Ú s t í n/L. - Na juniorské hráče čekalo třetí domácí přípravné utkání. V těch předešlých to byla jasná záležitost a vždy dokázali zvítězit s jasným výsledkem. V tom posledním však narazili na PZ Kladno, které mělo perfektní vstup do zápasu a rázem ústečtí hráči museli dohánět ztrátu. Zásluhu na výhře má i brankář Petr Kmoch, který od druhé třetiny zabetonoval branku a nakonec se radoval z vítězství.

Co se stalo v 1. třetině, že jste prohrávali již o tři branky?
Do zápasu jsme šli na vítězné vlně, což Kladno evidentně nepodcenilo a nastoupilo na nás velmi aktivně, výborně bruslilo a nás to dost zaskočilo, protože jsme s takovým výkonem a nasazením uplně nepočítali. Kladno rovněž promněnovalo na rozdíl od nás šance. Velkou zásluhu na skóre po první třetině měl i brankář hostí.

Jaký byl výstup trenérů při přestávce po úvodní třetině?
Nálada po první třetině v kabině nebyla uplně nejlepší, ale uvědomili jsme si, že se musí přitlačit na pilu. Trenéři nám zdůrazňovali, abychom začali více spolupracovat v obraně a zlepšili koncovku, což se nakonec podařilo a stav utkání jsme ještě dokázali otočit.

Věřil jste, že máte šanci utkání ještě otočit a zvítězit?
Ano, věřil jsem v to, protože šance jsme měli a věřil jsem, že nám to tam začne padat, ale v první řadě jsme museli zlepšit hru dozadu.

Od druhé třetiny jste za sebou postavil zeď a předváděl parádní zákroky, čím si to vysvětlujete, když to v té první nešlo?
Nemůžu říct, že bych byl v první třetině nějak nervózní, po celou dobu zápasu jsem se cítil stejně, ale štěstí bylo zrovna na jejich straně a mně to tam prostě napadalo (smích).

Vypadá to, že máte super partu v kabině, myslíte si, že Vám to dnes pomohlo se semknout a nakonec zvítězit?
Partu v kabině máme určitě skvělou a jak jsem již říkal, po první třetině v kabině jsme si řekli, že s tím něco musíme začít dělat.

Myslíte si, že se budete v letošní sezóně pohybovat v horních příčkách soutěže?
Myslím si, že ano a budeme dělat všechno pro to, aby to tak bylo. Musíme ještě doladit nějaké detaily, abychom byli na sezónu maximálně přiraveni. Máme na to ještě tři týdny.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže