Ú s t í n/L. - Odehrál druhý zápas Slovanu a stále čeká na výhru. Jakub Chrpa po utkání s Přerovem prožíval rozporuplné pocity. V přesilovce sice snížil, ale jeho týmu k bodovému zisku nepomohl. „Musíme zjednodušit hru,“ říká.

Jak byste zhodnotil zápas proti Přerovu?
Tento zápas se nehodnotí vůbec dobře, neboť jsme v domácím prostředí prohráli. Myslím si, že musíme zjednodušit hru, tlačit se víc do branky a v předbrankovém prostoru musíme být také důraznější.

Několikrát během zápasu jel ústecký hráč sám na brankáře soupeře…
Je to tak, několikrát jsme se do těchto velkých šancí v zápase dostali. Měli bychom více střílet a nevymýšlet nějaké kličky.

Z deseti přesilovek využil Slovan jen jednu. To není optimální, že?
Početní výhody nám zatím nevychází podle představ. Nemyslím si, že by na nás byla nějaká deka, ale když se nedaří, tak nevychází ani základní věci. Jednu jsme sice proměnili ve třetí třetině, ale nedokázali jsme pak už vyrovnat.

Autorem té přesilovkové branky jste byl vy. Mohl byste situaci popsat?
Vstupoval jsem do hry a viděl jsem, že hráč Přerova přihrává na spoluhráče, který je zády ke hře. Chtěl jsem vybojovat puk, což se mi podařilo, dostal jsem se do zakončení a prostřelil jsem brankáře.

Další utkání hrajete v Českých Budějovicích, odkud se body snadno nevozí…
Myslím, že doma ještě v této sezóně neprohrály. Uděláme maximum pro bodový zisk.

Co byste vzkázal fanouškům?
Děkujeme jim za podporu a snažíme se jim dělat radost dobrou hrou. Věřím, že nás přijdou v dalším domácím zápase v co nejhojnějším počtu podpořit.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem – Středeční derby s Chomutovem se Slovanu přetrhla dlouhá vítězná řada. Severočeské derby nenabídlo příliš gólových momentů a tři body si odvezl Chomutov. Autorem jediného ústeckého gólu byl Martin Tůma, kterým nám po zápase prozradil, v čem viděl trhliny a co by se dalo naopak pozitivně vyzdvihnout.

  • Ústí nad Labem - Tomuto derby málo co chybělo! K vidění byla řada útočných příležitostí, vyhrocených situací i výrazná divácká podpora. Slovan dlouhou dobu sahal po bodovém zisku, velkou naději mu dala vyrovnávací trefa Martina Tůmy. Pak ale zaúřadovala zkušená dvojice Lukeš - Hübl, čímž si body odváží domů Piráti. Vítězná série Ústeckých tak prozatím končí.

  • Rakousko, Spittal an der Drau - Naše Veroniky, které oblékají dres HC Slovan Ústí nad Labem v 9. třídě, Hujová společně s Ortovou získaly na Evropském olympijském festivalu zlaté medaile! Byly součástí týmu reprezentace žen U16, která si ve finále poradila se Slovenskem v poměru 4:1. Na vítězství se navíc Veronika Hujová blýskla přesnou trefou. Holky, moc gratulujeme.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže