Ú s t í n/L. - Třetí ročník HSM 2018 proběhl po sportovní stránce ve velkém stylu za účasti 165 dětí a 20 juniorů.

Ranní fáze probíhala formou stanovišť a byla trenéry hodnocena velmi kladně, ať už se jednalo o přístup hráčů k tréninkům, tak i v jednotlivých dovednostech. Toto kladné hodnocení je pro nás zpětnou vazbou do další práce. V odpolední části na ledě probíhala utkání v daných kategoriích, kde byly viděny prvky z ranních tréninků. Závěrečný den proběhla finálová utkání tzv. „GAME 7“ (výraz z NHL). „Velice mě potěšilo, že obě mužstva chtěli toto utkání vyhrát, což je výborná vlastnost pro sportovce,“ sdělil Jan Čaloun. Dále děti absolvovaly tréninky v boxu, tréninky na hřišti a plno dalších her. I tento rok jsme nezapomněli na kompenzační cvičení a na návštěvu plaveckého areálu. „Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným z řad sportovců, dále trenérům, kteří pracovali naprosto profesionálně, učitelkám anglického jazyka, našim vychovatelkám a Irské restauraci, která se postarala o catering. Je třeba poděkovat i Evě Dobnerové, která zajišťovala nejen tréninky fyzioterapie, ale i zdravotní dozor. Velice si vážíme návštěvy Slávy Lenera, který má dnes na starost sportovní oddělení svazu zaměřené na rozvoj ledního hokeje a také návštěvy primátorky města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové. Ročník 2018 je již minulostí, ale už nyní řešíme s Lukášem Zahradníkem další ročník 2019, protože věříme, že tato akce má smysl“, sdělil redakci Jan Čaloun.

Hokejové soustředění nebylo pouze o sportování, ale i o podpoře nemocného Matěje Šifaldy, na kterého byla vybrána částka v hodnotě 63.000 Kč.

„Chtěl bych poděkovat firmě Glencore za finanční podporu, která přispěla na nemocného Matěje Šifaldu. Velice si vážím i podpory pana Antonína Svobody, který vydražil podepsaný dres Milana Hejduka z týmu Colorada Avalanche za krásných 18.000 Kč. V neposlední řadě všem účastníkům HSM 2018, kdy jsme vybrali částku v hodnotě 30.000 Kč. Matějovi přejeme brzké uzdravení, aby se, co nejdříve vrátil do klasického života a mohl dělat věci, které miluje, což je lední hokej a úspěšně mohl pokračovat v kariéře rozhodčího“, sdělil Jan Čaloun.

„Jsem rád, že jsem mohl pomoci Matějovi a zároveň získat podepsaný dres pro svého syna, který hraje hokej. Přeji Matějovi brzké uzdravení, ať mu slouží zdraví a plní se mu v životě vše dle jeho představ“, sdělil redakci výherce dražby dresu Antonín Svoboda.

,,Hokejovou mládež podporujeme nad rámec naší spolupráce s ústeckým hokejovým klubem. Od Honzy Čalouna jsme se dozvěděli o příběhu Matěje Šifaldy. Neváhali jsme a přislíbili jsme pomoc. Matěj nám může jít všem příkladem jaký je bojovník. Přejeme mu hlavně pevné zdraví a hodně síly k návratu na led“, dodala Aneta Martišková z firmy Glencore.

Fotografie ke stažení ze závěrečného ceremoniálu ke stažení ZDE.

Poděkování si zaslouží lidé, kteří se o celý průběh akce starali

Trenéři: Jan Čaloun, Milan Hejduk, Lukáš Zahradník, Lukáš Místecký, Jiří Merta, Michal Kváš, Miloš Abt, Martin Štěpánek, Jaroslav Štěpánek, Petr Franěk, Jaroslav Linet, Lukáš Hodaň, Roman Kepič, Jan Trefný, Martin Šnajdr, Petr Hnídek, Radek Ptáček, Jiří Volf, Marek Šticha, Jan Dlouhý.

Vedoucí: Michaela Bělunková, Kamila Turková, Petra Razáková, Andrea Místecká, Ivana Drnková, Iva Nevečeřalová, Eva Hajasová, Ivana Bebeláková.

Další: Jiří Beránek (box), Marcela Baštová (fyzio), Andrea Řezníčková (hry), Eva Dobnerová (fyzio, zdravotnice), Markéta Škachová (angličtina), Šárka Hujová (angličtina), Klára Buňková (angličtina), Jakub Šlechta (kustod), Jiří Pelc (koordinátor).

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže