Ú s t í n/L. - Ústí nad Labem bude hostit třetí ročník oblíbeného hokejového soustředění mládeže. Jan Čaloun v rozhovoru pro klubové stránky hovoří o tom, že tato akce nemá hráče zlepšit jen po sportovní stránce, ale také po stránce společenské.

Jak vznikla myšlenka vytvořit Hokejové soustředění mládeže?
Hokejové soustředění mládeže vzniklo před třemi lety. Hlavní myšlenkou projektu je to, aby děti zažily opravdové soustředění se vším všudy. Nejedná se jen o sportovní vyžití, ale chceme děti také naučit starat se o své tělo. V neposlední řadě jde o vzdělání, naučit se cizí jazyk, v tomto případě angličtinu.

Jaké přínosy má toto soustředění pro hráče?
Kromě toho, co jsem jmenoval, jedná se o komplexní přípravu na ledě i na suchu. Rozvoj rychlosti a obratnosti. U malých dětí jsou hlavní náplní soutěže a hry. Společného soustředění se účastní děti od druhé třídy až po juniory. Tímto přístupem v nich chceme pěstovat klubismus, který se bohužel v dnešním sportu vytrácí. Chceme, aby hráči byli hrdí na to, že jsou Ústečáci.

Co všechno na hráče v rámci tohoto soustředění čeká?
Tréninky na ledě i na suchu, hokejové zápasy, boxerský trénink, fyzio, kompenzační cvičení, výuka angličtiny či plavání. Dále děti dostanou sportovní soupravu, mikinu. Každý hráč i brankář dostane hokejku. V rámci soustředění mají děti obědy, večeře, po celý den ovoce a pitný režim.

Jedná se již o několikátý ročník, liší se tento od těch předchozích?
Je to třetí ročník. Spolu s Lukášem Zahradníkem se snažíme, aby bylo vše dobře připraveno po sportovní i materiální stránce. Tento ročník je odlišný v tom, že zde nemáme mezinárodní účast hráčů z Chicaga. Místo toho se soustředění účastní všechny kategorie mládeže Slovanu.

Kolik trenérů se soustředění účastní?
Vzhledem k tomu, že se jedná o masovou akci, které se účastní 180 dětí, potřebujeme dvacet trenérů a to nejen z našeho klubu. Dále zde máme deset vychovatelek, které se o děti budou starat, tři učitelky a fyzioterapeuta. Jedná se i o další spolupracovníky.

Vede toto soustředění k prokazatelně lepším výkonům hráčů?
Rozhodně to hráčům pomáhá v jejich rozvoji. Například na ledě pracují na malém prostoru, kde dělají věci, které přicházejí v utkání. Díky těmto zkušenostem pak během zápasu dokáží dobře reagovat. Děti máme rozdělené tak, aby jich na jednom stanovišti bylo šest.

Účastní se jen ústečtí hráči, nebo také hokejisté z jiných klubů?
Drtivá většina, přibližně 90 procent, jsou děti z našeho klubu. Máme tu také děti z Hradce Králové, Litvínova, Mostu, Bíliny nebo Plzně.

Přispívá tato akce k lepším vztahům mezi hráči?
Myslím si, že ano. Celý den jsou hráči spolu, dělají různé aktivity a soutěží. Musí se naučit vyhrávat, ale také prohrávat. Užijí si hodně zábavy a vytvoří partu, která může dokázat vyhrávat důležité zápasy. V neposlední řadě zde vznikají kamarádské vztahy na celý život.

Je toto soustředění jedinečné, nebo se podobné provádí i v jiných klubech?
Většinou se dělají různé kempy nebo individuální tréninky. Tohoto nejsem zastáncem. I proto jsme s Lukášem Zahradníkem vymysleli tento projekt a nazvali jsme ho Hokejové Soustředění Mládeže – HSM. Jsme na něj hrdí. Úplně na závěr chci zmínit, že i letos tento projekt finančně pomůže chlapci, který to potřebuje. Jedná se o Matěje Šífalda.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže