Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájí Slovan na domácím ledě proti pražské Slavii. Sešívané jsme dokázali v prvním měření sil porazit a jediní v první čtvrtině vykrást pražský Eden. V dresu Slavie by se měli v pondělí na ledě představit mistři světa Petra Vampola, Jan Hlaváč nebo ex-ústecký Daniel Vrdlovec. Přijďte Slovan podpořit přímo na stadion. Utkání startuje v 18:00.

HC Slavia Praha

Dvojnásobný český šampion opustil v sezoně 2014/2015 po 21 letech extraligovou smetánku a od té doby nastupuje v druhé nejvyšší soutěži. Letošní čtvrtá sezona se zatím nevyvíjí pro borce z Edenu vůbec špatně. Pražanům patří po 15 kolech šestá pozice s 27 získanými body.

HC Slavia Praha

  • Odehrané zápasy: 15
  • Počet získaných bodů: 27
  • Nejlepší střelec: T. Šmerha
  • Nejproduktivnější hráč: T. Šmerha
Nejvíce Slavie těží domácího prostředí. Z Edenu si letos ještě nikdo neodvezl všechny tři body! Sedm vítězství a jedna porážka v prodloužení činí ze Slavie druhý nejlepší tým mezi domácími mantinely. Jediným týmem, který si v první čtvrtině odvezl z Edenu právě vítězství v prodloužení je Slovan. Když Pražané opustí Eden, je to o něco slabší. Dvě výhry a pět proher po základní hrací době brzdí Slavii ještě ve větším rozletu.

Duo seriálových trenérů Hrouzků do Ústí nad Labem sice nepřijede, ale realizační tým Slavie přesto budí velký respekt. Hlavní trenér Miloš Říha mladší má k dispozici na lavičce bývalé zkušené hráče. Trenéra brankářů Romana Málka a asistenta Jana Srdínka, jenž oba vědí, jaké to je vyhrát českou extraligu. V případě Jana Srdínka je to dokonce šestinásobný pocit. Když k tomu připočteme mistra světa z roku 1996 a aktuálně sportovního manažera Jiřího Vebera, dostaneme opravdu velmi kvalitní sestavu, která vládne mimo hrací plochu.

Pokud se podíváme přímo na led. I tam najdeme extraligového šampiona a mistra světa. Před sezonou Slavii posílil zkušený Petr Vampola, jenž si zatím zapsal dvanáct bodů (2+10) a je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Vedoucím kanadského bodování Slavie je Tomáš Šmerha (6+18). Navíc se realizačnímu týmu sešívaných povedlo přivést v posledních dnech nejen dalšího mistra světa, ale také hráče, který má zkušenosti s NHL, Jana Hlaváče. Ten si odbyl premiéru před dvěma koly doma s Třebíčí a nastoupil v elitní formaci s Petrem Vampolou a Tomášem Šmerhou. Nutno je také zmínit kapitána Jana Nováka, dvojnásobného vítěze české extraligy, který je ve čtyřiceti letech stále platným článkem obrany Slavie. To ústečtí fanoušci ti se můžou těšit na návrat Daniela Vrdlovce, který na severu Čech působil v minulé sezoně a aktuálně navléká přes hlavu sešívaný dres. Sešívání se mohou také pochlubit nejlepším brankářem Chance ligy, dle úspěšnosti zásahů. S 94,09% úspěšností je jím Roman Málek, syn jmenovce a trenéra brankářů Slavie.

Sestava Slavie v posledním utkání

Michajlov – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola (A), Kubík – J. Doležal (A), Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kuťák, Všetečka – Jar. Brož, Kohút, Šteiner.

Poslední utkání Slavie

SK Trhači Kadaň - HC Slavia Praha 2:5 (0:2, 1:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 24. Zabloudil (Michnáč, Čermák), 55. Wágner (Kůs, Chlouba) - 12. Šmerha (Vampola, Kubík), 14. Šteiner (J. Novák), 22. J. Doležal (Vrdlovec, Ryzák), 40. Šteiner (Kohút, Brož), 44. Vampola (Kubík, Šmerha).

Poslední vzájemný zápas

S Pražany jsme se letos potkali hned v úvodním kole Chance ligy a odvezli jsme si z Edenu dva body za výhru v prodloužení, kterou vystřelil po krásném sólu v prodloužení Jaroslav Roubík.

HC Slavia Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 1:2 pp. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1).

Branky a nahrávky 56. Kuťák (Vampola, J. Novák) - 17. Pšenička (Vildumetz, Havel), 62. Roubík (Kružík, Vl. Brož).

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Po vzájemné dohodě obou klubů přivítá ústecký Slovan na domácím ledě AZ Havířov v náhradním termínu, a to tuto sobotu 22.1. od 16.hod.

  • HC Slovan Ústí nad Labem je od dnešního dne 14.1. do 19.1. v karanténě. Klub tedy odkládá veškerý program do ukončení karantény. Zápasy v Prostějově a s Havířovem se odehrají v nejbližších možných termínech.

  • V HOCKEY SHOPU dochází k výprodeji zásob za nákupní ceny. Akce platí do vyprodání. HOCKEY SHOP naleznete na adrese: Masarykova 183/701 a můžete ho navštívit v úterý a čtvrtek od 14.hod do 17.hod.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže