Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté mají před sebou další domácí zápas. Tentokrát hostí Havířov a podle slov trenéra Vladimíra Machuldy chtějí boj o play-off zdramatizovat.

Jak hodnotíte utkání proti Slavii?
Myslím si, že v posledních zápasech podáváme dobré výkony. Dostali jsme se do vedení 3:1 po dvou třetinách. Poté se nakupily naše chyby, které zapříčinily dva inkasované góly, a tak jsme ztratili vedení. Vyžádali jsme si oddechový čas, po kterém jsme se vrátili k naší hře a dokázali jsme zápas vyhrát.

Podařilo se vám využít dvě přesilové hry, což je příjemné, že?
Sice jsme dali dva góly v přesilových hrách, ale ve třetí třetině se nám početní výhoda příliš nepovedla a dostala nás do kolen. Inkasovali jsme dva rychlé góly a bylo vyrovnáno.

Vy jako bývalý hráč to můžete dobře posoudit, jak je psychicky náročné rychle ztratit dvoubrankové vedení?
Příjemné to rozhodně není. Začnete hrát, dostanete dva góly a je všechno špatně. V podobném případě je důležité uklidnit tým. Vzali jsme si oddechový čas, během kterého si vzal slovo pan Mareš a vyžadoval, aby se hra uklidnila.

Hra se zlepšila, tým boduje, ale stále se postupová osmička nepřibližuje…
To je specifikum konce sezóny. Týmy, které bojují o play-off, se snaží hrát co nejlépe, dokáží porážet kluby z prvních příček tabulky. Ještě zbývá pět zápasů, věříme, že můžeme situaci okolo osmého místa zdramatizovat.

Jaká je momentálně situace v brankovišti?
Sám vidíte, že brankáři v zápasech podávají výborné výkony. Pokud hráči v poli ví, že se mohou spolehnout na brankáře, podávají lepší výkony. Rozhodnutí o tom, kdo půjde do branky, neděláme na poslední chvíli. Gólmani zhruba týden dopředu vědí, kdo kdy nastoupí.

Co očekáváte od zápasu proti Havířovu?
Bude to urputný souboj. Havířov bojuje o play-off. Pokud bychom dokázali vyhrát, můžeme se zase o něco přiblížit vytouženému play-off. Chceme situaci okolo osmého místa ostatním týmům ještě zkomplikovat. Když budeme v sobotu bodovat, mohla by právě tato mužstva znervóznět a my toho chceme využít. Budeme mít psychickou výhodu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže