popsat?
Krůža (Daniel Kružík pozn. redakce) to tam krásně stáhl dolu k brankové čáře, nahrál mi to na vrchol, já jsem přihrával na druhou stranu na Pšendu (Tomáš Pšenička pozn. redakce) a ten to z jedničky krásně vracel Krůžovi. Ten už z jedničky uklízel téměř do prázdné brány. Krásná akce, vlastně jediná přesilovka, která nám dneska vyšla.

Dnes jste měl nejvyšší čas na ledě. Byl pro vás zápas fyzicky náročný?
Určitě je to fyzicky náročné, ale s tím se nedá nic dělat. Od toho jsme tady, abychom hráli. Je to prostě tak, ten dnešní výsledek jde za námi, ty přesilovky musíme dávat, od toho tam jsme. Ice time jsme dostali, ale zápas už je za námi.

Po delší době jste se vrátil zpět do Ústí, jak se zde cítíte?
Já se zde cítím dobře. Šel jsem sem před sezónou. Kladno byl pro mě takový bonus. Vůbec jsem to nečekal, šel jsem do sezóny s tím, že si to jdeme užít s klukama, kteří už skončili, s Martinem Volkem a Roubasem (Jaroslav Roubík pozn. redakce). V březnu se mi narodila dcera, takže jsem chtěl být s rodinou doma.

Jak zatím hodnotíte probíhající spolupráci s extraligovým Kladnem?
Je to jako každá spolupráce. Když zrovna nehrajete nahoře, tak hrajete dole. Je to klasická spolupráce, která v českém hokeji funguje.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže