Ú s t í n/L. - V rámci přípravných zápasů se Slovan také utká se zahraničními kluby. Nastoupí proti Dražďanům a proti Lužickým liškám, které v tomto článku představujeme. S tímto týmem odehrálo Ústí přípravný zápas před rokem, vyhrálo 3:1.

Lausitzer Füchse

Lausitzer Füchse

  • Rok založení: 1932
  • Klubové barvy: modrá a žlutá
  • Trenér: Corey Neilson

První zmínky o hokeji ve městě Weisswasser, kde sídlí Lausitzer Füchse, pocházejí z roku 1932. Tehdy vznikl klub s názvem TSV Weisswasser. Historické prameny se pak na delší dobu umlčely. Následující informace pochází až z roku 1950. V tomto roce se stal tamní klub jedním ze spoluzakladatelů nejvyšší východoněmecké soutěže. Čas běžel, mistrovské tituly přibývaly. Celkem jich bylo pětadvacet. Od roku 1970, kdy se soutěž uzavřela, byly Weisswasser spolu s Dynamem Berlín jedinými členy.

Po sjednocení Německa byl tento tým zařazen do nejvyšší společné soutěže. V ní vydržel jen jednu sezónu, následně sestoupil do druhé nejvyšší soutěže, v níž hraje do současnosti. Za klub hrál například Josef Řezníček.

V současné době hrají Lužické lišky druhou nejvyšší německou hokejovou soutěž. V sezóně 2017-2018 skončil tento tým po dlouhodobé části čítající 52 zápasů na desáté pozici, postup do osmifinále play-off unikl o dva body. Hrál tedy skupinu o udržení. V té narazil na poslední Bayreuth. Hrálo se na čtyři vítězné zápasy a série nabídla maximální počet zápasů. Lužické lišky vyhrály 4:3 na zápasy a udržely ligovou příslušnost.

Ligový ročník 2018-2019 byl z pohledu lišek povedený. Po dlouhodobé části skončil tým na páté pozici tabulky, postoupil do čtvrtfinále. V dramatické sérii podlehl svému soupeři 3:4 na zápasy.

V současném kádru jsou tři hráči, které by český fanoušek mohl znát. Jakub Kania (na fotografii), Ondřej Poživil a Daniel Schwamberger.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

  • 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.

  • Ú s t í n/L. - V letošním roce proběhne opět Hokejové soustředění mládeže 2024. Pevný termín soustředění je stanoven na 11. 08. - 16. 08. 2024.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže